754 Shares 7998 views

"Hyundai Accent-", wymiana paska rozrządu z rękami: The Definitive Guide, cechy i rekomendacje

Jednym z najważniejszych mechanizmów w każdym samochodzie – dystrybucji gazu. To od jego stanu i serwisowanie zależy od osiągów silnika w różnych warunkach obciążenia. napęd łańcuchowy poprzednio stosowane w projektowaniu systemu. Ostatnio jednak, producenci coraz częściej używają napędu pasowego. To nie był wyjątkiem i „Hyundai Accent-”. Wymiany paska rozrządu – procedury, które każdy powinien znać.

cecha

Który sam w sobie jest dana część? Element ten, który napędza wałek rozrządu. Motoryzacji „Hyundai-nacisk”, 1 lub 2. obrotu wytwarza się przenoszenie siły z koła pasowego wału korbowego.

Tak więc, im wyższa prędkość, tym częściej obracać wałki rozrządu. System ten jest dość skomplikowany i wymaga pewnej etykiety. Ich przesunięcie może spowodować poważne naprawy silnika.

o portalu

Jak często należy przeprowadzać wymianę paska rozrządu w Hyundai Accent? Producent zaznacza, że ten element ma zasób 60-80 tys. Jednak warto zauważyć, że element może się pogorszyć zanim zadeklarowanego okresu czasu (na przykład, jeśli nie są odpowiednio dokręcone). Dlatego należy znać objawy uszkodzenia elementu.

objawy

Ustal, czy wymiana paska rozrządu wymaga do „Hyundai Accent-” ze względu na charakter ruchu, jest to niemożliwe. Jedyną metodą weryfikacji – sprawdzenie wizualne. Aby to zrobić, należy otworzyć obudowę i klucz klucz zdjąć plastikową osłonę. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stan wewnętrznej stronie zębów. Nie powinny one być wyciągnięta z siedzeniami.

Również, pęknięcia nie są dozwolone w pasie (i, zewnętrznej i wewnętrznej stronie). Innym znakiem, że mówi o wymianie paska – to jego rozwarstwienie. Dla większej wytrzymałości przędzy są wykorzystywane w budownictwie. Gdy wysiadł, to jest zły znak. Taki element jest przedmiotem dalszych operacji.

Pierwsze kroki. Zdejmowanie pasa

Więc najpierw trzeba podnośnika przednią lewą i zdjąć koło. Następnie, aby otworzyć pokrywę i śruby koła pasowego pompy pompy poluzować. Wystarczy odkręcić cztery śruby. Następnie rozpakuj pas z klimatyzacją (jeśli został zainstalowany w pojeździe). Do poluzowania pasa nieco odkręcić rolkę napinającą. Następnie musimy zdjąć pasek alternatora. „12” W tym celu musimy głowę. Dodatkowo należy odkręcić wał kierownicy. Wzmacniacz może być usunięty.

Wyjmowanie koła pasowego pompy z łączników taśmowych i odłączyć GUR zbiornika. Ostatnia zmiana lekko na bok. Następnie wyjąć z boku wspornika silnika (ten, który jest dołączony do prawego skrzydła). Podczas przesuwania pracę i skontrolować jego stan. poduszka silnik powinien mieć żadnych pęknięć i nie lyuftovat. W przeciwnym razie możemy zmienić na nowy.

Odkręcić pokrywę z tworzywa sztucznego, która zakrywa pasek rozrządu. Z pomocą głowicy grzechotki i „22” odkręcić śrubę, która jest w środku wału korbowego. Bądź ostrożny – jest przykręcony z wielkim wysiłkiem.

Jeżeli nie można poluzować ręce rozruchu rozrusznik (dźwignia PPC tłumaczyć w „neutralnym”). Przesunięcie rozrządu rolkę napinacza w kierunku do pompy i zamocować go w tej pozycji. Odkręcić śrubę koła pasowego wałka rozrządu i ekstrahowano samego koła pasowego. Jak dalej wykonana wymiana paska rozrządu na „Hyundai Accent-”? Następnie trzeba poluzować śruby na starej rolce. Ostatni trzeba posiadać, aby nie lizać wątki na wiosnę.

Zmiana pasa

Teraz można bezpiecznie usunąć starą jednostkę na zewnątrz. Jak dalej mowa o „Hyundai akcentu” Wymiana paska rozrządu? Complete Guide to zostanie opisane poniżej. Po demontażu zużytych napęd i dokonać wymiany napinacza. Różnią się one w przypadku gwizdka lub innego hałasu podczas obrotu. zwykle mają ten sam zasób pasem. Następnie umieścić w miejscu koła pasowego wału korbowego. Lepiej jest zainstalować go za pomocą klucza dynamometrycznego. Moment dokręcenia śruby – od 90 do 120 Nm. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby go dokręcić. W żadnym wypadku nie należy używać klucza. Więc można lizać wszystkie twarze. sworzeń wału korbowego jest skręcona tylko sześciokąt.

Jak dalej przeprowadzane na samochodzie „Hyundai akcentu” zastąpienie pasek rozrządu? Następnie ustaw rolkę prowadzącą. Zacisnął klawisz „18” z siłą 43-50 Nm. Następnie należy połączyć etykiet, które są dostępne w dystrybucji i wału korbowego. Kiedy tłok pierwszego cylindra powinien znajdować się w górnym martwym punkcie. Jak go zdefiniować? Wystarczy wyjąć świecę zapłonową i zainstalować na swoim miejscu śrubokręta z długim „żądła”. Następnie powoli przesuwać śruba koła pasowego, monitoruje swoją pozycję. Tak szybko, jak sonda dotrze do górnego położenia, będzie GMP cylindra.

Następnie ustawić mechanizm napinający, a mianowicie:

  • Napinacz.
  • Spacer.
  • Wiosna.

Ustawić śrubę (lub szydło) w podłużnym otworze i wałkiem "plutony. Po zainstalowaniu śrubę pas ciągnąć. usłyszysz wyraźne kliknięcie. Zatem, taśma jest automatycznie napinane. Po raz kolejny sprawdzamy zbieżność wszystkich etykietach. Nawiasem mówiąc, są one powielane na plastikowej osłony paska.

montaż

W kolejnym etapie, przekręcić śrubę regulacyjną i przewijania rolki wałem korbowym dwa obroty w prawo. Jeśli etykiety nie zostaną utracone, a następnie do „Hyundai Accent-” wymiana paska rozrządu jest udany. Nawiasem mówiąc, nie można obrócić rozrusznika i ręczne włączanie jednocześnie piątym lub czwartym biegu.

Następnie ustawić koło pasowe pompy poduszki silnika i plastikową obudowę. Nie zapomnij o osprzęt – hydraulicznych, klimatyzacji i pasek alternatora. To jest po próbnym uruchomieniu. Urządzenie nie powinno troit lub dokonać niezwykłych dźwięków.

zalecenia

Dokonywanie zmian, należy wspomnieć parę skrzynek lub pojemników do śrub.

Wskazane jest, aby je zapisać, tak aby nie pomylić, gdy są one zainstalowane. Śruby stłumić klucza dynamometrycznego i unikać stosowania kluczy chleba świętojańskiego.

wniosek

Więc zorientowaliśmy się, jak sprawić, by samochód „Hyundai Accent-” Wymiana paska rozrządu. Koszt takich prac na stacji już od dwóch i pół tysięcy, nie licząc ceny pasa i wałkiem (i to jest plus półtora-dwa tysiące). W tym czasie operacja zajmie Ci około dwóch godzin.