525 Shares 3769 views

Przydatne niż ogórek twarzy? Maska ogórka

Ogórek – warzywo, znane wszystkim z dzieciństwa. Jednakże, oprócz tego, że ma przyjemny orzeźwiający smak, leży dużo składników odżywczych, tak że to warzywo jest cennym produktem spożywczym. Ale jak wiesz, co jest dobre dla całego ciała zwykle niesie korzyści także dla skóry. Jaką rolę twarz ogórek niż jego skład jest przydatna dla skóry, będzie ona uznana później.


Jego użyteczne funkcje udowodnione przez naukowców, więc tego warzywa jest szeroko stosowany w kosmetyce i produkcji różnych kosmetyków. Maska ogórka są uniwersalne, a co najważniejsze, niedrogie sposoby, aby odświeżyć twarz i rozwiązać szereg problemów związanych z jej stanem.

Więc przyjrzyjmy się , co jest użyteczne ogórek skóry twarzy.

Korzyści z ogórków

W wielu kobiet, pojawia się pytanie, co jest przydatne ogórek twarzy. To pytanie może nie tak łatwo odpowiedzieć, ponieważ to warzywo odgrywa znaczącą rolę w wielu zabiegów kosmetycznych.

– Składa się z dużej ilości witamin, makro- i mikroelementów. Ponadto zawiera witaminy C, potasu, żelaza i fosforu.

– Jak przydatne ogórek na twarz, więc fakt, że zawiera kwas foliowy. Dlatego te warzywa pomagają zwalczać zapalenie skóry, trądzik i wysypki.

– Są one wykorzystywane w celu rozjaśnienia skóry, w tym piegi i inne przebarwienia skóry.

– Ponadto, te wspaniałe warzywa, aby poradzić sobie z pierwszymi oznakami starzenia się skóry – z pierwszych zmarszczek i zwiotczenie ze względu na fakt, że promują one produkcję kolagenu.

– ogórki zawiera bardzo dużą ilość dwutlenku krzemu. Substancja ta odmładza komórki skóry, więc te owoce są często używane jako lekarstwo przeciw wczesnym starzeniem się.

Konieczne jest również, aby pamiętać, swoją unikalną cechę, która jest, że są one bardzo rzadko powodować reakcje alergiczne Wskazuje to na bezpieczeństwo ich stosowania do celów kosmetycznych.

Po zbadaniu użytecznych właściwości ogórka na twarzy, widzimy, że to warzywo jest po prostu niezastąpiony dla tych, którzy pragną zachować młody skóra i elastyczna.

Zastosowanie maski ogórka

Po studiach, jakie właściwości ma ogórek twarzy użyteczne niż jego skład powinny zostać uwzględnione przy użyciu maski z niego.

Maski tego warzywa jest używany najczęściej:

– Dla nawilża suchą skórę. maska ogórek może pozbyć skórę z peelingiem i uczucia ucisku, w tym po praniu.

– Aby wyeliminować pewne defekty kosmetyczne i przebarwienia na twarzy.

– Aby wyeliminować różne wysypki, trądzik i niewielki stan zapalny.

– Dla tonizujące, nawilżające i odmładzające skórę.

– Aby poprawić ogólny wygląd skóry twarzy i szyi, szczególnie w przedniej części niektórych działań. Ogórek jest najlepszym zastąpienie drogich kremów, które mają podobne działanie.

– Aby wyeliminować zbyt dużo sebum i połysk na twarzy tłustej. Ogórek ma działanie oczyszczające i matujące.

Ponadto użyteczne Maska ogórka twarzy , jeśli pozbyć się takich rzeczy jak:

– wzrost porów skóry;

– niezdrową cerę;

– problemy ze skóry powiek.

W ten sposób, maska z ogórka są doskonałymi środkami kosmetologicheskim, których skutkiem może być traktowany po pierwszym zastosowaniu. Najlepszy ze wszystkich, zgodnie z kosmetologów, użyj młodych owoców do 7 centymetrów, ponieważ jest w tym stanie skoncentrować się one maksymalną ilość składników odżywczych. Należy również zauważyć, że nie ma różnicy gdzie były uprawiane, na ulicy lub w szklarni.

Przeciwwskazania do stosowania ogórków

Po rozważeniu, czy ogórek dobry dla osoby, nie jest możliwe, jednak do przypadków bypassu uwagi, gdy nie mogą być wykorzystywane do celów kosmetycznych:

  1. Jeżeli dana osoba jest uczulona na te owoce, które na szczęście bardzo rzadko. To również powinno zawierać alergię na pyłki tej rośliny.
  2. Stosować ogórków nie powinien zostać otwarty w obecności powierzchni rany na twarzy.
  3. wykorzystywane również do celów kosmetycznych, tego warzywa nie mogą być, jeśli obszar, w którym osoba planuje się przeprowadzić zabieg kosmetyczny, nie ma prawie przejściem choroby skóry.

Te przypadki są bardzo rzadkie, ale o nich musimy pamiętać, jak stosowanie ogórków w takich sytuacjach może nastąpić nawrót choroby.

We wszystkich innych przypadkach należy użyć tego warzywa jako narzędzie kosmetologii mogą być bez ograniczeń.

Jak używanych ogórków?

Najczęściej te owoce dokonać różnych masek. Jak przydatne ogórek maska na twarz, to zostanie omówione poniżej. Jednak jest to tylko ich stosowanie nie jest ograniczone. Z nich zrobić płyny, nalewki alkoholowe, musy do skóry za pomocą zarówno sok z tej rośliny, a miąższ.

Wiele kobiet zastanawia się czy warto przetrzeć ogórek twarzy? Niewątpliwie. To wystarczy, aby odciąć kawałek i pocierać twarzy. Ponadto, wiele kosmetyczek zaleca się gotować specjalny lodu z soku z ogórka – jeśli codziennie rano i wieczorem, aby wytrzeć twarz kostki lodu, skóra posvezheet znacznie i stają się bardziej elastyczne.

Maski technologia przygotowania

Niewątpliwą zaletą ogórków jest ich dostępność i łatwość obsługi. Można je znaleźć wszędzie, nawet w zimie, ze koszt tego warzywa jest kilkakrotnie niższa niż w innych, bardziej egzotycznych produktów wykorzystywanych do celów kosmetycznych.

Sprawdź, czy jest to przydatne ogórka twarz, i jak szybko maska oparta na nim łatwo. Wystarczy, aby natrzeć roślinny startej i stosować uzyskaną zawiesinę do skóry. Będziesz natychmiast zobaczyć wynik.

Jak przydatne ogórek skóry twarzy, więc fakt, że może być stosowana nawet na delikatnej skóry powiek.

Rozważmy najpopularniejszą maskę tego wspaniałego warzywa.

Jak najlepiej umieścić maskę na twarzy?

To zostało już omówione, co jest sok z ogórka, niż jest użyteczne, a co jest efektem stosowania masek z tym produktem. Jednakże istnieją również pewne zasady stosowania takiej maski na twarzy.

W szczególności nie można wcierać w twarz. Powinno ono być stosowane z ruchami światła. W takim przypadku można użyć pędzla kosmetycznego. Gdy maska został nałożony na skórę, trzeba położyć się i rozluźnić mięśnie twarzy. Pozwoli to zwiększyć skóra nasycić wszystkie pożyteczne substancje.

Maska do szybkiego odświeżenia skóry

Ta maska może być przygotowana przez wymieszanie następujących składników:

– średnia surowy ogórka.

– glinki.

Ogórek potrzebne do nacierania, a następnie miesza się z gliną, w stosunku 2: 1, odpowiednio. Należy uzyskać mieszankę o konsystencji przypominającej śmietaną. Jeżeli mieszanina jest zbyt gruba, to może być lekko rozcieńczony wodą.

Ta maska powinna być utrzymywana na twarzy przez około 10 minut. Ona po prostu zmyte.

Maska nawilżają i koją skórę

Średni ogórek jest konieczne, aby oczyścić skórki, pulpa ruszt na drobnej tarce. Otrzymaną masę muszą być mieszane z tłustego kremu i mleka (1 łyżka. L. każdego składnika) i dodać małą pietruszkę i 1 łyżka. l. oliwa z oliwek.

Mieszaninę tę najlepiej pokonać przy użyciu miksera aż do stanu jednorodnego, który musi być następnie stosowane do skóry, w odległości co najmniej 20 minut. Następnie zdjąć maskę za pomocą kontrastu prania.

Można również przygotować tego typu maski: zmieszać równe części soku z ogórka, ciężkich śmietany i wody różanej. Mieszanie masy konieczne do uzyskania piany. Pianę należy stosować grubo do twarzy. Posprzątać resztki takiej maski musi być kwadrans serwetką.

Maska dla skóry tłustej

Jak przydatne ogórek twarzy, to fakt, że jest ona niezbędna do normalizacji gruczołów łojowych. W tym przypadku, nie wysusza skóry. W celu przygotowania skutecznego maskę, trzeba wymieszać płatki owsiane i ciało małego ogórka. Płatki owsiane można przygotować samemu, szlifowanie płatki owsiane w młynku do kawy. Ale można kupić gotowy posiłek. Ogórek trzeba trzeć. Mąka należy stopniowo dodaje się do otrzymanej masy do stanu kremowej masy.

Mieszanina ta nakłada się na powierzchnię i znajduje się na skórę na około 15 minut. Następnie maskę należy przemyć polutoploy wody. Skóry, nawilżyć za pomocą lekkiego krem na dzień.

Tak, przyjrzeć się, jak użyteczny ogórek twarzy, możemy śmiało powiedzieć, że to warzywo jest niezbędnym składnikiem wielu zabiegów kosmetycznych. Jednocześnie, ze względu na jego dostępność i stosunkowo niski koszt, mogą wykorzystać go w dowolnym momencie roku, odświeżające i odmładzające skórę to bezpieczne i skuteczne.