86 Shares 4518 views

Założenie Jaskinia klasztor (Bakhchisarai)

Jaskinia klasztor na Krymie kiedyś istniało wiele. Większość z nich została zniszczona podczas najazdu Złotej Ordy. Ale niektóre świątynie wykute w skale wciąż pozostają nienaruszone. Należą i grota NMP klasztor, położony w pobliżu Bakczysaraju w wąwozie Maryam Dar. Lokalizacja jest, pomimo faktu, że chrześcijanin przybytek, czczona również przez muzułmanów. Dar Maryam w języku rosyjskim oznacza Maryję.


Wersje pochodzenia

Pierwsza połowa XVI. – jest to czas, kiedy zaczął budować miasto Bakczysaraju. Święty jaskinia Założenie klasztoru powstała znacznie wcześniej. Niestety, o kim jest zbudowany na Krymie takie niezwykłe świątynie jeszcze na pewno, nikt nie wie. Pod koniec XX wieku, sugerowano, że włamał się swoich bizantyjskich mnichów ikonopochitateli uciekając przed gniewem cesarza Leona III i Konstantyna V podczas walki z bałwochwalstwem. Jednak niektórzy historycy nie potwierdzają tej wersji. Fakt, że funkcje architektoniczny jaskini świątyń nie pozwalają nam do rozważenia ich stworzony przez bizantyjskich mnichów. W zbiorowego zakwaterowania z akademików niedawne tradycja włączone. W krymskim kościołach istnieje ogromna liczba pojedynczych komórek.

W czasie rzekomej budowy obiektów skalnych na Krymie były wciąż silne kulty pogańskie. Ponadto powszechne Judaizm został przyjęty jako religii państwowej w tej Khazar Khaganate. Więc budować te świątynie mógł ktoś.

Legendy świątyni

Konstrukcja jest rzeczywiście bardzo nietypowy – Wniebowzięcie Cave Monastery (Bakczysaraju). Wrażenia z turystów, sądząc po opiniach, od niego po prostu niezapomniany. O budowę NMP klasztoru Jaskinia istnieje kilka legend. Jedna z legend mówi, że kiedyś w tych częściach straszne węże, spożywane przez ludzi i zwierzęta. Zmęczony jego ekscesy chłopi zaczęli modlić się żarliwie Maryję o ratunek. Kiedy ludzie widzieli na płonącej świecy skała i podszedł do niej. Na klifie, że znaleźli się obraz Matki Boskiej, i leżące obok martwego węża.

Inna legenda mówi, że jeden dzień na stronie z ikoną Matki Boskiej został znaleziony. Odkryć jej chłop zaniósł na dół – do osady. Jednak następnego ranka obraz pojawił się w tym samym miejscu ponownie. Jest uważany za cudowne znaki i wyciąć w tym miejscu kościół jaskini.

Zgodnie z trzecim legendy w komunikacji gardzieli. Mary bizantyjscy mnisi kiedyś doprowadziły ikonę Matki Bożej. W ten sam sposób dano i miejsce, gdzie wybudować kompleks religijny.

Klasztor w VIII-XVIII wieku.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę jako podstawa do założenia bizantyjskich mnichów, założył klasztor Wniebowzięcia jaskinia była mniej więcej w VIII pne. Poniższe duchowni doszli do Krymu i leżał Greków, również uciekło ze swoich prześladowców ikonoklastów. Zakłada się, że świątynie jaskinia długo służył ich główne miejsce kultu.

Podczas inwazji Złotej Ordy, większość świątyń zostały zniszczone. Jaskinia założenie klasztoru zachowała się z końca XV wieku. Stało się rezydencją krymskiej Metropolitan. Jednym z jego głównych sanktuariów była cudowna ikona Matki Bożej czczony nie tylko prawosławni, ale także muzułmanie. Rosyjscy carowie renderowane pełne poparcie dla klasztoru.

Założenie Cave Temple w wiekach XVIII-XIX

Aż do XVIII wieku. W ten sposób, jaskinia klasztor rozkwitała. Wszystko zmieniło się po wojska rosyjskie zajęły Krymie. Postanowieniem cesarzowej Katarzyny II, metropolita, wraz ze wszystkimi chrześcijanie przesiedlonych w Rosji, na Morzu Azowskim, założycieli miasta Mariupol. Jaskinia świątynia została opuszczona.

Jednak w 1850 roku, decyzją Synodu, klasztor został ponownie otwarty. Ale, niestety, po niej zapisanych książki i relikwie zostały bezpowrotnie utracone. Nadal nie wiadomo – czy ich mnisi z nich lub ukryli podjęte. Być może większość kapliczki zostały po prostu zniszczone. Wszakże nawet freski na ścianach klasztoru zdrapano.

Podczas słynnej obrony Sewastopola w ścianach kompleks jaskiń znajduje oficera szpitala. Zmarłych chowano na dole rannych – w przedniej części klasztoru. Funkcjonariusze traktowane słynnego lekarza Pirogov.

Sanktuarium, przechowywane w klasztorze

„Przegląd Historyczny”, w którym, między innymi, relikty klasztoru – W 1908 roku, specjalny dokument został sporządzony. Co zatem kapliczki posiadał przed rewolucją NMP klasztoru Jaskinia (Krym)? Informacje zawarte w tym liście dokumentów jest następująca:

  • Wysokość ikona Wniebowzięcia 1 jardów 3,5 cala i szerokości 11,5 cali srebrny ornat. Obraz ten jest uważany za cudowny. Wielu chrześcijan otrzymał od uzdrowienia ikon.

  • Kopia cudownego obrazu Matki Bożej Jaskiń w Kijowie. Ten obraz został przekazany do klasztoru przez Metropolitan Filaret. Przed tym obrazem w dniu 15 sierpnia zostało przeprowadzone całonocne czuwanie.

  • Obraz Zbawiciel z 84 różnych świętych relikwii. Ten obraz został wysłany z Korsun klasztoru Matki Bożej.

  • Kopia Ikony Matki Bożej „Panagia”. Jest to sposób, według legendy, został ujawniony raz na skale. Sądząc po opisie, ikona została umieszczona w srebrnej szacie i ozdobiony perłami i kamieniami szlachetnymi.

  • Krzyż z Chrystusem, wykonana z trzech rodzajów drewna: Pevko, cyprysu i cedru. Na plecach był napis na „wyślij do Starego rosyjskiego Atos w dniu otwarcia w 1850 r.”

  • Malowane bezpośrednio na skale, w miejscu zjawiska „Panagia” obraz Matki. Przed tą ikoną nieugaszony spalanie lampy.

W samym skale w tamtych czasach było wyciąć 16 komórek. Dwie zostały umieszczone na spodzie. Plateau przy doprowadziło to schody wykute w skale w etapie 84. Oprócz komórek, został zbudowany w dolnej części obudowy dwuwarstwowego dla mnichów, opat z domu i kuchni z piekarni.

W czasach sowieckich,

Walka z prawosławiem, która rozpoczęła się w 1917 roku, ma też wpływ jaskini klasztor NMP. Świątynia została całkowicie splądrowane. Mnisi strzału również. Wreszcie klasztor został zamknięty w 1921 roku. Podczas II wojny światowej wojny w tych jaskiniach, jak kiedyś, to mieści się szpital dla rannych. Martwych żołnierzy radzieckich, a także carscy oficerowie podczas obrony Sewastopola, pochowany na dole – w pobliżu samego klasztoru. Po wojny, psychiatryczna szkoła z internatem pracować tutaj.

regeneracja

W 1993 roku klasztor Jaskinia została zwrócony wiernym. Obecnie nie jest ważny klasztor. Duchowni przywrócono świątyni i zbudował Chapel Street. Odzyskiwanie było dużo inwestycji. Kapłani nawet nie chciał brać pieniądze za usługę. Od tego czasu Kościół lokalny nie jest już stopy. Chrzciny, pogrzeby, modlitwy, poświęcenia domów itd. Kapłani współczesnych mężczyzn klasztor jest bezpłatne.

Świętego Wniebowzięcie Cave Monastery (Bakczysaraju, Krym): Opis kompleksu

Najstarsze budynki klasztoru jest kościół Wniebowzięcia jaskinia i opat z domu. Nie tak dawno temu, że został przywrócony jako Rock Church of St. Mark. Ponadto, rekonstrukcja zniszczonego komunikacji świątyń. Konstantyn i Helena. praktycznie nic ciekawego, na przykład, dla ciekawskich turystów nie zachowanych w samych kościołów. Wszystkie relikwie zostały niestety zniszczone w czasach sowieckich. Nieliczne pozostałe ikony przeniesiony do muzeum w Mariupol. Jednak kopie zostały wykonane przez mnichów raz zdobione świątynie jaskini obrazów. Rozpuszczony było nawet główny klasztor był niegdyś świątynia – obraz Matki Boskiej Wniebowziętej.

Rzeźbiony Holy Jaskiniową NMP klasztor Krym bezpośrednio w ścianie wysoki, lekko wystające tablicy. Jest to bardzo imponujący widok. Z okien kościoły skalne malowniczym widokiem na Góry Krymskie. Z drugiej strony czaszy wąwóz rozciąga się pokroić w swoich komórkach i sąsiednich pomieszczeń.

Dość ciekawą atrakcją turystyczną może zostać zniszczony dwukondygnacyjny budynek, w którym mieszkał przed rewolucją zbliża się do pielgrzymów klasztornych. Obok niego resztki dawnej osady Salancik i oryginalne budynki Tatarów krymskich w XVI wieku.

Między innymi, kompleks wyposażony w zabytkowe oficera cmentarz i groby żołnierzy radzieckich.

Jak się tam dostać

Wielu turystów, którzy przyjeżdżają do Krymu, prawdopodobnie chcieliby odwiedzić klasztor jaskini założenie. Bakczysaraju – miasto, z których najprostszy sposób można dostać się do niego. Aby to zrobić, trzeba usiąść na minibus lub taksówką, pochodzących z dworca kolejowego lub autobusowego. Od przystanku powinna wzrosnąć o kilometr przez wąwóz. Unoszące się nad kościołem przepaścią jest wyraźnie widoczny z daleka. Niektórzy turyści dostać się do klasztoru Bakczysaraju i po prostu chodzić. W tym przypadku, trzeba przejść od początku ulicy Rosa Luxemburg przez starego meczetu Tahtali Cami.

Atrakcje w pobliżu

Ponadto z założeniem klasztoru Cave, turyści często odwiedzają Krym ustawione lekko nad miastem jaskini Calais. Ten ostatni powstał prawdopodobnie w średniowieczu i służył jako ochrona obiektów na granicy Cesarstwa Bizantyjskiego. Niestety, w chwili obecnej, większość miasta jest w ruinie. Między klasztoru NMP i Calais położony turecki cmentarz Mansour Gaza. Znajduje się w zacienionym lesie. Pogrzeb w dacie cmentarza powrotem do wieków XV-XIX. Większość nagrobków rzeźbione z lokalnego wapienia. Pochowany na cmentarzu to głównie żołnierze, którzy bronili miasta podczas nalotów. I jaskinia klasztor i Calais Świętego Wniebowzięcie związane Światowego Dziedzictwa UNESCO i wpisany na listę UNESCO.