372 Shares 1174 views

W chorobach tarczycy objawy są bardzo specyficzny sposób

Tarczycy znajduje się w przedniej części tchawicy i zdrowe, jak praktycznie niezauważalne na szyi. Składa się on z dwóch połówek, a forma jest bardzo podobny do motyli. U osób, gruczoł ten jest zwykle nazywany tarczycy. Jest to ważna część układu hormonalnego i dotyka prawie wszystkich narządów i układów organizmu człowieka.

Tarczyca produkuje dwa rodzaje hormonów tarczycy – T3 i T4, które pozwalają zachować młodość nie tylko skórę, ale także naczyń serca. Dodatkowo, regulują one ciężar, pozwala na długi czas zachować jasny umysł, pozytywny wpływ na płodność ciała. Z tego można wywnioskować, że tarczyca musi być utrzymywany w dobrym stanie i nie pozwalają na różne niekorzystne czynniki zakłócić jej pracę. Należy zauważyć, że kobiety mają wiele chorób tego ważnego elementu systemu hormonalnego występuje około 10 razy częściej niż mężczyźni.

Jeśli masz tarczycy pacjenta, objawy, leczenie, diagnostyka i rokowania są bardzo specyficzne i zależą od ogólnej kondycji organizmu, jego odporność na różne infekcje i niekorzystnych czynników. Istnieje ponad tuzina choroby wpływające na tę istotną narządu. Wśród nich są: Graves choroby, raka i gruczolaka tarczycy, obrzęk śluzowaty i innych.

Naukowcy na całym świecie badają tarczycy, ale do tej pory rozwiązać czynników etiologicznych chorób to nie działa. Chociaż wiadomo, że odgrywają one istotną rolę w tym procesie czynników dziedzicznych. stan tarczycy wpływa niekorzystnie na niedobór jodu, często występujący stres, nadużywanie alkoholu, zaburzenia snu procesu, obecność infekcji undertreated i wielu innych czynników.

W zależności od rodzaju choroby tarczycy uderzyło, objawy manifestują się w różny sposób. Jeśli występuje nadmierne wytwarzanie tireogormonov zwiększa przemianę, w wyniku czego pacjent szybko traci wagę i ma danej chorobie Basedowa (toksyczne wola). To zaburzenie przyczynia się do poważnych chorób, takich jak cukrzyca, zastoinowa niewydolność serca, mogą być dotknięte przez wątrobę, gruczołów sutkowych, zaburzenia cyklu miesiączkowego. Jeśli rozwój choroby jest taki jak opisano powyżej, pacjent objawy tarczycy są następujące: zmęczenie podwyższony niepokój, uczucie osłabienia, drżenia całego ciała, duszność i częste kołatanie serca nawet przy niskich obciążeniach o charakterze fizycznym, gorączka, niestabilności emocjonalnej, która przejawia bezprzyczynową drażliwość i płaczliwość.

Gipetereoz – choroba, w której hormon nie jest wystarczające. W tym przypadku, objawy tarczycy objawia się nieco inaczej. obserwuje się wzrost masy ciała pacjenta, przy znacznej redukcji lub nawet utrata apetytu, obrzęk w wielu częściach ciała, zaburzenia mowy i spadku jasności umysłowej. Skóra staje się sucha i staje żółtaczkę ewentualnie wypadanie włosów, bóle mięśni i inne objawy.

Zazwyczaj, gdy tarczycy jest zwiększenie lub zmniejszenie jego rozmiaru, istnieje wiele guzów lub nowotworów, zmiana konsystencji. Znacząco zwiększona shchitovidka ma następujące objawy: sprężania sąsiednich tkanek oraz przełyku do tchawicy, nerwów i naczyń krwionośnych w szyi. W rezultacie, może rozwinąć zespół kompresji, w których występują trudności w połykaniu, duszność, chrypka głosu, uczucie obcego obiektu w szyję. W niektórych przypadkach, że uderzyła objawy tarczycy wskazania przez powiększonych węzłów chłonnych. Ale czasami ta funkcja wskazuje na rozwój przerzutów nowotworów złośliwych.

Aby zapobiec rozwojowi choroby lub tarczycy powinny być regularnie monitorowane przez endokrynologa, który pozwoli na wiele lat czuć się młodo i skuteczny.