789 Shares 3611 views

Diego Maradona – legenda piłki nożnej. Zdjęcie, życiorys i osiągnięcia

Maradona Diego Armando – legendarny argentyński piłkarz grający na pozycji ofensywnego pomocnika i napastnika. Zgodnie z wynikami wieloma badaniami Maradona – gracz, który był w stanie dostać się na listę najlepszych graczy ubiegłego wieku. Ponadto, z powodu swoich licznych tytułów i osiągnięć, a on jest znany praktycznie każdego miłośnika futbolu.

Dzieciństwo i młodość

W niedzielę rano, 30 października 1960 urodził Maradona. Imię ojca – Diego i jego matka – Dalmat. To był kolebką prowincji Buenos Aires. rodzina Maradona nie różniła się od większości rodzin mieszkających w tym miejscu. Diego był piątym z ich dzieckiem, ale pierwszy chłopiec. Później matka gracz powiedział, że narodziny chłopca przeszedł dość łatwo. Wszystko, co chciała – zdrowy syn, którzy chcieliby stać się dobrym człowiekiem. Diego Maradona ma korzenie włoskie i chorwackie.

O dziesięć miesięcy chłopiec stawiał pierwsze kroki. Diego spędził dzieciństwo na ulicach, jak większość argentyńskich dzieci. Potem zaczął angażować się w futbolu, ale gra nazwano dość trudne – faceci po prostu uruchomiony po kuli.

Jego pierwsza dobra piłka Diego Maradona otrzymał prezent od kuzyna. Siedmioletni piłkarz był tak zadowolony, że spała z nim w uścisku. Wkrótce postanowił pokazać prezent dla znajomych i bawić się z nim, ale zmienił zdanie, i przez długi czas leżał w domu zabawki. Jednak wiosną na ulicy i tam była piłka, a Maradona. Piłkarz dowiedział się od ojca sztuki poprawnych trafień i spędził ten sposób przez dłuższy czas.

Wkrótce Diego zaczął grać w piłkę ze starszymi chłopcami, ale ci to ciągle grał w górę. Przez długi czas chłopiec spędzał wolne dużo, szlifując swoje umiejętności. Każdego dnia dostał lepszy w posiadaniu. Następnie najbardziej pożądane graczem w amatorskich zespołach wzrosła tylko Maradona. Piłkarz zamienił się w bardzo technicznym strefie gracza.

W szkole, Diego natychmiast udał się do drużyny piłkarskiej klasie młodzieży i stał się jego podstawą. Rodzina mieszkała w ubogiej dzielnicy Buenos Aires, w trzypokojowym domu. Dorośli musiał pracować, a zwłaszcza jego ojciec, który chciał wychowywać dzieci i je nakarmić. I starał się pomóc dzieciom, vyleplivaya naczynia gliniane, a następnie ich sprzedaży. Pieniądze uzyskane w ten sposób daliśmy matkę.

"Los Sebalitos"

Diego Maradona – piłkarz, którego biografia jest dość rozległe i intensywne. W wieku ośmiu lat, poznał chłopca, który grał dla mieszanki dla niemowląt „Argentinos Juniors”. Carrizo (nazwa chłopiec) jest również bardzo lubi piłki nożnej, tak że szybko zaprzyjaźnili.

W 1969 roku, Diego Carrizo zapoznał się z zespołem scout dzieci "Argentinos Juniors". Dostać się do klubu Diego był w stanie po pierwszym oglądania. Maradona, którego nazwa stała się już znana w swoim rodzinnym mieście, udało się bardzo szybko dostać się do stać się kluczowym graczem. Jego wiek autokaru rozpoczynającego nie zwracał uwagi i myśli, że jest karłem.

„Los Sebalitos” ( „żarówki”) zaczął zagrażać wszystkich lokalnych zespołów młodzieżowych. Zarząd mógłby równie dobrze odebrać graczy, Maradona stał się liderem. Piłkarz miał wielką wytrzymałość i może być na boisku przez dwie połówki.

Postęp zespołu i odtwarzacz

Z każdym meczem klubu, jak i Diego, pokazał wszystkie najlepsze wyniki. Szczególnie pamiętne zwycięstwo dla zespołu w meczu z zespołem młodzieżowym „River Plate”. W tej grze zdobył osiem bramek (7: 1 – zwycięstwo „bulbils”), pięć z nich zdobył Maradona. nazwa gracza, po tym spotkaniu, zaczęły pojawiać się w gazetach, a on był w telewizji przez długi czas ze względu na zdolność do mięty piłki. W tym samym okresie, gracz otrzymał poważne obrażenia ręki. On szwy zostały nałożone, ale Diego przekonał trenera pozwolić mu na następnym posiedzeniu, w których zdobył pięć bramek.

Na dwunastu latach Diego Maradona wszedł Zespół Młodzieżowy „Argentinos Juniors”. Trener miał uwalnianie pod inną nazwą, ponieważ jego wiek był zbyt młody, by konkurować. Po pewnym czasie, kierownictwo „River Plate” zaproponował ojciec Diego podpisać umowę na czas nieokreślony, ale on odmówił. Wkrótce Maradona udało się dostać do siódmego polecenia „Argentinos Juniors”, a następnie dostał się do pierwszej.

Pomimo tych osiągnięć, młody piłkarz miał rodzinę twardą. Mieli troje dzieci. Jego ojciec pracował w młynie, pracując na dwie zmiany. Niemniej jednak zachęcił syna i entuzjazm codziennie zabiera go do szkoły. Wierzył, że pewnego dnia wyrośnie wielki piłkarz.

Początek kariery zawodowej

Jego pierwszy mecz w pierwszym składzie „Argentinos Juniors” piłkarz Diego Maradona odbyło 20 października 1976. W tym czasie nie miał jeszcze odwrócił szesnaście. W pierwszym spotkaniu, wyszedł na końcu dziesięć minut, ale zespół nie zdołał wygrać pomóc. Podczas gry gracz otrzymał pierwszą opłatę, ale większość z nich chętnie wspierają fanów i entuzjastyczne recenzje w prasie.

Kolejna gra była porażka dla zespołu i odtwarzacza, a to trwało przez jakiś czas w drugiej części. Powrócił do bazy czternastego listopada, aw pierwszym meczu naprawdę pokazał swój potencjał. W kolejnych grach pojawił się prawie zawsze.

Debiut w głównym zespole i młodzieży

Po raz pierwszy w reprezentacji Diego został zaproszony w 1977 roku. Argentyna odbyło się mecz towarzyski przeciwko Węgrom. Diego był w stanie pojawić się na końcu gry za dwadzieścia minut.

W kwietniu tego samego roku zadebiutował w drużynie piłkarskiej młodzieży. Wraz z zespołem brał udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się w tym samym roku.

W ramach „Argentinos” graczy także pokazał najlepiej. W sezonie grał czterdzieści dziewięć meczów i zdobył dziewiętnaście razy. Następnie gracz zaczął oglądać wiele znanych klubów świata. Jednak Diego zdecydował się zatrzymać i przygotować się do Mistrzostw Świata.

W zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem turnieju okazało się, że niektórzy gracze zostały wyeliminowane, w tym okazały i Maradona. Piłkarz, którego nazwa była obecna w pierwszej kolejności, był bardzo zdenerwowany. Diego próbował uzyskać od biletu autokarowego do mistrzostwa, ale był nieugięty. Maradona napisał później, że była to najwyższa porażka w jego życiu.

Aż do 1981 roku Diego nadal promować „Argentinos Juniors”. W każdej grze zdobył regularnie, ale wkrótce zaczął jakieś nieporozumienia z zarządzaniem i postanowił zmienić klub piłkarski. Głównym kandydatem do odtwarzacza stał się „River Plate”, ale okazało się być bardziej uparty, „Boca Juniors”.

"Boca Juniors"

20 lutego gracz przeniósł się do nowego zespołu. Transfer udało klub do trzech milionów sześciuset tysięcy dolarów. Ponadto, nowy klub musiał zapłacić sześćset tysięcy „lifting”, ale miał brak funduszy. Dlatego z klubu szef piłkarskiej Otrzymałem dwa mieszkania.

Diego wkrótce zadebiutował w zespole i zaczął wykazywać niesamowitą grę. Jednakże istnieją przypadki konfliktów między graczami i zarządzania. Wielu uważa, że miało to miejsce ze względu na szybki temperament Maradony. On sam nazywa główny powód, że trener zmusił go do gry na zmodyfikowanym systemem, który dał mniejszą swobodę na boisku.

Ostatni mecz o „Diego Boca Juniors, które odbyło się w lutym 1982 r. Razem dla zespołu spędził czterdzieści występy, w których zdobył dwadzieścia bramek.

"Barcelona"

W 1982 roku dołączył do Diego kataloński klub, który zgodził się zapłacić trzy miliony dolarów „podnoszenie” i dwieście tysięcy rocznie. Transfery zawodników kosztować zespołowi osiem milionów dolarów i stał się w tym czasie najdroższym w historii.

Spotkał się gracz w Hiszpanii jest bardzo ciepły. Każda gazeta napisała o przybyciu piłkarz. Diego Maradona mógł spędzić piętnaście gry, kiedy została odkryta wątroby. Z powodu choroby piłkarza został zmuszony do pominięcia trzy miesiące. Powrót na polu gracza w grze z „Betis.”

Początek następnego sezonu dla zawodnika okazała się nieudana. W meczu z „Atletico” Diego jest poważnie rannych – złamaną kostkę. Operacja została przeprowadzona w klinice w Barcelonie, gdzie wspomniany gracz na boisku, będzie mógł przejść tylko sześć miesięcy później. Wrócił do piłki nożnej w styczniu 1984 roku w meczu z „Sewilli” i pomógł jego drużyna wygra.

Wkrótce między odtwarzaczem a kierownictwem zaczęła różnice. Diego był postrzegany przez odwiedzających klubach, a raz był inicjatorem walki na boisku. Rezultatem jest to, że gracz postanowił przenieść się z „Barcelona” do innego zespołu.

"Napoli"

W lecie 1984 roku, przy czym gracz rozpoczął negocjacje „Napoli” i wkrótce podpisał kontrakt z nim. Wysokość przejścia było trochę mniej niż osiem milionów dolarów. Fani serdecznie witany gwiazdę piłki nożnej w Neapolu. We Włoszech, Diego był przed 1991 r. Jest tutaj, uważany przez wielu były najlepsze lata swojej kariery Maradona. Z klubu udało mu się osiągnąć wiele prestiżowych tytułów i zyskał sporą popularność wśród fanów.

„Sewilla”, a ostatnie lata kariery

Na jesieni 1992 roku, Diego Maradona dołączył do „Sewilla”. Opłata za przeniesienie było siedem i pół miliona dolarów. Jednak nowy klub gracz nie robi wielką pracę. Pokazano nam problem z niektórych starych urazów. Kilka meczów piłkarskich został zmuszony wydać na leki przeciwbólowe.

W lecie 1993 roku Diego został zmuszony rozstać się z hiszpańskim zespołem z powodu konfliktu z trenerem i zarządzania.

Na jesieni tego samego roku Maradona powrócił do Argentyny i podpisał z „Newella Old Boys”. Ale przebywał tam tylko do zimy 1994 roku. Na stanowisku trenera przyszedł nowy trener, który zdecydował się rozwiązać umowę z zawodnikiem. W lutym tego roku, gracz atakowany z wiatrówki na reporterów, którzy dokonali raport z jego domu. Trybunał został skazany na dwa lata w zawieszeniu.

„Boca Juniors” Maradona został ostatni klub w karierze. „On odłożył swoje buty” Diego w 1997 roku.

Mimo wielu wad i uprzedzeń, piłka nożna jest jednym z najlepszych graczy w historii. Wielu ludzi dzisiaj interesuje – jak stary jest Maradona? Piłkarz w 2016 roku wynosi 56 lat. Diego zrobił bardzo wiele dla świata futbolu, pozostawiając swój ślad w klubach, nie tylko w Argentynie, ale także w Europie. Oczywiście, młodsze pokolenie nie jest złapany przez wielkiego argentyńskiego grze, ale nazwa jest dobrze znane niemal każdemu.