465 Shares 6670 views

Dzikiej przyrody. Jakie ptaki odlatują jesienią do cieplejszych klimatów?

Ludzie mówią: „W miesiącu wrześniu w drodze kura gromadzi”. I to nie jest do niczego, że mówią! Przed przejściem na zimno, w wielu regionach Rosji, niektóre gatunki ptaków są ich opuszczeniu. W tym artykule będziemy mówić o tym, co ptaki odlatują jesienią do cieplejszych klimatów, i dlatego w rzeczywistości robią.

Złota jesień. Kto i gdzie lecieć?

Obserwować ptaki migrujące jest dość ciekawe w sezonie jesiennym. Do zimy w cieplejszym klimacie zazwyczaj migrują żurawie, kaczki, kosy, jaskółki. A wśród nich jest rodzajem sekwencji. Na przykład, pierwszy do opuszczenia swoich domów jerzyki, ostatni – Kaczka.

Już we wrześniu, ich stada rozpocząć montaż żurawi. Więc oni przygotowują się do długiej podróży. Te piękności są żegna nas do wiosny z pięknych gardłowy krzyk, który rozlega się tak daleko w tej czystej jesiennej powietrza, które po prostu zachwycony!

Na początku października, na długą gęsi podróży. O nich wśród ludzi jest powiedzenie: „Gęsi na ogonie przeciągnięty zimową Zimushka i na nosie – śnieg śniegiem”.

Jaskółki odlatują na zimę, jak na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Najbardziej zdesperowani z nich wszystkich latać bezpośrednio do Afryki!

Co sądzisz, co ptaki migrują jesienią na sam ciepły? Zgadza się! Ten jastrzębie, zimorodki, jastrzębie, sokoły, a kukułka. Jednak większość ptaków wędrownych jeszcze opuścić swoje domy w opakowaniach. Na przykład, kaczki ogólnie ułożone w kierunku ukośnym linii i gęsi i dźwigi pływające klina.

Co jest jesień?

Na których ptaki migrują jesienią do cieplejszych klimatów, możliwe jest, aby przewidzieć, co to jest, ściśle rzecz biorąc, będzie! Rozważmy przykład ten będzie akceptować wszystkie tego samego dźwigu.

  • Jeśli widzisz niespiesznym i zmierzone dźwigi pływające, jesień zapowiada się ciepły.
  • Szybkie i pośpieszne odejście – na początku i bardzo zimno jesienią!

Dlaczego ptaki lecą na południe w upadku na?

Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie jest prosta jak nigdy dotąd. Ale nie było, moi przyjaciele! Ptaki opuścić swoje domy nie tylko ze względu na zimno nadchodzi! Wszakże jeśli tak było, to dlaczego z człowiekiem pozostają na wróble i gołębie zimą, a wrony tak cycki? Jest ich upierzenie jest bardziej gęsty niż żurawi przystojnych? Oczywiście, że nie! To nie jest zimno, a jedzenie!

Evolution postanowił, że wróble i gołębie przystosowały się do znalezienia własnego jedzenia w śmietnikach na wysypiska śmieci i składowiska. Ten „Zima” ptaki nie boją się każdej zimy lub jesienią! Ptaki latać (zdjęcie 1), która karmić tylko na ryby, owady i ich larwy. Po pobycie na zimę w dawnych ziem do nich jak śmierć. Do wiosny nie będzie owady i ryby (po wodach objętych lód). Który odpowiada za biedne ptaki wędrowne podróżować z jednego końca świata na drugi, tysiące mil!

długa podróż

Więc teraz jesteśmy, moi przyjaciele, wiem, jakie ptaki odlatują jesienią do cieplejszych klimatów, i, co najważniejsze, co czyni je zrobić! Ponadto długi lot, spędzają tyle samo życie jako mężczyzna do długiej podróży. Wielu z nas jest zmęczona po kilku kilometrach, a ptaki na ogół muszą podróżować odległości dwóch tysięcy kilometrów bez zatrzymania! To prawdziwy bohaterski czyn!