586 Shares 5343 views

Instrukcje dotyczące używania smartfona dla początkujących: Samsung, Lenovo, LG, Fly

Wielu użytkowników w przejściu od konwencjonalnych telefonów przycisków do smartfonów z systemem operacyjnym Android może mieć problemy z korzystaniem z urządzeń. Oczywiście, nowoczesne telefony są bardzo różne od swoich poprzedników. Funkcjonalność wzrosła, interfejs zmienił się. Jeśli dzieci mogą szybko przystosować się do nowych smartfonów, starsi ludzie z reguły nie mogą tak łatwo dostosowywać się do innowacji. Instrukcje dotyczące używania smartfona dla początkujących będą szybko zrozumieć korzystanie z telefonu.

Jak Android zasługuje na popularność na świecie?

Do tej pory większość komputerów z tabletami i smartfonów działa w systemie "Android". Według statystyk, które dostarczały dużej firmie analitycznej IDC, system operacyjny Android wyposażony jest w około 70% urządzeń na świecie.

Ale jaka jest tajemnica Androida? Jest to otwarty system operacyjny. Umożliwia łatwe dostosowanie smartfona do innych urządzeń. Interfejs telefonu z tym systemem operacyjnym może zostać zmieniony poza rozpoznawanie, a także możliwość przetaktowywania smartfona w celu poprawienia jego funkcjonalności. Dzięki wielu usługom i aplikacjom możesz szybko i łatwo przesyłać pliki do magazynu w chmurze, a po kilku sekundach przeglądać je z innego smartfona. Jeśli prawidłowo skonfigurowałeś urządzenie, możesz uzyskać niezastąpionego asystenta, który pomoże w każdej dziedzinie działalności. Dlatego potrzebna jest instrukcja obsługi smartfona dla początkujących, aby komfortowo korzystać z telefonu. Spójrzmy na to.

Instrukcje dotyczące używania smartfona dla początkujących: podstawowe funkcje

Stół roboczy

W smartfonach użytkownik może tworzyć wiele komputerów stacjonarnych, aby komfortowo dzwonić do różnych aplikacji i widżetów. Są podobne do komputera stacjonarnego, w którym znajdują się też skróty programów i gier. Aby zarządzać pulpitami, musisz jednocześnie dotykać dwóch palców ekranu i zacząć je zmniejszać. W tym menu możesz dodać widget lub zmienić tapetę. Jeśli chcesz dodać nowe pole, kliknij przycisk "+". Aby usunąć pulpit, musisz kliknąć go i przytrzymać, po kilku sekundach będziesz mógł przenieść go do kosza.

Użytkownik może dostosować położenie ikony wszystkich aplikacji i widżetów na pulpicie. W tym celu kliknij na program lub grę, którą chcesz przenieść, i poczekaj kilka sekund, aż etykieta zmieni kolor. Następnie przesuń aplikację palcem w inne miejsce. Aby usunąć skrót programu, musisz przeciągnąć go na samą górę powierzchni roboczej, na której zostanie wyświetlony napis "Usuń".

Wiele programów posiada widgety, które działają w tle i zawierają pewne informacje bez konieczności uruchamiania narzędzia. Są to dość użyteczne mini-aplikacje. Aby dodać widżet, wystarczy dotknąć palcem i przytrzymać go na pustym obszarze ekranu. Po kilku sekundach w nowym oknie kliknij przycisk "Widget". Wybierz odpowiedni, przenieś go na pulpit i skonfiguruj go, wykonując kroki wymagane przez aplikację.

Na pulpicie możesz dodać swoje kontakty, musisz więc trzymać palec w pustym miejscu na ekranie. W wyświetlonym oknie wybierz element "Kontakt" i wybierz żądany. Możesz szybko poruszać się po nich, jeśli zainstalujesz obraz.

Instrukcja dla smartfona dla początkujących (LG, HTC, jakikolwiek inny telefon) jest prawie taki sam dla każdego z nich. Urządzenia te mają system operacyjny Android, co czyni je niemal identycznymi w zarządzaniu.

Menu

Instrukcje dotyczące używania smartfona dla początkujących ("Samsung" w tym względzie – a nie innowator) nie umożliwia już korzystania z menu. Wszystkie aplikacje są na pulpicie. Ale są telefony, w których ta funkcja pozostaje. Menu zawiera wszystkie zainstalowane aplikacje. Można je dodać na pulpicie lub usunąć. Aby dodać skrót do miejsca dogodnego dla Ciebie, po prostu kliknij go i po kilku sekundach przenieś go na inny.

Ekran powiadomień

Główne funkcje są wyświetlane na ekranie powiadomienia, które można szybko włączać lub wyłączać. Najczęstsze to Wi-Fi, dźwięk, Bluetooth, GPS, automatyczne obracanie ekranu, tryb "W samolocie" i inne. Instrukcja obsługi smartfona dla początkujących (Lenovo, Fly lub Samsung – bez różnicy) pokazuje nam inną funkcjonalność w panelu powiadomień. To zależy od wersji systemu operacyjnego Android i producenta.

Instrukcje dotyczące używania smartfona dla początkujących: podstawowe ustawienia

Internet

Aby korzystać z Internetu, musisz przejść do ekranu powiadomień i włączyć Wi-Fi lub transfer danych. W pierwszych dniach lepiej jest włączać Wi-Fi, ponieważ cała konfiguracja smartfona jest zwykle wykonywana przez Internet. Również wiele zainstalowanych aplikacji może zacząć aktualizować, a to zużywają dużo ruchu i czasu. Aby włączyć Internet, musisz przejść do ustawień i kliknąć element Wi-Fi. Następnie włącz tę funkcję i wybierz odpowiednią sieć. Pozostaje tylko wpisać hasło i kliknąć na przycisk "Połącz". Przed włączeniem opcji "Transfer danych" musisz upewnić się, że plan taryfowy zapewnia niedrogie korzystanie z Internetu. Następnie należy SMS z ustawieniami internetowymi, zapisać je.

Rynek Google Play

Play Market jest sklepem z aplikacjami. Można znaleźć wszystkie popularne gry i programy, które są instalowane za pomocą kilku kliknięć. Wszystkie aplikacje prezentowane w Sklepie Play są testowane pod kątem wirusów i są całkowicie bezpieczne. Musisz się zarejestrować, aby skorzystać z tej usługi. Najpierw przejdź do Play Market i kliknij przycisk "Zarejestruj" lub "Zaloguj się", jeśli masz już konto Google.

Przenoszenie i przechowywanie informacji

  • Kontakty . Numer telefonu można zapisać w smartfonie na różne sposoby: na telefon, na kartę SIM i na chmurze. Ostatnie dwie metody obejmują szybki transfer kontaktów do innego smartfona.
  • Dane . Muzyka, filmy, zdjęcia i pliki tekstowe można zapisać w chmurze. Dzięki temu możesz szybko zobaczyć zapisane dane z dowolnego innego urządzenia. Drugim sposobem jest użycie karty pamięci. Zapisujesz pamięć wewnętrzną i możesz szybko dzielić się informacjami z innymi smartfonami.

Instrukcja obsługi smartfona dla początkujących Fly, LG, Samsung i innych marek pomoże użytkownikowi szybko zrozumieć i rozpocząć korzystanie z gadżetu w wygodny sposób. Dziś wszystkie światowe firmy starają się zapewnić użytkownikom jak najwięcej komfortu w użyciu. Na przykład, jeśli osoba ma słaby wzrok, można umieścić duże ikony. Dlatego osoby, które wcześniej nie korzystały z smartfonów z systemem operacyjnym Android, będą mogły szybko dostosować się do nowego telefonu.