835 Shares 1617 views

Rogozhsky cmentarz. Rogozhsky cmentarz staroobrzędowców

Cmentarz jak wizualizuje historię rosyjskiego prawosławia, przypominający rozłamu w Kościele i wyjątkowej grupy chrześcijan jako staroobrzędowców.

na wcześniejszą

Rogozhsky cmentarz został założony w XVIII wieku na posterunku wstawiennictwem na terenach dawniej należących Andronova ugody. Między szaleje w Moskwie plaga nie wolno było pochować w mieście. W związku z tym nowe cmentarze zostały ustalone. Łącznie zachowały Rogozhsky, Vagankovsky, Kalitnikovskaya.

W tym czasie, cmentarz, uczucie, które zdjęcia stały się wśród krytyków, to było poza miastem i mieści się w Andronova rozliczenia. Graf Orlov w imieniu cesarzowej nakazał pochować zmarłych poza miastem w celu uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się zarazy.

Najpierw były masowe groby z staroobrzędowców. Katarzyna II pozwolił przedstawicielom swojej społeczności nawet zorganizować pobliski schronienie i miejsce dla ubogich. Staroobrzędowców zbudowali kaplicę. Byli to ci, którzy byli kapłani zwani „Runaway”. Tylko w 1822 roku nie wolno było ich zatrudnić.

Wokół kapliczki zaczęły pojawiać się pierwsze osady i przedstawicieli społeczności. A pod koniec XVIII wieku, byli nawet w stanie zbudować Katedra wstawiennictwem. Stał się najważniejszym ośrodkiem staroobrzędowców w Imperium Rosyjskim. Aby dokonać pielgrzymki parafian na przestrzeni lat.

Podczas prób Francuzów do podjęcia Moskwie minister kościoła schował wszystkie katedry doły nieruchomość wykopu.

Wrócił na miejsce złota i srebra, tylko w momencie, gdy francuski wycofał.

Począwszy od 1853 Rogozhsky cmentarza stał się oficjalnym centrum arcybiskupstwa staroobrzędowców w Rosji.

Problemy w kościele

Po śmierci duchowym mentorem Yastrebova rozłamu kościelnego. Niektórzy konserwatyści zostały przeniesione do powszechnego przekonania, wraz z Sapelkinym Vladimirom. W tym samym czasie założył swój przyjazd w jednym z dwóch kaplic. Głównym powodem separacji było, że niektóre z staroobrzędowców stałby się kupcy, ale to było zabronione od 1855 roku.

W 1856 roku władze zaczęły brać czynny uwagę na Rogozhsky cmentarza. Pod naciskiem Moskwy Filaret obie kaplice zostały uszczelnione.

Osłabienie ataku na staroobrzędowców

Dopiero w 1905 roku, już za panowania Mikołaja II, na cześć wielkiego święta wielkanocne kapliczki zostały otwarte ponownie i zaczął działać. Zrobiłem ten władca imperium rosyjskiego jako znak, że kraj przyjmie ustawę o religijnej tolerancji wobec innych religii.

Z biegiem czasu, przy kościele zaczęto budować domy dla samych kupców. Niektóre z nich są pochowani Rogozhsky cmentarza. Jak go osiągnąć, opisane poniżej.

cenne dokumenty zostały znalezione w kościele. Największe znaczenie dla historii Rosji „Rogozhsky kronikarza” – inwentaryzacji XV wieku.

Nagrobki na cmentarzu w wielu miejscach – arcydzieła powstały wybitnych rzeźbiarzy. Na przykład, architekt Shekhtel dokonane po Morozov i jego rodziny kaplicy.

Od początku przyjścia do władzy Sowietów Cemetery (zdjęcia, z których widać poniżej) przestał być kolorowe i staroobrzędowców.

A w późniejszym okresie między wojnami, nie zaczął potajemnie pochować tych, którzy są oskarżeni o braku porozumienia z władzami sowieckimi. Po wykonaniu KGB, organy sprowadzono i pochowano pod osłoną nocy. Od zawsze osłonięta na Rogozhsky cmentarza Stern Loktionova, Smushkevich i innych. Byli dowódcy, który był podejrzany o groźby władz.

Poza wspólnym grobie staroobrzędowców, nie zostały umieszczone dwa więcej – tych, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz w szpitalach w stolicy.

Na terenie cmentarza są:

 • Katedra wstawiennictwem, zachowując sobie staroobrzędowców diecezji.

 • Dzwonnica Zmartwychwstania.

 • Świątynia na cześć Nikolaya Chudotvortsa.

Zamknięty bezczynny dom modlitwy, a także Sobór na cześć Dziewicy.

Kto jest pochowany w ziemi unikalnym cmentarzu w Moskwie. lista

Na tej stronie, można chodzić jak muzeum. Od XVIII wieku, gdyż stale obserwował ich opieką nad grobami. Staroobrzędowców ceniony go jako centrum ich kultury religijnej.

Znani ludzie, którzy dali schronienie Rogozhsky cmentarza:

 • Soldatenkov, lepiej znany jako hojny filantrop, wydawca książek, założyciela Galerii Sztuk Pięknych.

 • Rodzina Morozov, w tym Timothy Savich, a jego syn, a potomek akademik Michaił Akimovich.

 • właściciele fabryk włókienniczych Ryabushinskys.

 • Archiprezbiter katedry wstawiennictwem – Korolow.

 • Kupcy i patronów shelaputin.

 • Właściciel fabryki porcelany Kuzniecow Matvey.

 • Gita Balter – nauczyciel śpiewu i muzykolog.

Rogozhsky cmentarz: jak się tam dostać

Dotarcie tam jest łatwe. Istnieją dwie opcje sposobem na Cmentarz Rogożski:

 • Idź do Rogozhskaya placówki. Po tym pomylić przez długi czas wzdłuż Vladimir drogi, a następnie skręcić w ulicę staroobrzędowców. Tyle tylko, że zmienili nazwę. Teraz entuzjaści drogowe, nazwa ulicy Voytovych. Pozostawia trochę na prawo od drogi. W tym przypadku użytkownicy po prostu najważniejszą brama.

 • Dostęp do transportu publicznego wstawiennictwu Outpost. Od niej na cmentarz będzie musiał przejść trochę dłużej wzdłuż osady. Po tym, zaczynają most kolejowy na drodze miasta. Bardzo blisko do nich będzie można zobaczyć bramy cmentarza.

Korzystne jest, aby przejść przez pierwszy, ponieważ ma mniej brudu i kurzu. Ale druga droga jest znacznie ciszej i spokojniej.

Podstawowe zasady wizyt

Kościół, który jest na cmentarzu w Moskwie, zdjęcia, które są dostępne w artykule należą do dwóch różnych religii. Staroobrzędowców kapliczki nie pozwoli nikomu, kto nie jest ubrany zgodnie z zasadami. Włosy kobiet nie może wydostać się spod szala, rękawy powinny być znacznie poniżej łokcia, noszenie spodni jest zabronione. Worki nie powinny być noszone na ramieniu.

W zależności od tego, czy przekazać jakąś uroczystość w budynku, nie mogą być dopuszczone tych, którzy należą do innej wiary.

świątynie

Pierwsza świątynia, która stoi przy bramie – dzwonnicy, stworzonego przez rewolucję. Rogozhsky cmentarz w Moskwie ta słynna świątynia, która została zbudowana po usunięciu plomb od ołtarza. Ona stolpoobraznaya. Na fasadzie jest sceny z dawnych opowieści – Ptaki Gamayun, Sirin, Alkonost. Wewnątrz typowym starożytnym rosyjskim stylu. W kaplicy przechowywane są ikony z XV wieku.

Za dzwonnicy są dwa więcej świątynia. Jeden z nich, z lewej strony, Basil. Na zewnątrz, jest zaprojektowany w prostym, klasycznym stylu maloprimetnom. On jest bardzo interesujące dla każdego badacza starożytności.

Z prawej strony umieszczonej w świątyni Cmentarz Rogożski ku czci Narodzenia. Jest on zbudowany w luksusowym baroku.

ikony

Każdy z nich może być dosłownie nazywa się muzeum historii malarstwa ikonowego w Rosji. Są one przechowywane ikony, które doprowadziły ich do wiernych parafian – staroobrzędowców. Istnieją nawet arcydzieła z XIV wieku.

Przywrócenie ikon, a jeśli przeprowadzane tylko zgodnie z prawem staroobrzędowców, bez wprowadzania erę innowacji.

Kościół Kościoła wstawiennictwo zapisanie obrazów w różnych okresach historycznych.

Otworzyć je wcześnie rano, a oni pracują do 11.50 lub 12.00, kiedy to ostatni serwis.

W święta i niedziele nie ma żałoby. W związku z tym, świątynie zamknąć wcześniej niż zwykle, około jedenastej.

Fanatyk stary sama usługa jest bardzo interesujący dla jego dawnych pieśni, modlitwy.

Jeśli Rogozhsky cmentarz w Moskwie przychodzi duża grupa turystów, mogą być wprowadzone do świątyni i podać szczegóły jego historii, a także wszystkie najciekawsze ikony.

Katedra Wstawiennictwo i darowizny są Soldatenkova, który był znany kolekcjoner starożytności.

Po kontroli kapliczki, może być kierowany do Rogozhsky góry. Jak dostać się do niego, to jest już znane. Między świątyni i żyje Believers arcybiskupem. I nie zamierzamy wszystkich ministrów kościelne wspólnoty na ważnych wydarzeniach.

Za domem znajduje się świątynia została wybudowana na cześć Nikolaya Chudotvortsa. Są żywe i współwyznawców. Mając trzy kapliczki, można dostać się do grobów na cmentarzu.