396 Shares 6684 views

Świecące cieczy w domu z własnymi rękami

Dziś niewiele może zaskoczyć zaawansowanego społeczeństwa – nie różnych telefonów dotykowych, żadne urządzenie cud, który automatycznie pokazuje właściwą drogę (Nawigacja GPS). Ale świecące rzeczy były i pozostają fascynujący spektakl. A jeśli uważasz, że masz do spalania cieczy bez zastosowania diod i moc jest po prostu nierealne, jesteś głęboko w błędzie. Chcesz dowiedzieć się, jak zrobić świecący płyn w domu? Następnie informacje przedstawione w tym artykule będzie bardzo przydatna.

Co trzeba zrobić?

Aby świecące płyn wykonany własnymi rękami, naprawdę spalone, będziemy używać, lub raczej, aby mieszać różne rodzaje kwasów. Wśród nich jest luminol. Zewnętrznie prezentuje go żółtą substancję proszkową. W kwaśnych i obojętnych roztworach będzie produkować jasny niebieski blask.

Tak, jak jest płyn świetlny w domu? Przede wszystkim musimy mały pojemnik – szkło żarówki. W tym, że wlać około 100 ml czystej wody. Po tym ciecz powinna być dodana do 2 gramów luminolu i rozpuszczono w wodzie. Ale nadzieja na cud nie jest konieczne – rzeczy po prostu nie będzie się palić. Tak, że ciecz naprawdę błyszczy w nocy, wciąż musimy korzystać z wielu chemikaliów. Dlatego wziąć notatnik i zapisz.

Po tym jak woda w kolbie środek w postaci proszku, luminol mieszać, dodać kilka ml nadtlenku wodoru. Następnie wprowadzamy soli szczypta krwi (wiadomo wzorem K3FeCN06). Jeśli taki obiekt nie jest, można stosować tańsze materiały – siarczan miedzi (CuSO4). Wraz z nim w pojemniku trzeba dodać dimetylosulfotlenek (można kupić lek „Dimexidum”). Nawiasem mówiąc, to, co jest najbardziej interesujące w tym teście mogą być również stosowane nawet krew (ze względu na jego jonów i wykończone świecące ciecz atomy żelaza). Aby doświadczyć wystarczy rozmrozić kawałek wieprzowiny lub wołowiny (ale lepiej wziąć świeże) i wyciągnąć krew przy pomocy strzykawki lekarskie. W ciekłym szkle mieszania 20 mililitrów substancji (jedna łyżka). Ale ta metoda może być stosowana tylko w skrajnych przypadkach. Świecące cieczy w domu jest już prawie gotowy. Teraz już alkalizować tylko rozwiązanie. Aby to zrobić, należy dodać trochę sody kaustycznej.

Wszystko dokładnie wymieszać. Teraz można podziwiać jasny niebieski blask „cud wody”. Na tym etapie, na pytanie jak zrobić świetlną cieczy w domu, można uznać za zamknięty.

W jaki sposób mogę zmienić kolor?

Jeśli jesteś zmęczony trującej cieczy niebieskim zabarwieniu, jest całkiem możliwe, aby zmienić na inny, nie jest konieczne, aby zrobić wszystko jeszcze raz. Wystarczy dodać w tym samym zbiorniku z wodą ognia dowolny barwnik fluorescencyjny.

wniosek

Jak widać, wykonany własnymi rękami świecące cieczy w domu – to nie jest bajka, ale rzeczywistością, i starają się jak magik, mag może praktycznie każdy przy użyciu tych instrukcji.