736 Shares 3693 views

Cud w plenerze – teatr powietrza

Dzisiaj, Teatr Zielony (Moskwa) dla Moskali i turystów jest jednym z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu. Oczywiście, jako mieszkaniec nowoczesnej metropolii nie lubi spędzać czas na łonie natury, w plenerze? Pytanie jest retoryczne urlopu. Green House ma bogatą historię, która zostanie przeprowadzona i omówione w tym artykule.

Trochę historii, czyli jak to wszystko się zaczęło

Green House został zbudowany w 1830 roku w pobliżu pałacu. To był otwarty amfiteatr, który miał półkolisty kształt. Teatr nie potrzeba żadnych ozdób lub specjalnych remontów, jak był otoczony drzewami i krzewami, które określają go z dala od innych budynków, tworząc żywopłot.

Do dzisiaj zachowały się zapisy teatru letniego, który opisuje nie tylko jego wielkość (długość 35 jardów szeroki na froncie 19 jardów, a tylny koniec 21 sążni), ale także kolor ścian ( „pomalowane na biało i dzikie kolory”).

A w 1930 roku w obszarze zbudowano ogromną otwartą scenę, która może pomieścić 5000 widzów. To miejsce zostało przeznaczone na spotkania, różnych spektakli olimpiady, a także pokazy sztuk domowych (rzemiosła).

Trzy lata później zdecydowano się zbudować duży amfiteatr w Parku Gorkiego. Głównym i podstawowym wymogiem projektu była obecność otwartej platformy, która może pomieścić 20.000 widzów i dużą scenę.

Opis teatr na świeżym powietrzu

Miejsce na budowę nie została wybrana przypadkowo. Zielony Teatr zbudowany w obszarze „” Bow”. To miejsce znajduje się w przedniej części Neskuchny pałacu na malowniczym wzgórzu. Teren był po prostu doskonały, to jest bardzo ważne. Po tym wszystkim, jest to miejsce dla publiczności – to zbocze góry, która jest pokryta asfaltem.

Zaglądając do Zielonej teatru (prezentowane w tym artykule zdjęcie), widać, że ma piętnaście odcinków pasów, z których 7 są przeznaczone do siedzenia, a pozostałe 8 (tył) – na stojąco. Miejsca przeznaczone do siedzenia są ławki z oparciem i mocnymi wybetonowanymi nogach.

Sama scena jest drewniana konstrukcja, która składała się z platformy teatralnej, galerie, umeblowane po obu stronach pylony, wieże. W centrum to zostało zrobione to wspaniałe miejsce dla orkiestry – tzw orkiestry. Wewnątrz etapie są pokoje dla pracowników, pokoje dla artystów, i tym podobne.

Szkielet budynku została wykonana z drewna, które zostało pokryte z desek, pokryty sklejką i malowane farbą olejną.

nowa lokalizacja

Zielony teatr został zbudowany przez trzydzieści dni, i istniał do roku 1956. To pytanie pojawiło się w tym roku, że trzeba odbudować budynek. Nowy budynek z Zielonej teatru zbudowany w ciągu roku i otwarty w 1957 roku przed rozpoczęciem Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów.

W nowym budynku nastąpiły zmiany: Zielony teatr przeniósł się z dala od rzeki Moskwa w dwudziestu pięciu metrów. Ponadto, architekt zmniejszył powierzchnię 400m amfiteatru. I z powodu tej alei wybudowano, łączący teatr Neskuchny ogrodzie.

Od tego czasu minęło wiele lat, a efekt Green House aż do dzisiaj. Każdego roku, wraz z nadejściem wiosny, rozpocząć prace rekonstrukcyjne w teatrze. Pomalować lub wymienić drewniane ławki, naprawić scenę, i tym podobne.

W jakikolwiek sposób bez krytyki

Oczywiście, jak w przypadku każdego nowego produktu, Teatr Zielony też spotkał się z krytyką ze strony wielu architektów i więcej. Jednak to nie przeszkodziło mu stać się ulubionym miejscem na dobry czas, tysiące ludzi. Wiele Moskale są dumni, aby zobaczyć cud miasta w otwartych odwiedzających powietrza.

wartość

Przez wiele lat, Teatr Zielony wielokrotnie rekonstruowany i przebudowywany. I to jest naturalne, ponieważ teatr nie jest chroniony przed siłami natury. Teatr, jednak ważna jest do dzisiaj. Z czasem rozwinęła się nowoczesnego teatru i koncertu złożonego umiejętności. On na pewno ma wielkie znaczenie w rozwoju kultury, sztuki i edukacji dla całego kraju. Rzeczywiście, w ostatnich latach teatr na świeżym powietrzu była odwiedzana przez więcej niż jedno pokolenie. W czasie swojego istnienia realizuje się ponad sto różnych projektów kulturalnych, które obejmowały nie tylko teatr, ale także wiele innych. Ponadto, zielona Teatr był ponad dwa tysiące dużych festiwali krajowych i autostrady.

A przecież teatr nie zatrzymują się tam, i nadal rozwijać i oczekuje nowych perspektyw. Więc wkrótce mogą być nowe zmiany w tym miejscu wypoczynku i rekreacji.

Zielony Teatr: jak się tam dostać?

Adres: Moskwa, Krimsky Val Street, 9, p .. 33 (park im. Gorkiego)

Najbliższa stacja metra „Październik”, „Frunze”, „Szabołowskaja”.

wniosek

Green House – to jest coś specjalnego, które tu mamy, ludzie znajdują się jakby w innym świecie. W świecie piękna i sztuki. A panorama okolicznych drzew i zboczach gór, rzeki daje szczególną wagę do teatru. Więc odwiedzić ten "skansen«» powinna każdej osoby.