397 Shares 9630 views

Najlepsze ośrodki w Tajlandii

Co roku liczba Rosjan, którzy wolą odpocząć w egzotycznych kurortach Tajlandii, stale rośnie. Jeśli w 2011 r. Miejscowości wypoczynkowe w Tajlandii odwiedziło około 140 tysięcy Rosjan, w 2012 r. Liczba ta wzrosła do 192 tys. Co to jest, co przyciąga naszych rodaków na wakacje w odległym i nieznanym kraju?

Tajlandia jest niesamowitym krajem. Popularność wśród turystów na całym świecie Tajlandia była nie tylko dzięki wspaniałym krajobrazom morskim, bujnej roślinności tropikalnej, bogatemu życiu zwierząt, wykwintnym dania kuchni tajskiej oraz niesamowitym rytuałom i obyczajom Thais. Jest to kraj oszałamiających świątyń buddyjskich, zabytków kultury starożytnej. Jej dumą jest park narodowy, który w Tajlandii jest ponad sto.

Oczywiście, większość turystów przyjeżdżających do kraju interesuje się kurortami Tajlandii. Zapoznajmy się z najbardziej popularnymi z nich.

Być może najbardziej odwiedzanym ośrodkiem tego gościnnego kraju jest Pattaya. Tu turyści z całego świata przyjeżdżają do korzystania z bogatych klubów nocnych tego miasta. Pattaya słynie z ogromnej liczby różnych miejsc rozrywki – klubów nocnych, restauracji, barów, dyskotek, które oprócz tradycyjnej rozrywki oferują zwiedzającym kolorowe i ekscytujące pokazy.

W Pattaya znajduje się wyjątkowe zoo, w którym tygrysy czują się bardzo wygodne Krokodyle, węże i skorpiony, a także wielu innych przedstawicieli tajlandzkiej fauny. W Parku Miniatur można zobaczyć kopie wielu architektonicznych cuda świata – Katedrę Najświętszej Maryi Panny lub Wieży Eiffla.

Fani wakacji na plaży powinni odwiedzić Phuket, które słynie z dobrze utrzymanych plaż z białym piaskiem. W tym ośrodku miłośnicy sportów wodnych odpoczynku. Tutaj można pójść do szkół nurkowania, lub wynająć narty wodne, skutery, jachty.

Jeśli prawie wszystkie ośrodki w Tajlandii przyciągają turystów z okazją do luksusu na śnieżnobiałym piasku i pływania w krystalicznie czystych wodach, to ludzie przyjeżdżają do Bangkoku, aby zapoznać się z licznych atrakcji tego kraju. Istnieje ponad czterysta świątyń buddyjskich. Większość turystów lubi zwiedzić Świątynię Złotego Buddy i Świątynię Pochyłego Buddy. Małe hotele w Bangkoku będą zainteresowane pięknym parkiem rozrywki, w którym znajduje się wiele niezwykłych atrakcji i małe miasteczko śnieżne.

Ci, którzy lubią zrelaksować się w zaciszu, lepiej jest udać się na wyspę Koh Samui. Na jego terenie znajduje się wiele plaż o śnieżnobiałym piasku i małych bungalowach, które są zbudowane tuż przy plaży. To na tej wyspie, że najlepsze w Tajlandii centra SPA i centra masażu są skoncentrowane.

Najlepsze hotele w Tajlandii nie kwalifikują się do tradycyjnego pięciogwiazdkowego systemu, więc po sprawdzeniu w jednym z nich należy najpierw zapytać o usługi, które można zapewnić. Ocena najlepszych hoteli w kraju jest dokonywana na podstawie recenzji i ocen urlopowiczów. Podczas płacenia za usługi można używać tylko waluty Tajlandii, a dolary lub euro można płacić za wycieczki. Ruble rosyjskie mogą być wymieniane na lokalną walutę, ale w bardzo niekorzystnej sytuacji.

Ośrodki wypoczynkowe Tajlandii rozwijają się szybko, a już dziś zasługują na konkurencję w wielu renomowanych i popularnych kurortach na świecie.