862 Shares 7791 views

Co jest powodem, drętwienie rąk w czasie snu: co robić?

Większość ludzi skarży się na drętwienie rąk podczas snu, niektóre obwinia go na niezręcznej sytuacji. Oczywiście, część takiego zjawiska jest postawie danej osoby, ale często jest to spowodowane występowaniem chorób, które są w ten sposób widoczne. Jeśli ataki drętwienie przeszkadzać codziennie i dłuższy okres czasu, to najlepiej, aby nie wahaj się i adres do neurologa.

Szczególnie ważne jest, aby zrobić to w czasie, gdy drętwienie rąk towarzyszy kompletnej utraty czucia, osłabienie, ból i mrowienie. Przyczyną tego stanu może być zapalenie naczyń krwionośnych, choroby Raynauda, miażdżyca, zaburzenia krążenia. Drętwienie może wynikać z uszkodzenia nerwów – neuropatii osteochondroza, tunelowych, i tak dalej ..

Najczęstszą przyczyną jest kompresja z zakończeń nerwowych. Jeśli zaniedbamy leczenie i ujmuje w niewygodnej pozycji, konsekwencje mogą być rozczarowujące. Po pierwsze, nie jest drętwienie rąk podczas snu w nocy, to jest, a potem idzie na drętwienie palców i dłoni. Później podobny stan obserwuje się w godzinach popołudniowych, towarzyszy silny ból i mrowienie.

Drętwienie często spowodowane przez:

  • Choroba cieśni nadgarstka. Dotknięte osoby pracujące przy komputerze: Pierwsze zdrętwiałe palce, to nie jest ich kompresji w zaroślach. Wszystko to towarzyszy silny ból.
  • niedoboru witaminy B12 może powodować drętwienie rąk podczas snu. Ten element jest odpowiedzialny za procesy metaboliczne w organizmie. Jego niedobór powoduje ogólne osłabienie, zmęczenie, co prowadzi do rozdrażnienia, zaburzenia czucia w niektórych obszarach skóry
  • zespół Raynauda (rzadkim zaburzeniem krwi). Spowodowane chorobą dziedziczną czynników stresu i zatrucia. U ludzi, oznakowane utratę czucia w rękach i stopach, słabe krążenie, szybkiego zamrażania, sinicą rękach. Grupa ryzyka obejmuje młodych kobiet pracujących z komputerem, ciągle w zastoju.
  • drętwienie rąk podczas snu występuje choroba podczas zaciskania. Ze względu na zwężenie naczyń krwionośnych jest zaburzona krążenie krwi. Jeśli nie leczyć choroby, może okazać się gangrena.
  • Istnieją przypadki, gdy utrata wrażliwości rękach związanych z hiperwentylacji, udar niedokrwienny i rdzenia tętnicy móżdżku.

Drętwienie prawej ręki jest przejawem szyjnego choroby zwyrodnieniowej krążka międzykręgowego lub nadciśnienie. Objawy te pojawiają się podczas międzykręgowego przepukliny zniekształcenie stawów, cukrzyca, migreny, miażdżycy tętnic, a także wskazują na brak pewnych pierwiastków śladowych i witamin. Takie onemenenie mówi, że istnieje ryzyko poważnych chorób, które wymagają natychmiastowej diagnostyki i leczenia.

Jak przywrócić wrażliwość własną rękę?

Ostry machnięciem ręki i energicznie wstrząsnąć wstrząsnąć je, a następnie kilka razy do pracy pięści (kompresji / dekompresji), aby przywrócić krążenie w rękach. Można zdecydować się na palce masaż – rozciągnąć swoje ręce. Przez rolki dzień w dłoni okrągłe stałe piłki.

Do zapobiegania napój dań złożonymi witaminami, aktywności fizycznej, nie dopuszczając krwi na stałym poziomie. Regularne ćwiczenia pomogą normalizuje napięcie i stawów mięśni.