181 Shares 6128 views

Co zrobić, jeśli włosy wypadają po urodzeniu dziecka

Podczas ciąży wiele kobiet w ostatnim trymestrze ciąży, obserwuje się wyraźną poprawę kondycji włosów. Nagle stają się lśniące i mocne. Jednakże takie hormonalnym kobiety chętnie krótkotrwały i po porodzie pojawia się pytanie: co zrobić, jeśli włosy wypadają.

Ale nie być zbyt zdenerwowany o tym, po około sześciu miesiącach, włosy odzyskają swoją witalność. Jest to naturalny proces hormonalny. Dlaczego jest to, że po porodzie znacznie włosy wypadają? Pierwszym powodem może być niestabilne i szybko zmieniających hormonów u kobiet po porodzie.

Po urodzeniu, liczba żeńskich hormonów w organizmie kobiety jest znacznie zmniejszona. Brak snu i zmęczenie fizyczne mogą również negatywnie wpływać na stan kobiecego ciała i wpływać na wypadanie włosów. Po tym wszystkim, mama karmienie piersią dziecko i często wzrasta do szopki karmić i uspokoić go.

Innym z powodów, dlaczego po porodzie znacznie włosy wypadają – to jest brak witamin i minerałów w organizmie matki. Dziecko bierze mleku dużo składników odżywczych z organizmu matki.

Co zrobić, jeśli włosy wypadają po stałeś się matka? Aby to zrobić, trzeba zadbać o kondycję skóry głowy i zatrzymać wypadanie włosów za pomocą specjalnych procedur. Po pierwsze, jest konieczne, aby zrezygnować z suchych włosów z suszarką w połogu. Gorące powietrze wysusza włosy, co kruche i martwe. Często trzeba zmienić grzebień. Ponieważ mogą one zawierać szkodliwe bakterie, które niszczą włosy głowy.

Jeśli strata jest silny, nie jest konieczne, aby pomalować włosy w tym okresie barwników chemicznych, jeśli naprawdę chcesz, aby odświeżyć kolor, można użyć naturalnej henny, Basma lub spłukać włosy z ekstraktem z rumianku – jest to przydatne i daje cień. U lekarza należy zadać sobie pytanie: co zrobić, jeśli włosy wypadają? Najprawdopodobniej lekarz zaleci kompleks witamin dla kobiet w okresie po porodzie.

W każdym przypadku lekarz zbada Cię i powiedzieć, co zrobić. Jeśli upadku włosów, mamusie dieta powinna być zbilansowana i zawierają dużo białka, błonnika i witamin. W każdym razie nie jest to zalecane, aby zrobić przedłużanie włosów w tym okresie. Jest trwale zniszczyć włosy, a to będzie bardzo trudne do odzyskania. Szczególnie ze względu na zwiększone włosy potrzebują specjalnej opieki, a wiele matek brakuje ani siły, ani czasu.

Jeśli podrapał się w głowę i włosy wypadają, raz w tygodniu jest to absolutnie konieczne, aby zrobić specjalną maskę do odżywiania skóry głowy i utrzymać ton cebulki włosa. Można zrobić prostą maskę chleba żytniego, do pary kilka plasterków w gorącej wodzie i pocierać powstałą pastę do korzeni włosów. Upewnij się, aby przykryć ręcznikiem, aby stworzyć efekt termiczny. Po półgodzinie masować korzenie włosy palcami i przemyć wywar z pokrzyw. Można również przetrzeć korzeni włosów surowe żółtka, pół godziny, aby zawinąć włosy, następnie spłukać ciepłą, ale nie gorącą wodą.

Możliwe zamiast szamponu do mycia włosów do korzystania z serwatki. Poprawia kondycję włosów i wzmacnia swoje korzenie. Płukanie włosów po takim naturalnego szamponu może być wywar z kory wierzby i łopianu, podjęte w równych proporcjach. To może być dodawany do szamponów naturalnych olejków eterycznych z ylang-ylang, rozmarynu, lawendy, jojoby, cytryny, szałwii i awokado. Można zrobić maskę z 1 żółtko, dodać trochę oleju roślinnego i 6 kropli któregokolwiek z tych olejów. Maska jest utrzymywana na głowę 1,5-2 godzin, zapakowane ręcznika uprzednio. Można również wymieszać sok z cebuli i miodu w równych proporcjach i zrobić maskę na 30 minut przed szamponem. Po użyciu naturalnego szamponu jest konieczne stosowanie balsamu do włosów na włosy dobrze czesane i nie zelektryfikowanych.