191 Shares 8679 views

Rozcieńczyć prawo: jak zrobić mleko z mleka w proszku

Istnieje wiele mitów i legend na temat mleka w proszku, twierdzą, że większość produktów mlecznych, które spożywamy, jest wykonane z niego. Zobaczmy, co stanowi ten produkt, co użyteczne właściwości to posiada i które wykorzystuje, jak również z mleka w proszku, aby mleko z wodą.

Co to jest mleko, z czego się składa i co się dzieje?

Mleko w proszku – naturalny produkt w postaci rozpuszczalnego proszku wytworzonego przez suszenie znormalizowane mleko krowie w specjalnych maszynach suszących. Celem suszenia jest zmniejszenie ciężaru końcowego produktu, zwiększając jego trwałość. Wiadomo, że mleko nie wymaga żadnych specjalnych warunków przechowywania w niskich temperaturach i ma większą trwałość (36 miesięcy) niż naturalny, który ma zdolność do szybkiego kwaśne. Jest to szczególnie wygodne w użyciu proszku w miejscach, gdzie nie ma możliwości, aby dostać świeże mleko naturalne. I to właśnie ten rodzaj wygodny w użyciu w gotowaniu.

Jak rozpuścić mleko w proszku?

Mleko w płynie z mleka w proszku może być wykonywane przez dodanie pewnej ilości wody. Zużywają koncentrat może być w postaci napoju lub dodany jako składnik do wytwarzania innych produktów, zarówno w postaci suchej lub ciekłej i. Przed pojawieniem się specjalne Sports Nutrition mleka w postaci suchej, to było głównym źródłem białka w kulturystyce. Istnieje kilka odmian suchego koncentratu – w całości, odtłuszczone, maślanka, serwatka sucho, mieszanina, ale często są tylko 3 rodzaje, które różnią się tylko w procentowej zawartości tłuszczu i pewne substancje:

  • Całe (550 kcal);
  • bez tłuszczu (373 kcal);
  • natychmiastowy.

Dodać wodę tyle, ile trzeba, to najczęściej 2-3 łyżki. l. Mleko w szklance cieczy.

Mleko w proszku jest przydatna?

Skład mleko w proszku składa się z około 20 białek i podstawowe aminokwasy, znaczne ilości wapnia, promowanie wzrostu i poprawę kości, magnez, sód, potas, żelazo, jod, siarkę. Ten produkt jest dużo mniej cholesterolu, dlatego jest często stosowany w produkcji żywności dla niemowląt. W dalszej części artykułu możemy rozważyć w jaki sposób z mleka w proszku, aby mleko, chleb, a nawet więcej, oczyszczanie cery i w jakich proporcjach zmieszać składniki.

Jak hodować mleka w proszku?

Mleko ma szerokie zastosowanie w przemyśle w produkcji zbóż i suchej mieszanki dla niemowląt, lody, pieczywa i innych wyrobów cukierniczych. Rozważmy kilka opcji na jak rozcieńczone mleko dom. W przypadku mleka 1 kubek potrzebują 5-6 łyżeczki suchego proszku (20-30 g) rozcieńczony w ciepłej lub zimnej wody (około 200 ml). Woda powinna być gotowane, 45-60 stopni. Proporcja ta jest konieczna w celu uczynienia go 2,5 procent. Jak mleko w proszku, aby mleko coraz mniej tłuszczu? W związku z tym trzeba dodać więcej lub mniej wody. Otrzymany produkt musi wlewów do czasu, może być doprowadzana do wrzenia. A może przykryć i pozostawić do zaparzenia. Kwaśne podłoże może być wykorzystywane do wytwarzania sera, ciastek, płatków i zupy.

Korzyści i szkodliwości mleka w proszku

Teraz wiemy, jak sprawić, by mleko z mleka w proszku. Co więcej, wielu twierdzi, że smak i zapach nie jest gorsze od naturalnego pasteryzowane. Ale jest mało prawdopodobne, aby zgodzić się z tym stwierdzeniem człowieka, który starał się przedstawić rustykalny świeże mleko. Jeśli jednak chodzi o skład chemiczny, każdy zagęszczone suche mleko w proszku daje szanse do chwili obecnej. Mleko w proszku zawiera więcej niż 20 aminokwasów, witaminy (zwłaszcza witamina B12 jest przydatna dla osób cierpiących na anemię, witamina A sprzyja wizji, witaminę D), składniki odżywcze – potasowy normalnej pracy serca i naczyń krwionośnych, wapnia, wzmacnia kości. Plus suche mleko zawiera dużo mniejszą liczbę alergenów, dlatego często jest stosowany do wytwarzania preparatów dla niemowląt. Uszkodzenie takiego mleka mogą występować u ludzi z reakcjami alergicznymi osobnika przy zastosowaniu go albo w niewłaściwym przechowywaniu (w podwyższonej temperaturze i wilgotności powietrza). Ponadto niezgodność technologia przygotowania, gdy dana osoba nie wie, jak sprawić, by mleko w proszku w domu prawidłowo, może nawet prowadzić do zatrucia.

Wady wyjście mleko suche i konkluzja

Wadami są wysoka zawartość tłuszczu w produkcie. Jeśli przekracza dzienne zapotrzebowanie może zaburzać metabolizm i odkładanie się nadmiaru tłuszczu. Ponadto, produkt ten nie jest zalecany do stosowania przed snem lub po treningu rano, ponieważ zawiera kazeiny wymaganą do trawienia przez kilka godzin. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę proporcje, jeśli mówimy o tym, jak zrobić mleko z mleka w proszku o wysokiej zawartości tłuszczu, ponieważ zawiera dużo cholesterolu, co może prowadzić do zmian miażdżycowych serca i naczyń krwionośnych. Zatem mleko w proszku – bardzo przydatny i łatwy w obsłudze produkt, który łatwo przekształcić w stanie ciekłym, aby wziąć na drodze lub w pracy, łatwe do przechowywania. Że po prostu trzeba być bardzo ostrożnym z nadmiernego użycia.