83 Shares 3553 views

Ślimaki cewki: opis, zawartość reprodukcji

Wielu akwarystów kwestionują czy użytecznej ślimak-cewka. Radujcie się w ich wyglądzie i natychmiast pozbyć się w każdy możliwy sposób? Oni, podobnie jak inne mięczaki, tylko pielęgniarek i zbyt małe, aby zaszkodzić roślinom. Ponadto służą jako cenne źródło pożywienia dla wielu gatunków ryb, które w naturalny sposób reguluje liczbę osobników.

siedlisko

Ślimak cewką (rodzaj Planorbis) – Słodkowodne mięczaki. Spiralnie skręcone wielkość powłoki mała, maksymalnie do 35 mm. Łatwo dostosowane do warunków środowiska (temperatura wody, stopnia zanieczyszczenia) oddychają zarówno powietrza i tlenu rozpuszczonego w wodzie.

Przenoszenie ślimak-coil w zbiorniku za pomocą charakterystycznych skorupiaków stóp szerokości. Żyją na własną rękę, niezależnie od wszystkich innych procesów, które odbywają się tam.

rodzaje bębnów

Ten rodzaj obejmuje wiele gatunków, z których większość znajduje się we wszystkich wodach naturalnych. Nie zaleca się do uruchomienia w ślimaków akwariowych zebranych z natury, jak stają się nosicielami groźnych chorób.

Najbardziej popularne wśród akwarystów są następujące zwoje ślimaka:

  • róg;
  • czerwony róg;
  • Daleki Wschód;
  • keeled;
  • opakowane.

zawartość

Wodne ślimaki cewka dobre dla początkujących, którzy chcą uzyskać konkretny skorupiaki, ale nie mają doświadczenia w opiece nad nimi. Od właściciela nie wymaga szczególnej opieki, więc można skupić się na cennych roślin i ryb.

Innym ważnym czynnikiem jest piękno muszli ślimaka. Gdy brak wapnia w wodzie hamuje wzrost powłoki ograniczniki słownikowych, istnieją wady na powierzchni „domu”. Aby temu zapobiec należy umieścić na dnie wód kilku dużych muszli lub wprowadzić wapń wody, kupiony w sklepie zoologicznym.

Niebezpieczne sąsiedzi tych mięczaków są same ryby. Młode ptaki są łatwym nawet dla gupików, nie wspominając o dużych pielęgnic. Mogli jeść dorosłych cewkę. Fragmenty skorupiaków tylko pluć.

choroby cewki

Najczęściej – to plaga robaka. Cewki są pośredni gospodarza pasożyta, który opuszcza ślimaki do przemieszczania ryb. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej choroby, kupić skorupiaka tylko z zatwierdzonych hodowców.

Innym pasożyta, który pojawia się w akwarium żywego pokarmu – akwarium lik. Wnika skorupę zwoju ślimaka i odżywiają ją krwią. Nie włączyć akwarium na siedlisko pijawki koniecznie wszystkie zakupione i przeniósł się z roślin małże, umieścić kilka tygodni w kwarantannie – małe akwarium lub słoika.

Do zapobiegania kąpieli solnej można stosować. W naczyniu, wlać 400 ml wody i rozpuszcza się 1 godz. Soli, a następnie przez 10 minut przeniesienia do roztworu ślimaki. Pijawki, pozostawiając powłokę. Ponadto w sklepach zoologicznych mają specjalny preparat do usuwania pijawek.

reprodukcja

Te mięczaki są hermafrodytyczny, to każdy jest w stanie odtworzyć. W celu rozpuszczenia tego rodzaju, trzeba tylko jedna cewka-ślimak. Powielanie następuje poprzez jaj na liściach roślin.

Skorupiaków są bardzo płodne, więc często właściciele akwarium trzymając się za głowę: co zrobić z tak wielu szpulach? W rzeczywistości, liczba mieszkańców podwodnych powinien reglamentirovatsya według objętości akwarium. Tak więc, na co 8-10 litrów wody powinien stanowić 5 zwojów. Duże populacje mogą nie mieć wystarczającej ilości żywności, a następnie będą one przejąć zakładu.

Istnieje wiele sposobów, aby utrzymać liczbę cewek pod kontrolą. Jednym z najłatwiej jest kupić sum antsitrusov. oczyścić je z akwarium glonów, i jeść kawior małże.

Ryby również wspierać równowagę ekologiczną systemu poprzez zjadanie młodych ślimaków. Jeśli akwarium globalny przeludnienie, które są prowadzone zadziory lub pielęgnice mogą wyczyścić okolicę, w ciągu kilku dni.

Innym skutecznym sposobem jest zbieranie ślimaków za pomocą pułapek. To małe siatki metalowej, która jest złożona banana, jabłka lub skórki ziemniaka. W nocy, to pozostaje w zbiorniku, i wyciągnąć następnego ranka z cewek. Haczyk może być wykorzystywany jako pasza dla ryb.

Jest to jeden z aspektów tego problemu, ale jest to sytuacja odwrotna, gdy ich pielęgnacja redukuje liczbę zwojów. Winić czy choroba lub drapieżniki, rozwiązaniem może być jeden: zebrać kilkanaście osobników i umieścić je w osobnym akwarium lub słoika. Z obfitego odżywiania i regularnych podmian jesteś dobrym problem zostanie dostarczonych (nie zapomnij o kwarantannie: w ciągu pierwszych kilku tygodni, usunąć wszystkie ślimaki, które nie wykazują aktywność). Już tutaj można podselyat ich części w ogólnym akwarium.

W przypadku braku bardziej elastycznej zatrzymania czystości, takich jak ampulyarii, skromny cewka może również sprostać funkcji medic. Utrzymując odpowiednią liczbę w akwarium to przyniesie tylko korzyści i daje wiele ciekawych momentów podczas obserwacji jej powolny spacer.