562 Shares 7641 views

Pinterest – co to jest? Sieć społeczna Pinterest. „Pinterest” Rosyjski

W Rosji, to zyskuje na popularności social network Pinterest. Co to jest – obiecującym narzędziem biznesu online, lub w większym stopniu nowy format portalu dla rozrywki?

Krótko o nowym projekcie społecznym

Pinterest ( «Pinterest” – rosyjska pisownia) – serwis (często pozitsioniruschy się jako sieci społecznej), gdzie użytkownicy mogą przesyłać i udostępniać swoje zdjęcia. Występował jako „tablicy korkowej”, który jest wygodny, aby stworzyć kolekcję zdjęć, dzielić je na obiekty (zainteresowania, miejsca, hobby, i tak dalej. D.). Użytkownicy mogą oglądać „Radą” innych członków sieci, jak również korzystanie z „przycisku” wirtualnego czapce dołączyć do „jam” zdjęć i obrazów. „Husky” może być umieszczony.

Pinterest twórcy uważają, że ta strona będzie mógł łączyć ludzi poprzez wymianę pomysłów i inspiracji. Stworzony przez amerykańskiego Ben Silbermann jest zarządzany przez Cold Brew Labs, jest finansowana przez grupę przedsiębiorców i wynalazców. Pinterest jest obecnie uważana za jedną z najbardziej dynamicznych w świecie usług socjalnych. Pinterest ma wersję w języku rosyjskim.

Praktyka stosowania

Przed Pinterest użytkownicy otwierają szeroką funkcjonalność serwisu. Interfejs pozwala na przesyłanie obrazów i zapisywać je, aby sortować, zarządzać innych plików wideo. Głównym narzędziem – kolczaste elektroniczne „Keys” (szpilki), z którym zdjęcia i zdjęcia mogą być przypisane do pisarskich manier do wirtualnego „tablicy”. Ten ostatni, z reguły są podzielone na różne tematy, a zawartość nośnika jest zorganizowane w kilku kategoriach. Inni użytkownicy mogą więc znaleźć zdjęcia, które odzwierciedlają ich zainteresowania i hobby.

Home Pinterest zwany kanał pin, wyświetlanie zmian w zarządzie, w którym użytkownik dokonał subskrypcji. Jest tam „zalecane” strona sieci społecznych, gdzie wysokie prawdopodobieństwo zamieszczone treści, oglądania ciekawych uczestników. Pinterest ma mobilną aplikację dla iPhone i Android.

niuanse rejestracji

Przez długi czas projekt był w stanie beta, i zapisać się do sieci społecznych może być tylko ze względu na osobiste zaproszenie na Pinterest. Rejestracja była prosta instrukcja. Jednak żadne ograniczenia ilościowe w tym zakresie nie było – użytkownik może zwrócić się do każdego znajomego, który ma konto, aby wysłać zaproszenie. Kiedy następny użytkownik dostaje to, mógł stworzyć swoje konto, a następnie dostosować go, gdy rejestracja jest zakończona. Pinterest w stanie importować istniejące profile z Facebooka i Twittera.

Następnie użytkownik wchodzi do sekcji definicji odsetek. Nie zauważył, że niektórzy woleliby, aby zobaczyć zdjęcia. Potem stworzył spersonalizowane „korek” Zarząd. Może być zintegrowany z Facebook i Twitter. Jednak w 2012 roku, Pinterest otworzył się dla użytkowników całkowicie. Potrzeba do wysyłania zaproszeń zniknął. Kolejność rejestracji i ustawień konta, jak opisano powyżej, została zachowana. Raz na Pinterest mogli tworzyć profile każdego roku liczba użytkowników wzrosła wielokrotnie. Jeśli, na przykład, w połowie 2011 roku, projekt był około 1 mln rachunków, w ciągu roku – ponad 20 mln.

Znaczenie handlowe,

Sieć społeczna Pinterest szybko zamienił się popularnym narzędziem marketingowym, którego użyto wiodących marek. Wśród tych – ubrania sklepach internetowych. Pinterest – serwis, który stał się ich narzędziem promocji. Firmy te tradycyjnie czynne w wykorzystaniu funkcji społecznościowych. Rachunki w Pinterest mają wraz z profilami w Instagram, Facebook i innych sieci społecznych. Bardzo aktywnie używać „Pinterest” firmę, specjalizującą się w podróży. W szczególności niektóre z usług, aby kupić bilety aktywnie korzystać z możliwości zarządzania zdjęciami dla swoich projektów społecznych. Wśród aktywnych „graczy» Pinterest – niektóre rosyjskie media. Szczególnie udało się w tym kierunku pewne glamour czasopisma, co jest zrozumiałe – są główną treść – to obraz, który zarządzać „Pinterest” pozwala w trybie komfortu.

Są to rachunki w Pinterest w wydawnictwach, właściciele znanych blogów. Dla nich, aby przejść do ulubionej adres wpisując „www.pinterest” i zaktualizować zawartość mediów stało się powszechne. Digital-agencja i starają się nie pozostawać w tyle w możliwościach rozwoju sieci społecznej. Istnieją przykłady „Pinterestom” użytkowania i przedsiębiorstwa działające w sektorze realnym.

Sposoby promowania treści

Istnieje kilka skutecznych metod wspierania użytkownika (Opcjonalnie markowych) treści do Pinterest. Jedną z opcji – rzeczywiste rozmieszczenie świątecznego zawartość, która może procentowych większości użytkowników, ponieważ na wakacje i weekendy będą miały zastosowanie do wszystkich. Wraz ze zdjęciami i wideo na świątecznym motywem może być przeprowadzona „product placement” (umieszczenie przedmiotów z logo marki) lub osadzone w treści komunikatów reklamowych bezpośrednich. Inna opcja – optymalizacja silnika wyszukiwania i rekomendacji Pinterest, by tak rzec, „Lokalny» SEO. Ta praca ze słowa kluczowe opisujące zawartość, katalogowanie je za pomocą zdjęć, różne infografiki. Właściwa search engine optimization pomoże zawartość jest „w zasięgu wzroku” z innymi użytkownikami.

Następny awans narzędzie – integracja Pinterest z innymi sieciami społecznymi. Główne funkcje związane z tym zakresie, określone w domyślnej sieci społecznej, trzeba tylko do aktywnego korzystania z tej możliwości. Innym przydatnym marketingu wskazówka – trzeba umieścić unikalny obraz. Według niektórych ekspertów, około 80% zdjęć i obrazów na Pinterest – kopią drugiego. Konto będzie wyglądać bardziej atrakcyjne z wielu unikalnych treści.

Czy mogę zarabiać na Pinterest?

Niektórzy użytkownicy Pinterest nauczył się na wykorzystaniu swojego konta. Wśród uderzających przykładów – twórców startupów Pinbooster – platforma, która może zapłacić uczestników sieci społecznościowych do rozpowszechniania komunikatów reklamowych z różnych marek. W ten sposób zarobków – w zasadzie nie jest nowy, to jest czas, aby rozpocząć uruchomienie zostało już wykorzystane na podstawie innych sieci społecznych – zwłaszcza na Twitterze. Twórcy Pinbooster przyznało, że wybrali się pomysł nim w „Twitter”, a następnie zdecydował się na wykorzystanie go w Pinterest. Starcie pracuje z reklamodawcami, firmami i agencjami, co czyni z nich sugestie dotyczące segmentacji użytkowników według różnych kryteriów (liczba kontaktów, położenie geograficzne, i tak dalej. D.). Każdy Pinterest może wraz z uruchomieniem. Pinbooster może pokazać swoją pracownika internetowego ile będzie on otrzymane za publikację treści reklamowych.

Historia powstania

Jeden z założycieli Pinterest – Ben Silbermann z Iowa. Jego rodzice – lekarze i postanowił kontynuować rodzinną firmę rejestrując się w uczelni medycznej. Jednak profesjonalny sposób amerykański prolih w innym kierunku. Ben lubił czytać o portalu innowacji TechCrunch, zainteresowany technologią, a wkrótce zaangażowany w tworzenie stron internetowych w Google. Był szczególnie zainspirowany pracy ze zdjęciami i znalazł ludzi podobnie myślących, stwórz uruchomienie Pinterest, który został uruchomiony w 2009 roku. Po raz pierwszy projekt biurowy w domu Ben Silbermann. Twórca nowej sieci społecznej wysłał zaproszenia do nowych użytkowników. Początkowo wielu fanów portali społecznościowych byli pewni, że Pinterest Internet nie jest ciekawe, to nie jest całkiem obiecujący projekt. Ale w miarę upływu czasu, uruchomienie jeszcze znaleźć światowe uznanie. Koncepcja gromadzenia i udostępniania obrazów jak wielu internautów. Ważną rolę w promowaniu magazyn Pinterest Times, który opublikował artykuł na temat projektu, jak również wiadomość, że Pinterest – wymieniające top 50 najlepszych stron internetowych 2011 roku.

publiczność

Największą publiczność social network Pinterest – kobiety. Są one około 70% całkowitej liczby użytkowników. Wiek od właścicieli większościowych rachunków – 25-40 lat. Mistrzostwa dadzą zupełnie zrozumiałe, ponieważ zdjęcia – obsługuje trendy w modzie, i po prostu rozkoszować typy oczu odzieży, artykułów gospodarstwa domowego, projektowanie nowych elementów. Fakt, że kobiety – główny publiczność swoją Pinterest, korzystać z różnych firm, które promują za pomocą zdjęć swoich produktów i usług przeznaczonych dla popytu ze strony pań. Pinterest jest znany z olbrzymiego wzrostu oglądalności skacze od kilku setek tysięcy użytkowników we wczesnych latach 50 mln do końca 2013-ty. Taki imponujący wzrost zwiększenie ruchu, niektórzy eksperci związane z faktem, że pojawienie się projektu zbiegło się z okresem aktywnej proliferacji urządzeń mobilnych, zwłaszcza tabletek. Z pomocą tych zdjęciach wygląd był często wygodniejsze niż PC. Pośrednio potwierdza teorię statystyk dostarczonych przez większość portali społecznościowych – około połowa użytkowników Pinterest zalogować się z rachunków iPad.

Pinterest w Rosji

Rosyjscy użytkownicy nie mają jeszcze do takiego Pinterest wyrazili zainteresowanie, jak zrobić patronów Internetu w obcych krajach. I to mimo pojawienia unikalnej sieci społecznej (najsłynniejszy – Pinme.ru, który otrzymał inwestycji ze znanego funduszu Fastlane Ventures). Dla wielu Rosjan, nazwa sieci społecznej jest bardzo nowy, nie wiedzą o swoim Pinterest, to wszystko dla projektu. Według szacunków marketingu firmy TNS rosyjska publiczność sieci społecznych wynosiła około 513.000. Użytkownicy w listopadzie 2013 roku (choć niektórzy eksperci zakładają, że dane te nie obejmują użytkowników aplikacji mobilnych). Top menedżerowie Pinterest w wywiadzie dla rosyjskich mediów, jednak zauważyć, że rosyjskie doświadczenie użytkownika może mieć znaczenie dla firmy.

Według przedstawicieli amerykańskiej sieci społecznej, Rosjanie są zainteresowani kuchni świata, uwielbiam podróżować, uczyć się nowych rzeczy o innych krajach, starają się podążać za trendami w modzie i wzornictwie. Te zwyczaje Rosjan może być również połączona z możliwościami sieci społecznych „Pinterest”, który gromadzi się wiele próbek zawartości wizualnej. Istnieje wersja serwisu Pinterest w języku rosyjskim.

Przyczyny popularności

Eksperci wyróżnić kilka głównych przyczyn globalnego sukcesu Pinterest. Po pierwsze, jest widoczność. Osiąga się to poprzez wizualizację w postaci wirtualnego „tablicy” i łatwe przeglądanie zdjęć i obrazów kolekcji. W „Pinterest” prawie bez zawartości tekstowej, a użytkownicy mogą skontsentirovatsya aby jeden rodzaj mediów. Po drugie, Pinterest ma wysoki potencjał rynkowy. eksperci brandingu szybko zdali sobie sprawę, że „Pinterest” w wielu przypadkach może być bardziej skuteczne niż inne sieci społecznych, jak znaczna część ludzi łatwiejsze i bardziej wygodne do podjęcia obraz, zamiast tekstu. Po trzecie, Pinterest pozwala użytkownikowi poczuć się jak kolektor.

Istnieje fanów do zbierania znaczków, monet, a taka pasja dość szybko przenosi się na postać cyfrową, dzięki możliwości amerykańskich portalach społecznościowych. Wzrost nie jest jeszcze bardzo wysoka popularność projektu w Rosji może przyczynić się do faktu, że istnieje wersja na Pintereście rosyjskim.

Prognozy dotyczące rozwoju

Eksperci uważają, że Pinterest podjęła stabilną niszę w świecie „ekosystemu online” z biznesowego punktu widzenia – społecznościowy stworzyć równowagę między widząc modę i zakupy jako takiego. Niektórzy eksperci szacują, że użytkownicy Pinterest wydać więcej niż tych, którzy mają konta na Facebooku, a fakt ten pokazuje ogromny potencjał tego miejsca reklamowego. Według prognoz marketingu marki będzie ciążyć na fakt, że praca z Pinterest bezpośrednio i korzystać z sieci społecznej jako kanału dystrybucji. W rezultacie część funkcji sprawowanych przez detalistów, odbędzie się w społecznościowym Pinterest. Końcowy użytkownik będzie korzystać ze strony funkcjonalnej do zakupu towarów. Ważne jest również, że firmy decydują same za siebie: Pinterest – co to jest? narzędzie marketingowe lub wygodnym kanałem komunikacji? Jest to możliwe, eksperci przyznają, Twój Pinterest utworzyć oddzielny produkt dla handlu online. Głównym problemem w tej dziedzinie, wierzą marketingu może być praktyczna realizacja ukierunkowanych ofert reklamowych.