665 Shares 1420 views

Soma akwarium – rady dla hodowli

Soma jest jednym z najstarszych ryb na naszej planecie. Ich szczątki, naukowcy odkryli w osadach skalnych związanych z powrotem do okresu kredowego. Wszystko na świecie istnieje około dwóch tysięcy gatunków sumów.

Brak łusek – jeden z głównych objawów sumów. Łuski tych ryb zastąpiono specjalnymi płytkami kostnymi. Soma są zmierzch i nocne życie, a wśród nich są też drapieżniki, ale większość z nich preferuje roślinność i małe bezkręgowce w wodach słodkich.

Soma akwarium jest bardzo popularne wśród hodowców. Akwarystów ma około 800 gatunków ryb. Aby utrzymać KGS akwarium normalnych warunkach są bardzo korzystne: temperatura wody 23-26 ° C, twardość 12 ° neutralnego odczynu. Przez warunkach tlenowych sum akwarium nie jest bardzo wymagający ze względu na szczególny „skórę” oddychanie. Na przykład, haplosternumy połykać powietrze, które dostaje się do jelit i jest szybko wchłaniany do krwiobiegu.

Jednym z najbardziej popularnych wśród akwarystów gatunków sumów – Ancistrus woal. W naturze ryby te zamieszkują wody Brazylii. Ich płaskie ciało ma ciemny kolor z niewielu jasnych punktów. Brzuch w Ancistrus – światło. Fin z tyłu dużym polu ryb i przypomina w swej formie. Z należytą starannością i dobrych warunkach takie ryby rosną do 14 cm Ancistrus vualevoj. – Ryby, które większość czasu, jest sprzęgnięty z akwarium glonów skrobanie ścianę, pływa dość powoli i niechętnie. Działalność w tych sum przychodzi nocą. Ancistrus, reprodukcji, który występuje w warunkach akwarium łatwo ikra w wodzie słabo kwaśnego, którego temperatura wynosi około 26 ° C Samica składa do 100 jaj jasny kolor pomarańczowy, który przez swój kształt przypominający berberysu jagód. Fry zaczynają żerować na własną rękę zająć około tygodnia po wylęgu.

Przy prawidłowym żywieniu (karmienie mały Ancistrus potrzeba co najmniej trzy razy dziennie) i czystej wody w zbiorniku narybek dość aktywnie i sześć miesięcy ryby zaczynają doganiać dorosłych wielkości rosną. Z około 10 miesiąca życia, młodzi Ancistrus zaczynają się mnożyć.

Soma akwarium uwielbiają kopać w ziemi, podnosząc z dna małymi resztkami jedzenia, bo to one są czasami nazywane „sanacja” akwarium. Jednak liczyć na to, że kupując te ryby mogą być mniej prawdopodobne, aby oczyścić szklane ściany i zmieniać wodę, to nie jest konieczne. Soma akwarium wydają się być skryty i samotny żywot, więc wskazane jest, aby wyposażyć swój dom tak, aby mieli gdzie się schować. Podczas hodowli tych ryb jest wysoce pożądane, aby umieścić w akwarium różnych schroniskach i glonów, w tym sum czuć się komfortowo.

Inną cechą sum akwarium – ich wielkość. Wiele wielokrotnie do czynienia z taką sytuacją, gdy kupuje drobny ryby na rynek rok później ze zdziwieniem zauważył, że zwierzęta urosła do ogromnych rozmiarów i wymagać zwiększenia przestrzeni życiowej. Dlatego zakup ryb jest lepiej prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach.