879 Shares 4629 views

Przegląd samochodu KRAZ-65055

Kremenczug Automobile Plant – jeden z najpotężniejszych firm na Ukrainie. Specjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych. W szczególności, to wysypisko. Jednym z nich jest KrAZ-65055. Po raz pierwszy samochód powstał w 1997 roku. produkcja maszyna seryjny trwa do dziś. Co jest KrAZ-65055? Dane techniczne i nie tylko – w dalszej części tego artykułu.

wygląd

Wywrotka ma ogromny brutalny wygląd. Konstrukcja jest zdominowany przez szorstkie kwadratowych linii. Maszyna ma ogromne zderzaki żelaza, reflektory halogenowe i kierunkowskazy są oddzielne. Kaptur w samochodzie, w przeciwieństwie do „Amerykanów”, jest wykonana z metalu. Ponadto, istnieją szczeliny na przestrzeni kaptur wentylacja po bokach. Top – wycięcie pod silnym spożycia. Dla wygody lądowania w samochodzie umieszczono metalowy podnóżek. Tak samo jest dostępne, a przedni zderzak – wózek jest bardzo wysoka, i wspiąć się pod maską wystarczająco ciężko bez niego. Kabina posiada łukiem. Ta maszyna jest przeznaczona wyłącznie do użytku dziennego.

W odniesieniu do wielkości, są standardowe dla tej klasy samochodu. Całkowita długość wózka kraz-65055 wynosi 8,35 m, szerokość – 2,5 m, wysokość – 2,87 m. Samochód posiada również wysoki prześwit. Prześwit w KRAZ jest prawie 30 centymetrów. Nie jest to zaskakujące, ponieważ urządzenie nie jest na drogach utwardzonych. Ten niezawodny i łatwy wózek, który działa codziennie w dołach i innych miejscach, gdzie nie ma chodnika.

salon

Wnętrze nie uległo zmianie w samochodzie od lat 90-tych. Więc tutaj używamy poprzednie tarcze Arrow, płaską metalową płytę i ogromne koło dvuhspitsevy. Siedzenia mają ograniczony zakres regulacji i braku wsparcia lędźwiowego.

Pod względem komfortu, urządzenie nie jest przeznaczone do lotów długodystansowych. Kabina dość głośny i czasami jest projekt. Kabina jest przeznaczony tylko dla dwóch osób (kierowcy i pasażera).

parametry techniczne

Kremenczug roślin ściśle z Zakładu Samochodowego Jarosław. Tak więc, na KRAZ zapewnia napędowy modelu YaMZ 238DE2. Ten ośmiocylindrowy kształcie litery V silnik wysokoprężny o pojemności 14,9 litra.

Maksymalna moc silnika 330 KM sprawia, Jarosław. Ale mimo takiej proporcji głośności i zasilania urządzenia ma nemerenno trakcję. Kiedy okazuje prawie dwa tysiące 15-litrowe YaMZ wyjść 1274 Nm momentu obrotowego. Jest to parametr ten tak ważny dla pojazdów użytkowych. Po wywrotka pracuje stale pod wysokim obciążeniem.

transmisja

W połączeniu z pracującej maszyny ręcznej produkcji YaMZ transmisji przez 8 etapów. Również w tym pojeździe zastosowano suchy sprzęgła jednotarczowe YaMZ-183. Konstrukcja jest bardzo solidna i może wytrzymać ogromne obciążenia.

Dynamika konsumpcji

Pomiary przyspieszenia do stu kilometrów na godzinę nie zostały wykonane (przynajmniej, bo postać szczyt do KRAZ – 90 km / h). Ale jeśli chodzi o zużycie paliwa ukraińskiego wywrotka bardziej ekonomiczny niż „Tartar” (Kamaz-55111). Silnik sto Jarosław zużywa 34 litrów paliwa. Objętość zbiornika 250 litrów na tyle 735 kilometrów jazdy bez tankowania.

podwozie

ciężarówka Zawieszenie wzmocnione, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie dane ładowności do 18 ton. Dla porównania, aktywna postać KamAZa jest tylko 10 ton o tym samym układzie. Napęd KrAza przy 65055 XX wzór jest przeprowadzany w dwóch tylnych osi (napęd – 6 x 4). Zależność od przedniej poduszki. Konstrukcja ta została wykorzystana przez ciężarówki od czasów Związku Radzieckiego.

Są tylnej osi z zawieszeniem sprężyny belki. Tłumienie drgania jest przeprowadzane przez amortyzatory hydrauliczne. Są przed KrAZ 65055 modelu TH. Układ kierowniczy jest uzupełniony przez hydrowspomaganiem. Ale nawet z nim kierowcy muszą poczynić znaczne wysiłki, aby obrócić koła.

koszt

Wstępna cena nowego samochodu ciężarowego w Rosji wynosi 2,7 mln rubli. KrAZ jest zakończona z potężnym ogrzewacza wnętrza i klimatyzacji systemu. Również maszyna mocno wytrzymać zmiany temperatury i może pracować w temperaturze -45 0 ufnością C. Dlatego wózka jest powszechnie stosowany we wszystkich szerokościach geograficznych i wielu firm drogowych.