325 Shares 3399 views

Jak przetłumaczyć "Word" w "PDF" i odwrotnie?

Teraz wiele organizacji korzysta z dokumentów PDF. Jest jednak sytuacja, w której użytkownik nieznajomy z tymi subtelnościami napotyka na potrzebę przetłumaczenia pliku tekstowego na format PDF. Jak przetłumaczyć "Vord" w "PDF"? Należy zauważyć, że nie jest to zbyt trudne do rozwiązania tego problemu, co jest trudne na pierwszy rzut oka.

Przy okazji, i dlaczego dokładnie "PDF"? Co jest tak dobre w tym formacie? Faktem jest, że użytkownicy biura od dłuższego czasu potrzebują pewnego rodzaju scentralizowanego formatu dokumentu, który można przeczytać wszędzie, niezależnie od systemu operacyjnego i zainstalowanego oprogramowania. Do niedawna format ten można uznać za DOC, ponieważ problemy pirackiego oprogramowania naszych użytkowników nie martwią się dużo.

Jednak w ostatnich latach nie wszystkie małe firmy zainstalowały pakiet komputerów MS Office na działających komputerach, pomijając wolne analogi. Na szczęście w ostatnich czasach pojawiły się one w nadmiarze (i przy dobrej jakości).

Niestety, jednym z ich niedociągnięć jest nie tylko zbyt imponująca zgodność ze standardowymi formatami "pakietu Office", co powoduje rozprzestrzenianie się tabel i tekstu w tym samym "słowie". Jednym słowem pytanie o to, jak przetłumaczyć słowo "Word" na "PDF" jest bardzo istotne. W końcu PDF to doskonały i bezpieczny format, który może być używany we wszystkich systemach operacyjnych, aw niektórych przypadkach nawet nie trzeba instalować dodatkowych programów.

Rozważ to tłumaczenie w przypadku programu MS Office Word. Jeśli używasz wersji 2010-2013, nie będzie problemów. Otwórz menu "Plik", wyszukaj "Zapisz jako", wprowadź żądaną nazwę pliku i na liście rozwijanej formatów, które chcesz wyszukać w formacie PDF. Kliknij "OK" i podziwiaj nowy plik. Jeśli jednak posiadasz wersję Worda w Twoim komputerze w wersji 2003-2007, musisz pobrać specjalne rozszerzenie z witryny firmy Microsoft, które pozwala zapisywać dokumenty w chronionym formacie. Po jego zainstalowaniu musisz postępować zgodnie z opisanymi wyżej krokami. Ponieważ tłumaczenie "Word" na "PDF" w ten sposób jest bardzo proste, z tym poradzi sobie i początkującym.

Ale dość często są sytuacje przeciwstawne. Na przykład znalazłeś się w rękach pliku PDF, w którym są cenne informacje: naturalnie musisz przetłumaczyć je z PDF na Vord. Ostrzegaj, że najlepiej jest pracować z plikami, które nie są chronione hasłem. Co z tym zrobić? Znajdź aplikację FineReader. W najnowszych wersjach tego cudownego programu istnieje opcja, która pozwala przetłumaczyć pliki z formatu "PDF" na zwykły plik .doc. Nawiasem mówiąc, za pomocą wtyczek tego samego programu można także wykonać operację odwrotną: przetłumaczyć "Vord" na "PDF".

Ponadto można przetłumaczyć standardowy plik w formacie tekstowym na chroniony dokument za pomocą pakietu biurowego Open Office lub programu LibreOffice. Tam wszystko jest prawie identyczne z tym, co musisz zrobić w Vordie. Przejdź do menu "Plik", wybierz "Zapisz jako", a następnie postępuj zgodnie z opisem powyżej. Dodatkowo pasek narzędzi tych pakietów biurowych posiada osobny przycisk do tego przeliczania. Więc nie myśl wystarczająco długo, jak przetłumaczyć słowo "Word" na "PDF" – to dość proste.