868 Shares 5007 views

Romeo: charakterystyczny bohater szekspirowski

Ten klasyczny bohater słynnych dzieł Williama Szekspira, wszyscy wiemy, jak niefortunny kochanek chłopca piętnastu. „Nie ma smutniejsze historia w świecie niż historia Romea i Julii …”. Nazwy dwóch kochanków w 1524 roku po raz pierwszy użyty przez Luigi da Porto w swojej sztuce „Historia dwóch szlachetnych kochanków.” Zdarzenia miały miejsce w Weronie. Ta historia stała się tak popularna w renesansie, że w 1554 roku Matteo Bandello napisać powieść, w 1562-m Artur Bruk – wiersz „Romeo i Julia”, a Szekspir odbędzie podstawę historii i stworzyć dobrze znany na całym świecie tragedii.

Działka z historii

Główny bohater przybywa na scenie tuż po krótkiej szarpaniny między dwoma pracowników zwaśnionych rodów Montekich i Capulets w Weronie. Romeo Montekki smutny i samotny, jest on doświadcza uczucia nieodwzajemnionej miłości do Rosaline. Jakoś zabawiać przyjaciół Benvolio i Mercutio przekonać go potajemnie pod maskami iść z nimi na balu maskowym w Capulets. W rezultacie, Romeo uczyć, i zostawia piłkę, ale w tym czasie udaje mu zobaczyć się z córką właściciela, Juliet. wchodzą one w miłość od pierwszego wejrzenia, a potem tylko dowiedzieć się, że obie należą do rodzin, którzy są śmiertelnymi wrogami.

A potem, mówiąc na temat: „Romeo: charakterystykę bohatera”, należy zauważyć, że chłopiec był bardzo odważny i wytrwały. Jedna noc, przychodzi pod balkon Julii i wyznaje jej miłość. Młodych kochanków przysięgać wierność i miłość i chce wziąć ślub w tajemnicy. Ten przypadek popełniają znajomego mnicha Lorenza. Ale tu przychodzi nieoczekiwane wydarzenie: Romeo zabija Tybalt – brat Julii. Romeo wygnany z Werony.

Śmierć kochanków

W tym czasie rodzice Julii przygotowują się jej ślub z Paryża. Ona jest zmuszony prosić o pomoc mnich Lorenzo, który zaprasza ją wypić eliksir, który będzie uśpić ją na dwa dni, więc wszyscy myśleli, że ona nie żyje. A wszystko to się stało, ale wiadomości wyjaśniając, że śmierć Julii wyimaginowanej, Romeo nie znaleźliśmy napastnika.

Obok siebie z żalu, aby dowiedzieć się o śmierci ukochanej, wrócił do Werony i poszedł do grobu Capulet, Paryżu, gdzie poznał i zabił go. A potem wypił truciznę i umarł w pobliżu Juliet. Kiedy się obudziła, zobaczyła martwego Romeo, natychmiast zabiła ze sztyletem. Po tym, rodzina Montekich i Capulets zatrzymaniu bezsensowną wojnę, która doprowadziła do śmierci swoich ukochanych dzieci.

Romeo: charakterystyczny

Na początku pracy, autor opisuje swojego bohatera jako wciąż niedoświadczony młody człowiek, który w pełni pokrywa się z miłości, czy raczej contrived pasję Rosalind – nie do zdobycia i bardzo absurdalne kosmetyczny. Romeo rozumie jego szalone zachowanie, ale wszystkie takie same, jak ćmy, muchy w ogniu. Przyjaciele nie akceptują swojego wyboru, ponieważ rozumieją, że jego pasją jest sztuczny, był znudzony rzeczywistością wokół niego, a on celowo wymyślił siebie wszystko. Jego dusza była zbyt czysta i naiwna, a zwykła pasja może być mylone z prawdziwej miłości. Muszę powiedzieć, że był zagorzałym marzycielem Romeo, charakterystyczne dla jego natury mówi, że tęskni za miłością, ale tylko osiedlić się w nim. On chce być zwycięzcą nad obojętny i arogancki Rosalind. On myśli, że to pomoże go podnieść jego prestiż wśród przyjaciół i rozwijać się we własnych oczach.

Romeo i Julia

Kiedy widzi piękną Julię na balu, wszystkie jego fałszywe poczucie rozwiane, natychmiast zapomina o Rosalind. Teraz jego prawdziwa miłość, która regeneruje i podnosi go. Ponieważ z natury jest on wyposażony w przetargu i wrażliwym sercu, że czuje zbliżającą się problemy, jeszcze zanim zdecydują się na wakacje do domu wroga Capulet. Starał się oprzeć, ale do czynienia z losem przypadku okazał się bezużyteczny dla niego jak silna namiętność wciąż panowały na Romeo. Charakterystyczną jego twierdzi, że nie jest porywczy i gotowy do pogodzenia z okoliczności. Najpierw zabija brata Julii Tybalt zemsty za zamordowanie przyjaciela Mercutio, a następnie zabija niewinne i Paryż.

wniosek

Szekspir pokazuje się tu moralistą, nie czyni jego postacie są pozytywne lub negatywne. Pojawienie Romeo nie jest szczególnie zainteresowany. To pokazuje tragiczną drogę każdemu, kto nie może ograniczyć swoich destrukcyjnych namiętności, które mają władzę nad takim jasnym, wrażliwej duszy i wzniosły jak Romeo.