344 Shares 6225 views

Skuteczne shugaring: przepis kwasem cytrynowym

Dziś coraz częściej mówią, że skuteczny sposób usuwania owłosienia jak shugaring. Receptura z kwasem cytrynowym zwiększa jego skuteczność. Jak wynika przynajmniej z faktu, że po próbie tej procedury w specjalistycznym salonie, kobieta chciałaby powtórzyć go w domu. Tak więc przyjrzeć się bliżej tej metody, aby usunąć zbędne owłosienie.

Prawidłowe shugaring – to usuwanie włosów za pomocą specjalnie ugotowanej masy w którym oparty jest cukier. Sama nazwa pochodzi od słowa cukru angielskim. Jednakże procedura ta była znana w Persji, setki lat temu. Orientalne piękności z powodzeniem stosowany shugaring. Przepis z kwasem cytrynowym, wzmacniając pozytywny efekt – jeden z nowoczesnych odmian starożytnych tajemnic kobiecego ciała urody. Jednakże ogólna technologia nie zmieniła się do dnia dzisiejszego.

Skuteczność usuwania gotowany cukier włosy porównywalne do woskowania. Jednak dotyczy to do mniej bolesnych zabiegów. Należy zauważyć, karmel i korzystne działanie na samice skóry, ponieważ staje się bardziej miękka i jedwabista niż po zastosowaniu taśm woskowych.

Zastosowanie shugaring (przepis z kwasem cytrynowym w tym przypadku) w domu jest bardzo proste dzięki następujących czynników:

1. Koszt i dostępność tej metody dla każdej kobiety. Ponadto, jej składniki (woda, cukier, kwas cytrynowy lub sok z cytryny) jest zawsze w każdym sklepie.

2. Żadne uszkodzenia skóry, kiedy do usunięcia wszystkich cukier włosy. Naskórek oderwana wraz z włosami, bez cięcia (na przykład do golenia). Ponadto, nie ma potrzeby stosowania depilatory wątpliwej jakości. Tak więc, nie będzie pieczenie, zaczerwienienie, podrażnienie i siniaki, które towarzyszą inne metody usuwania zbędnego owłosienia.

3. Ze względu na naturalne kompozycji shugaring trudem powodować reakcję alergiczną.

4. Sposób usuwania włosów, charakteryzuje się brakiem jakichkolwiek nieprzyjemnych skutków, takich jak zapalenie związane z wrastania włosów.

Shugaring receptury z kwasu cytrynowego

Na początku zaleca się gotować trochę karmelu, do czynienia ze wspólnym technologii przy użyciu tej metody. Iw kolejnych godzinach może być zwiększona do części wymaganej liczby.

W ten sposób, mieszanina shugaring przedstawiciele następujących składników:

  • 3 godz. L. cukier;
  • 1 godz. L. Ciepła woda;
  • 1 godz. L. kwasu cytrynowego.

Konieczne jest także przygotowanie dania, w których do zagotowania danej masie i spodek wypełniony zimną wodą, w celu sprawdzenia zawartości oferty.

Mieszać cukier i wodę w rondlu i gotować na wolnym ogniu, ostrożnie mieszając w tej. Gdy masa na cukierki nabyć złocistą barwę, to jest konieczne, w celu sprawdzenia jego dostępności, mieszaninę reakcyjną przelano do zimnej wody. Jeżeli kropla zamarza i nie rozprzestrzenia, pojazd jest gotowy do depilacji. Do otrzymanej kwasu karmel cytrynowego, a następnie wyjąć z ognia i, ciągle mieszając, do ostudzenia do temperatury pokojowej. Przygotowanie masy trzeba ugniatać aż do marmuru tekstury, a następnie nakłada się na skórę. Następnie mieszaninę lekko utwardza się, może być usunięta wraz z niepożądanym owłosieniem.