741 Shares 6500 views

Motyl z papieru – kawałek lato przez cały rok

Kwitnąca łąka lato, czerwony mak głowy i owady fruwające nad nimi – taki obraz staje przed oczami, gdy motyl z papieru leżącej na dłoni. Symbolem jasnym słońcem, pachnących ziół i pogodnym dzieciństwie przyniesie szczęście, po prostu wyciąć z dość nożyczkami.

Motyl ręka dziecko

Co może być lepsze niż w przeddzień lecie z dzieckiem by stworzyć żywe motyle? A jeśli połączyć aplikacja i malarstwa, rozrywką, która przekształca się w użyteczną pracę.

Lustro motyl. Jak zrobić rzemiosła z papieru w technice lustro? Właśnie. Będzie to wymagało biały arkusz tektury, gwasz lub akwarele, nożyczkami, miękkiej szpuli drutu i papieru toaletowego.

Z papieru, składany na pół, wyciąć połowę skrzydełka, tułowia i głowy motyla tak, że linia zagięcia w tym samym czasie jest w środku przyszłych komórkach owadzich. Ponadto, klapka ustalająca arkusza na obrabianym przedmiocie, w dowolnej kolejności obficie tuszem w różnych kolorach. Po tym, nie dając gwasz sucha, trzeba wdrożyć motyla i zginać ponownie, ale tak, że kolorowe i białe częścią gęsto położyć razem. To będzie na tyle, aby utrzymać skrzydła w tej pozycji przez około trzydzieści sekund, a następnie ponownie włącza puste i osadza się na czas, aby dokończyć suszenie.

W międzyczasie należy rozpocząć kolorowanie kołowrotek, który będzie ciałem motyla. W tym celu stosuje się ją za pomocą pędzla lub tylko palców są tego samego koloru, jak na skrzydłach, a także w sposób losowy.

Gdy obydwie części są wystarczające do osuszenia kleju przy pomocy rolki jest przymocowana do skrzydła, oraz z miękkiego drutu anteny są cięte na sześć odcinków – siedmiu centymetrów i są połączone ze skrzydłami. Papier Butterfly w technologii lustro jest gotowy.

Butterfly akordeon. Do jego produkcji będą musiały sporo czasu i pieniędzy. Z gazety lub magazyn, konieczne jest cięcie dwóch kolorów reprodukcje w postaci kwadratów, 8 * 8 i 10 x 10 cm. Oba półwyroby złożonymi w harmonijkę. W tym przypadku należy zauważyć, że im mniejsza jest suma kwadratu, tym bardziej piękny i obszerny kolej motyl. Następnie ułożone pojemniki powinny być cięty tak, aby dwie wydłużone wzdłuż przekątnej rombu. Po czym zarówno obrabiany zamocowany gęstą wełnianej nici. Papier Butterfly w technice „akordeon” jest gotowy.

Kvillingovaya motyl

Butterfly z papieru na technologii Quilling – to jest piękne i oryginalne. Ta przeróbka będzie doskonałą podstawą do stworzenia obu kart i ozdób. Na to potrzebne dwie taśmy papierowej 15 x 8 cm, sześć i cztery 4 cm. Te półwyroby Quilling należy jeden ton. Będziesz również potrzebował pasek czarny kolor długość 30 cm. Ponadto, należy zaopatrzyć się gniazdo Quilling pierścionki, klej i nożyczki.

Jak zrobić motyla z papieru Quilling? Pasma o tym samym kolorze są skręcone w luźne koła i umieszczone w szczelinie w zależności od rozmiaru. Po zaakceptowaniu niezbędną formę, powinny uważać, aby wydostać się z celi, aby dokładnie przymocować końce klejem. Ponadto, każdy z kręgu tworzy płatka. Teraz możemy przystąpić do tworzenia się „ciałem” skrzydeł. Przyklejone do siebie elementów w następującej kolejności:

  1. dla większej skrzydła do płatka z pasa 15 cm po obu stronach przyłączone te, które zostały utworzone z taśmy vosmisantimetrovoy;
  2. Podstawą dla mniejszego skrzydła jest płatek z 8-cm paski i dołączone z obydwu stron najmniejszych elementów.

Otrzymany okantovyvayut skrzydła klejem do Quilling czarnym paskiem. Motyl papier gotowy.