547 Shares 2171 views

Niegrzeczne dziecko. Co robić?

Prawdopodobnie każdy musiał oglądać paskudny sceny w supermarkecie lub na rynku, gdy młody matka stara się wyciągnąć rękę z dala od licznika krzyczy 4-5 letniego dziecka wymagającego go kupić samochód, pistolet, lalka, słodycze, lody – lista nie ma końca. Wszystkie jej próby są daremne – od jego krzyk dziecka, jeśli naładowane energią, a jego płacz i krzyki iść w histerię.


Wielu zwolenników kobiet próbuje go uspokoić. Nikt nie zwraca uwagi na tego małego „szantażysta” uważnie obserwując, co się dzieje wokół niego. Jeśli wyobrazimy sobie, że w pewnym momencie wszyscy odwracają się i zacząć robić swoje, dziecko bardzo szybko się uspokoić i zwrócił uwagę na coś innego.

Zwykle nieznośne dziecko – jest ten, kto nie mógł uczyć prawo do komunikowania się, rozmawiać, a jego arsenał środków do osiągnięcia pożądanego tylko doświadczenie zdobyte do roku. Mianowicie – leżeć i płakać.

Psychologia dziecka poniżej jednego roku jest całkowicie koncentruje się na komunikacji z otaczającymi dorosłych, głównie z matką. Początkowo, dostaje na siebie uwagę za pomocą płaczu. Niestety, w przypadku braku odpowiedniej dbałości o tej broni pozostanie w rękach młodych lat.

Nie chciałbym, aby zdenerwować wielu rodziców, ale jeśli masz zepsuty dziecko, a następnie nie jesteś autorytetem dla niego. Wyobraźmy sobie sytuację, w której bardzo często ilustruje upadek rodziców piedestale. Młoda matka z entuzjazmem rozmawiać przez telefon z przyjaciółką przez prawie godzinę.

Dziecko wędruje po mieszkaniu, nie wiedząc , co robić. Poprosił matkę, aby dać mu jabłko. Matka wzrusza się i napędza go do jego pokoju. Ale on nie opuszcza, on stoi obok siebie, zaczyna płakać, ona spada na podłogę, jęcząc głos. Jak wiesz, to rozmowa z przyjacielem zepsute, podrażnienie matka idzie do lodówki i przynosi dziecku dwóch jabłek.

Dziecko szybko uświadamia sobie, że matka „nie” nie jest ostateczna, dlatego, słuchać mama nie jest konieczne, a główny dom to – bo dostał jabłko, albo nawet dwa.

Kapryśne dziecko zaczyna rozumieć, że jej matka jest absolutnie obojętna na to, co naprawdę potrzebne, nie było jabłko, i uwaga. Jest to klasyczny obraz odkupu. Im starsze dziecko, tym droższa będzie kosztować rodziców takie podstawienie uwagę.

? Bardzo często komunikować się z dzieckiem, wiele matek zredukowane do trenera kilka zespołów – „siedzieć, powiedziałem,” usunięty „ręka”, itd. Kiedy taka matka mówi: „Mam niegrzeczne dziecko, co z nim zrobić”, odpowiedź brzmi .. jak się wydaje, na powierzchni. Musimy go powstrzymać, aby komunikować się zarówno ze zdolnością do szkolenia zwierząt.

Dziecko rośnie, zmienia się, a rodzice często nie mają czasu dla niego. Jeżeli stosunek rodziców do ich ulubionego dziecka nie zmieni jego kaprysy nie zniknie nawet lata. Przed skarżą się na fakt, że masz niegrzeczne dziecko, zacznij od siebie. Dowiedz się, jak komunikować się z nim jako osoba dorosła, a nie „lisp”, nie starają się wykonać każdy jego kaprys, wyjaśnić dziecku każdą decyzję można zrobić.