638 Shares 1287 views

Biografia Mahometa: najważniejsze wydarzenia i podstawą nauczania

myśliciel religijny – założyciel islamskiego proroka Mahometa – którego biografia może służyć jako model dla każdego muzułmanina, urodził się w rodzinie kupca o imieniu Abdullah w Mekce. Spór o datę jego urodzin jest nadal nie przestaje, ale najbardziej wiarygodne źródła podają 570 rocznie. Chłopiec stracił ojca, podczas gdy jeszcze w łonie matki. Jego matka zmarła, gdy miał 6 lat. Edukacja przyszłego proroka zaangażowany wuja. Od dzieciństwa, chłopiec dużo i ciężko pracowali: pasterza, asystent handlowca, a potem mały przedsiębiorca. Wraz z przyczep ten dociekliwy i niezależna myślący młody człowiek udał się wiele miast, w których można komunikować się z różnymi ludźmi. W jednym z tych wyjazdów poznał nestorianinem zakonnik Bahira.

Przewidywanie Bahir

Biografia Mahometa zapewnia wiele ciekawych rzeczy, ale ta jest uważana za jedną z najważniejszych. Można by nawet powiedzieć – śmiertelna. Jako nastolatek, Mohammed udał się z karawaną wuja do Syrii. Po drodze zatrzymał się w Busra i znajduje się obok mnicha Keley Bahira, który został uznany chrześcijaninem uczonym. Twierdzą oni, że mnich zobaczył chmurę nad przyszłego proroka. Kiedy cień chmury zasłonięte stojący w pobliżu drzewa, jego gałęzie skłonił się nisko nad Mahometa. Uderza to, co widział, Bahira zaprosił chłopca do niego i zaczął pytać o jego poglądy na życie, marzenia, działań itp Po dłuższej rozmowie mnicha był przekonany, że Muhammad – .. Prorok Allaha. Co powiedział nastolatków i wuja.

Małżeństwo Khadija

Biografia Mahometa jest wypełniona nie tylko religijne, ale także zwykłych, codziennych zdarzeń. Jednym z nich jest jej małżeństwo z bogatym i szlachetnym wdowa Khadija. Była zaangażowana w handlu i wziął w pracy mężczyzn zarządzać własnymi sprawami. Tak było w sklepie 21-letni Mohammed. Cztery lata później zachwyciła jako przyszłego proroka Khadija zdecydowała się go poślubić. Według zeznań licznych źródeł, była starsza od męża o 15 lat. Wcześniej została ona dwukrotnie żonaty. Założyciel islamu jest bardzo ją kochał, nawet po jej śmierci. Kiedy na obiad lub kolację uboju owiec, Muhammad zawsze wysyłane jej przyjaciel kilka kawałków mięsa. Druga żona Aisza do końca życia był zazdrosny o Khadija, nawet gdy ten już nie żył.

Podstawą doktryny

Biografia Mahometa byłaby niepełna bez wzmianki o Koranie, który zawiera jego uwagi. Podstawą doktryny, która znana jest jako islam pięć założenia:

1. Monoteizm (istnieje tylko Bóg).

2. Modlitwa 5 razy dziennie.

3. Czyszczenie charytatywny.

4. Pielgrzymkę Mekka.

5. Roczne postu w miesiącu Ramadan.

Ostatnia Hajj (pielgrzymka)

Biografia Mahometa kończy 632 rocznie. W marcu odbył pielgrzymkę do Mekki. Jego kazania były 14.000 muzułmanów, co Mahomet ogłosił koniec swojej proroczej misji. Po powrocie do Medyny miał gorączkę. Leki Prorok kategorycznie odmówił. 8 czerwca wszedł obok jego domu i pożegnał się z meczetu modlić. Kilka godzin później Mahomet zmarł w ramionach żony Aiszy.