233 Shares 5930 views

Wynajem samochodów: wszystkie niuanse zakupu

Dla wielu ludzi rzeczą są gotowi kupić na początku swojego samodzielnego życia, jest samochód. Zakup dobrego samochodu nie może stać. Samochód jest niezbędny środek ruchu, zwłaszcza gdy stosuje się go do przemieszczania się do i od pracy z częstych podróży. Do kategorii ludzi, którzy nie mają wystarczająco dużo pieniędzy na zakup pojazdu, wyjście będzie samochód na raty. W rzeczywistości, ta procedura jest kredyt bez odsetek na zakup konkretnego modelu samochodu.

Trochę historii

Po raz pierwszy w celu zapewnienia nieoprocentowanej pożyczki na zakup samochodu rozmowy na początku lat 80-tych XX wieku. W tym czasie jeden z największych amerykańskich producentów samochodów zdecydował się sprzedać swoje produkty, zapewniając korzystne warunki dla płatności na rzecz swoich klientów. Jeżeli dana osoba nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na zakup pojazdu, zaproponowano mu możliwość, aby pieniądze na raz, a pozostała kwota rozdzielana jest na określoną liczbę miesięcy. Metoda ta jest zawsze lepsze, a wkrótce firma stała się bardzo popularna wśród zawodników, a świat zaczął mówić o pierwszym nieoprocentowanej pożyczki na zakup samochodu – możliwość zakupu samochodu na raty.

Najważniejsze było to, że brakującą część pieniędzy zapłacił za spółkę samochodu kupujący siebie, ale następnie przenieść je w długu do banku. Bankowych instytucji nie od razu i nie umorzyć długów całą kwotę i zniżki. Początkowo dla kupującego samochód powinien zrobić nie mniej niż 30%. Wysokość wpisowego może być różna, jest uzależniona od okresu, na jaki raty przewidzianej.

W naszym kraju okazja do zakupu nowego samochodu w ratach pojawił się niedawno.

Różnice między partiami i pożyczki

Kredytową i raty na zakup samochodu w istocie, są dość podobne koncepcje. Jest to w każdym razie, pożyczanie pieniędzy na zakup samochodu, ale jeśli spojrzeć, mają pewne różnice:

  1. Czas. Pożyczka jest wydawane przez długi okres, najczęściej umowy pożyczki 5-10 lat, natomiast umowa sprzedaży wynajmu samochodu jest zwykle jeden rok, lub nawet przez kilka miesięcy.
  2. Oprocentowanie kredytów samochodowych zazwyczaj wynosi 15-20%. Z reklam, możemy stwierdzić, że rata jest wydawane jako nieoprocentowana pożyczka, ale kupujący powinien mieć świadomość, że to jest w zasadzie zerowe oprocentowanie nie istnieje, na zawarcie tej umowy jest bardzo blisko do zera, ale tak nie jest. pracownicy banku twierdzą, że rata stawka wynosi 0,5% lub 1%.
  3. Opłata początkowa. Kupując samochód na kredyt, może być mniejsza niż 10% wartości towaru. Sprzedaż rata samochodów odbywa się poprzez wkład początkowy w wysokości co najmniej 20-30%, a w większości przypadków, a 50% całkowitych kosztów.

towary zatrudnić zakup zakłada wypłatę dużą sumę na raz, a pozostały dług jest wypłacana w ratach, cały dług zostanie spłacony w ciągu roku lub dwóch najwyżej.

Kto ma prawo do podpisania umowy

Nowe raty samochód osoby, które mogą być klientami banków i zawierania umów w jego imieniu. Przy zakupie produktów w salonie i niepłacenia całej kwoty kosztów maszyna pieniędzy gaśnie z powodu firmy, ale cały dług został przeniesiony do banku, z którym sprzedawca zawarł umowę.

W każdym przypadku, nabywca musi być zdolna i pełnoletni. W tym przypadku granica wieku jest obliczana według ile lat będzie to kupujący w chwili wypłaty ostatniej części długu. Tak więc, w momencie transakcji obywatel nie może być starsze niż 64 lat z rat kontrakt na jeden rok i nie starszych niż 63 lat – dla dwóch osób.

Główne dokumenty wymagane dla transakcji

W celu zakupu samochodu na raty, należy złożyć do dokumentów dealerskiej pracowniczych. Jest o wiele mniejszy niż przetwarzania pożyczki i składa się z następujących papierów wartościowych:

  • Wniosek o możliwość dokonywania płatności w ratach.
  • Kopia paszportu obywatela Federacji Rosyjskiej, który chce kupić samochód.
  • Kopia kupującego kierowcy.

Dokumenty potwierdzające wypłacalność kupującego, takie jak kopia historii zatrudnienia lub rachunek zysków i strat, w zawarciu tej umowy nie jest wymagane.

pułapek

Każda osoba, która zdecydowała się na zakup prowizję bez obecności głównego wartości pojazdu, muszą zrozumieć, że konsekwencje braku płatności długu może być ciężkie, aż do wycofania urządzenia. Kupić samochód na raty bez odsetek może być tylko obywatel, który ma stały dochód.

Nabywca musi zrozumieć, że do zapłacenia długu, mógł tylko przez rok lub maksymalnie dwóch. Unikaj dokonywania płatności niemożliwe. Na zawarcie umowy harmonogram płatności ratalnych. Jeśli osoba, która jest nabywca pojazdu, nie może dokonać płatności, to jest zagrożone nie tylko naliczenie odsetek za zwłokę, ale także przekwalifikowanie w nowej pożyczki. Najczęściej warunków umowy rata jest klauzula, zgodnie z którym w przypadku opóźnienia zapłaty sumy co najmniej jeden dzień automatycznie umowę o kredyt samochodowy w wysokości nie mniejszej niż 15%.

Jak są warunki ratach

Jeżeli kupujący nie posiada pewną ilość do realizacji swoich marzeń, może kupić samochód na raty. Umowa została podpisana z dealerskiej, która jest w sprzedaży pojazdu. w dużej mierze zależy od warunków umów o zarządzanie kabina z instytucjami bankowymi, a także ile auto skłonni płacić bankowi za świadczenie tej okazji dla swoich klientów.

Ponieważ pożyczka nieoprocentowana, w rzeczywistości nie istnieje, kupujący powinien zrozumieć, że co najmniej pół punktu procentowego, ale auto bardziej opłaca się z instytucją finansową. Istnieją również warunki, które kupujący musi wykonać do zawarcia powyższej umowy. Dostępność ubezpieczenia. W ratach, w istocie, jest iloczynem trzech organizacji: Showroom, instytucji bankowych i firm ubezpieczeniowych.

Zgodnie z korzystnymi warunkami zwykle spada pewien model pojazdu, który wybiera się ze sprzedawcą. Następnie w „grze” wkracza w banku, z którym salonie samochodowym nawiązała stosunki partnerskie. instytucją bankową płaci konkretnego modelu z dyskontem, w porozumieniu z rat kupujący wskazuje pełne naładowanie. Taka jest różnica pomiędzy całkowitym kosztem samochodu i obniżonej cenie jest realne dochody banku dla transakcji.

Najczęściej przy zakupie ubezpieczenia samochodu jest wymagane, aby nabywca maszyny na raty wyniesie 2-3% droższe.

Dodatkowe wydatki

Podczas zatrzymania, umowa pożyczki nieoprocentowanej przy zakupie samochodu jest konieczne do wystawienia polisy. Podstawowe ubezpieczenie samochodów w Rosji – „Hull” i „CTP”. Te, które muszą być zapłacone kwoty, zależy od różnych czynników: marka i model samochodu oraz rok modelowy. Wysokie składki ustalana dla drogich samochodów luksusowych, jak i samochodów sportowych.

Oprócz kosztów ubezpieczenia samochodu w ratach będzie wymagać dodatkowych kosztów wydawania rachunków bankowych dla dokonywania płatności. To strata $ 10 do 20 tysięcy rubli do otwarcia rachunków bankowych i produkcji kart.

Zakup b / samochód na kredyt

Zdaniem ekspertów, pojazd natychmiast po wyjściu z kabiny traci 20% swojej pełnej wartości, a za kilka lat – połowę tej kwoty. Nie ma nic nienaturalnego w ludzkiej chęci zakupu używanego samochodu. Możliwość zakupu na raty BU samochodów dostarczonych przez wiele banków, jak i samych producentów pojazdów używanych. Instytucje bankowe ustalone limity wiekowe maszyny, klientów, osób świadczących tę okazję, niezależnie od modelu samochodów rocznie. Raty bankowe zapewnia w przypadkach, w których wiek samochodów produkcji krajowej – nie więcej niż 5 lat, a obcy – nie więcej niż 10.

Samochody na sprzedaż w ratach nabytych przez zawarcie umowy sprzedaży oznaczonego „raty”. Dokonując transakcji niezbędne jest określenie rzeczywistej wartości towarów, tak, że gdy masz problemy z płatnościami nie trzeba tracić pieniędzy.

Czy ratę korzystny

zakup samochodów nieoprocentowanej pożyczki lub w ratach korzystne tylko do kategorii osób, które mają stabilną dobre dochody i zapłacić żądaną ilość czasu. Każdy, kto opóźnione płatności długu, może dostać się do beznadziejnej niewoli.

Oprócz ryzyka, rata ma tylko pozytywne strony: uproszczoną procedurę udzielenia zamówienia, należy złożyć minimum dokumentów do rozpatrzenia wniosku, termin płatności jest niewielki, wolno wcześniejszej spłaty długu.

Zaliczenia z danego okresu karencji

Ustawodawstwo przewiduje program, z którym można kupić samochód na raty z tak zwanego okresu karencji. Działa przy otwieraniu konta z możliwością korzystania z plastikowej karty. Z nabywcą samochodu na pewien okres obowiązywania umowy nie zostaną naliczone odsetki od pożyczki. Poza tym, można dokonać dowolną kwotę, nawet jeśli są one znacznie wyższe niż określone w harmonogramie płatności.

Zazwyczaj taka karencja trwa przez okres jednego roku, a jeżeli nabywca płaci pełną kwotę kosztów samochodu w tym czasie, w rzeczywistości okazuje się, że kupił samochód na raty.