428 Shares 8843 views

Łyżeczkowanie w rozrostu endometrium: cechy, wskazania i efekty

Kobiety ze względu na specyfikę jego struktury ciała jest często do czynienia z chorobą. procesy patologiczne mogą mieć różny charakter. Niektóre z nich są dość łatwe do wykrycia. Więc nie gryzie łokcie, w odpowiednim czasie, należy odwiedzić lekarza. Ginekolog zbada, słuchać skarg iw razie potrzeby skierować dodatkową diagnozę.

Około połowa płci pięknej w okresie menopauzy i po wykryciu rozrost endometrium. Bez skrobania patologii macicy można pokonać tylko w specjalnych warunkach. Dzisiejszy artykuł będzie powiedzieć o pochodzeniu choroby i przedstawić Państwu jego poglądów. Wiesz, upewnij się, że czynią skrobanie z rozrostu endometrium i konsekwencji.

Co to jest?

Nie każda kobieta musi znosić takie jak manipulowanie ginekologicznej łyżeczkowanie. Kiedy przerost endometrium jest przypisany często, ale nie zawsze. Przed dowiedzieć się o cechach manipulacji, konieczne jest, aby nabyć pojęcia o chorobie. Przerost endometrium rozwija się w wyniku proliferacji wewnętrznej powierzchni genitaliów mięśniowych. Każdy cykl w ciele kobiety jest zmiana poziomu hormonów. Podczas miesiączki, endometrium jest oderwany i wychodzi z krwią. Potem nadszedł czas na estrogen. Przyczyniają się one do wzrostu pęcherzyków jajnikowych i przywrócić warstwę śluzową macicy. Ponadto, po owulacji, progesteron wspomaga prawidłowe wydzielanie endometrium, przygotowuje się ciało porodem ciąży (zajmowanie z jaja). Jeśli koncepcja nie występuje, poziom progesteronu spada, ponieważ to, co rozpoczął kolejną krwawienie. Wszystko bardzo proste.

Ale jeśli z jakiegoś powodu wystąpi niewydolność hormonalna kobiety, endometrium nie zostanie odrzucony lub nie poddaje się działaniu progesteronu. Z tego powodu, zaczyna niekontrolowany podział komórek, ich proliferację. To wtedy lekarze i zdiagnozowano „rozrostu endometrium.”

Rodzaje rozrost, a zwłaszcza jego korekta

Istnieje kilka odmian tej choroby. Niektóre z nich nie są niebezpieczne i mogą oprzeć się korektę hormonalnej. Inne wymagają interwencji chirurgicznych. W niektórych sytuacjach nie pokazują usunięcie macicy. Co może być przerost endometrium?

  • Gruczołowej. Jest uważana za jedną z najprostszych, często podatne na leczenie. Powierzchni śluzówki zwiększa równomiernie nie tworząc między sobą komórki zrębu.
  • Cystic. Ta postać jest podobna do gruczołowe, ale rozszerza się do wewnętrznej powierzchni powłoki kuskoobrazno tworząc pęcherzyki podobne do torbieli. Traktować środkami hormonalnymi.
  • Ogniskowej lub różne. Powierzchni śluzówki zwiększa równomiernie (w rozproszonym) lub kuskoobrazno (ogniskowej). W nowych dziedzinach tworzą torbiele i polipów. Istnieją przypadki, takie eskalacji rozrost raka.
  • Nietypowy. Formularz ten jest uważany za najbardziej niebezpieczne. Gdy występuje wzrost błony śluzowej nie tylko na powierzchni wewnętrznej warstwy. Komórki dzielą się aktywnie penetracji podstawową warstwę. Łyżeczkowanie w rozrostu endometrium o takim charakterze jest często nieskuteczne. Dla niektórych oznaczeń trzeba usunąć macicę.

Objawy choroby, wskazujące na potrzebę łyżeczkowanie

Głównymi objawami tej choroby są różne zakłócenia cyklu miesiączkowego. Kobieta może skarżyć się na opóźnienie, nadmiernego krwawienia, kicz przed i po menstruacji. Również objawy złego samopoczucia występującego w tym okresie: ból brzucha, niestrawność, nudności, gorączkę i tak dalej. Często towarzyszy przerost niepłodności. W niektórych przypadkach jednak powołaną skrobanie? Kiedy przerost endometrium odczyty powinny być następujące:

  • ból dolnego odcinka brzucha;
  • przedłużonego krwawienia;
  • Czas cyklu więcej niż 40 dni;
  • niepłodność, trwające dłużej niż sześć miesięcy;
  • Ilość krwawienia podczas cyklu;
  • laboratorium rozrost potwierdzenia.

Preparat do manipulacji: Charakterystyka

łyżeczkowanie macicy z rozrostu endometrium tylko po treningu. Pre-pacjent powinien być zbadany przez lekarza takiego jak neurolog, kardiolog, internista. Specjaliści wyciągnąć wniosek, że nie ma przeciwwskazań do manipulacji. W tym samym czasie prowadzono badań, takich jak badania krwi i biochemiczne, oznaczenie przeciwciał przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu, HIV i kiły. Pamiętaj, aby zbadać serce przez elektrokardiogram.

Po tym, pacjent będzie musiał odwiedzić ginekologa. Lekarz przepisuje dodatkowe kontrole, które obejmują diagnostykę USG, wymaz z pochwy w celu określenia czystości. Zabronione jest przeprowadzanie przeładunku w złych wyników. Jeśli jest proces zapalny, konieczne jest, aby ją usunąć wcześniej.

Przeprowadzenie procedury: kierunek działania

Łyżeczkowanie z rozrostu endometrium jest tylko w obrębie murów instytucji medycznej. Sama procedura zajmuje mniej niż 20 minut. Manipulacja wymaga znieczulenia dożylnego. Podczas skrobania pacjent jest uśpiony lub w półśnie: nie czuje dyskomfortu. Z pomocą przedłużaczy lekarz otwiera szyjkę dostania się do jamy genitaliów. Skrobak usunięto zarastać warstwę, która będzie dalej badane.

W trakcie zgarniania przeprowadzono natychmiast dwie pozytywne etapy: lekarz oczyszcza zgromadzoną warstwę i może ponadto określić jego skład i ryzyka (przy użyciu histologii). Po oczyszczeniu pacjent jest pod nadzorem lekarza nawet 2-4 godzin. O ile nie ma komplikacji, kobieta może wrócić do domu.

po łyżeczkowanie

Jeśli dokonałeś czyszczenia ze względu na fakt, że zbiór rozrostu endometrium, leczenie po łyżeczkowanie zostanie przypisany zdecydowanie. Lekarze zalecają zawsze nosić kuracji antybiotykowej. Przepisane również leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne, w razie potrzeby. Dalsze działanie jest podjęte dopiero po uzyskaniu histologiczne deszyfrowania.

Jeśli pochodzą dane wskazują, że badany materiał nie ma ustaleń złośliwych, pacjent jest przypisany do standardowej terapii hormonalnej. Jeżeli zostanie potwierdzone przez obecność złośliwych, należy je usunąć w oddzielnej operacji. Rozważmy jakie konsekwencje mogą być skrobanie.

Proces zapalny

Jeśli masz przerostu endometrium (leczenie po łyżeczkowanie nie zostało zużyte), to istnieje duże prawdopodobieństwo zapalenia. Przejawia się ona z następujących objawów: ból brzucha, nietypowe wyładowczych o nieprzyjemnym zapachu, wzrost temperatury ciała. We wszystkich przypadkach wykazano pilnej korekty. Zazwyczaj lekarz przepisać długi przebieg antybiotyków do podawania doustnego, dożylnego i dopochwowego.

Jeżeli zapalenie powstałych w wyniku skrobania nie leczonych patologii może rozprzestrzeniać się do sąsiednich organów: jajniki, jajowody, i tak dalej. Wszystko to jest obarczona jej konsekwencjami.

Perforacja ściany macicy lub przerzedzenie ciało

Leczenie rozrostu endometrium bez ocierania wykonywane rzadko. Jeśli nie poprawi się, to jest konieczne, aby oczyścić w hormonalnej terapii zastępczej na miesiąc. Podczas manipulacji może być powikłanie jak perforacja ścianki macicy. To patologia wymaga pilnej interwencji chirurgicznej.

W wyniku manipulacji może być przerzedzenie ścian narządów rozrodczych. To dalej prowadzi do jej powikłania. Na przykład, w czasie ciąży może nastąpić pęknięcie macicy. Często przepisywane cienkich ściankach planowego cięcia cesarskiego cięcia.

Przerost endometrium: skrobanie. Recenzje konsekwencjami procedury

Jaka jest Twoja opinia rozwija się u pacjentów na temat procedury zmiany? Wielu powie, że po łyżeczkowanie rozrostu endometrium nie zniknie. Po kilku cyklach błony śluzowej ponownie zaczyna gęstnieć, tworzące cysty, polipy. Rzeczywiście, jeśli pacjent nie jest przypisany do odpowiedniego leczenia, sama operacja nie będzie zapisać go z choroby. Skrobanie nie eliminuje przyczynę rozrostu, a jedynie poprawia jego konsekwencje. Dlatego ważne jest, aby słuchać wizytę u lekarza i po operacji do wykonania wymaganej terapii.

podsumować

Z artykułu można dowiedzieć się, że leczenie przerostu endometrium bez skrobania jest możliwe, ale tylko w wyjątkowych przypadkach. Aby realnie ocenić stan pacjenta, należy wykonać biopsję lub łyżeczkowanie. Tylko w ten sposób będzie można wybrać skuteczne leczenie, które pozwoli Ci zaoszczędzić od problemu pod ręką.