663 Shares 4558 views

Shipperstvo to hobby. Kim jest schipper i jak się różni od fanem?

Wiele terminów w słowniku fandomu ma pochodzenie angielskie, a nikt nie szuka rosyjskojęzycznych analogów. Nie ma sensu w tym, zwłaszcza teraz, gdy wirtualne granice praktycznie nie istnieją. Na przykład schipper – jest to rodzaj zjawiska, a pochodzenie słowa ze względu na specyfikę języka angielskiego było powodem wielu żartów, co trudno wyjaśnić człowiekowi, który jest tylko rosyjskim. Jakie jest to zjawisko i jak należy go traktować?

Definicja i pochodzenie: co oznacza "schipper"?

Określenie krystalizuje się ze słowa "związek" – relacji. Język angielski, bogaty w frazy zwrotne, szybko skrócił pierwszą część słowa, pozostawiając w rzeczywistości tylko drugi "statek".

Tak więc żegluga jest szczególnym rodzajem hobby hobby, gdy nacisk kładzie się na relacje, miłość, romantyk lub inne. Na przykład bardzo popularny gatunek "bromancja" zakłada, że dwa męskie znaki doświadczają głęboko platonicznych uczuć, bardziej podobnych do braterskich. Śpiewane w ZSRR "prawdziwą przyjaźń ludzi" w języku nowoczesnych schodów to tylko bromancja.

Sami dostawcy są przystosowani do rosyjskiej gramatyki "żegluga" – częstego zjawiska współczesnej lingwistyki, gdy zwykłe zakończenia i przyrostki są zastępowane słowem obcym, przyczyniając się do szybkiego wniknięcia w środowisko językowe. Jednocześnie wysyłka jest dosłownie dostawą towarów. Dzięki temu zbieg okoliczności Anglo-fand został wzbogacony o różnego rodzaju memy i kary, które są już wiele. Najbardziej znanym memem na ten temat jest "Teraz pocałuj!" Po prostu pokazuje nadawcę, który sprawia, że pocałunek postaci.

Od wentylatora do schodów

Nie każdy fan to schipper: możesz podziwiać świat przemyśleń książki lub filmu, być szczerym wielbicielem talentu aktorów, a nawet nie myśl o tym, kto powinien być para z kim. Szczególnie, jeśli w pytaniach kanonicznych romantycznych nie dotyka się w ogóle, czy tylko na nich, słabe wskazania. Jednak schipper – to hobby jest niespokojne i nie ma znaczenia, jaki jest kanon.

Migracja z szanowanego wentylatora do szuflad może zdarzyć się nagle bez żadnych wstępnych objawów. Wiele z nich jest promowanych przez już funkcjonujących schodów, zalewając Internet z mnóstwem fanów. Jeśli regularny fan w oczach często spotyka utalentowaną sztukę lub film o autorze wysyłających, to zaangażowanie może nastąpić szybko i niezauważalnie. Nie ma w tym nic niebezpiecznego, ponieważ z peying, to jest z parą, na której wichrzysz się, możesz tak łatwo zeskakiwać. Zainteresowanie jest wyczerpane, znika, pozostawiając albo żal, przyjemne wspomnienia dyskusji i wspólne "palenie przez peying" z podobnie myślącymi ludźmi.

Szukanie Peying

Przedmiotem wysyłki może być zarówno kanoniczna OTP, jak i całkowicie dzikie połączenie znaków, co nie jest uzasadnione niczym. Jednak fani mogą łatwo przedstawić spójny system argumentów, które "udowodnią" prawdę o tej konkretnej parze. Shipperstvo – to przede wszystkim emocje, a w społeczeństwie przenoszonym przez tych samych fanów peyringa może być całkiem miło spędzać czas.

Po przeciwnej stronie obrazu można rozważyć wszelkiego rodzaju holografie, gdy kapitan rozpoczyna wzajemne prześladowanie, udowodniając poprawność swojego TNA i demonstracyjnie pozbawia niedopuszczalności obcego, zwłaszcza jeśli ten obcy OTP "złamie" ich cudowny peyring.

Trwałość fanów

Odbiorcy dzielą się na wiernych i wietrznych. Są to bardzo warunkowe kategorie, które nie zależą od niczego innego niż temperament wentylatora i jego zdolność do angażowania się w kilka różnych powiązań równolegle.

Niektórzy szybko uzależniają się od nowych lub szczególnie oryginalnych TNA i zmieniają załączniki tak szybko, podczas gdy inni utrzymują umiarkowane zainteresowanie od lat, a jednocześnie angażują się w proces tworzenia fanów. W tym przypadku przedmiotem zainteresowania może być bardzo prawdziwa para życia. Najlepszym przykładem są Angelina Jolie i Brad Pitt. Osobiste relacje gwiazdy gwiazdy stały się dla milionów ludzi TNA, co jest podwójnie interesujące, aby rozlać się. To jak fikcyjne postacie z serii o życiu bogatych i sławnych, ale z prawdziwymi opowieściami i nagłymi rewelacjami dziennikarzy.

Wentylatory dla schodów

Wielu producentów popularnych seriali telewizyjnych ściśle monitoruje nastrój fanów, iz przyjemnością rzuca się ich okazję do szalonej żeglugi. To nie tylko producenci filmowi. Japońska i koreańska popularna muzyka od dawna wykorzystują entuzjazm fanów, a to dlatego, że wykonawcy (idole) mogą "pasjonować" entuzjastyczne kibice z przewidywanymi gestami, poglądami, działaniami.

Jaki jest sens kanonu w schipperu? Przede wszystkim są to prawdziwe oczekiwania. Postacie naprawdę zaczynają romans, nie tylko w fantazjach fanów. Idol na scenie nagle przytulają się, a nawet całują. Między aktorami, gwałtowny romans wybucha po tym, jak zagrała romantyczną scenę w filmie.

Same gwiazdy w tym samym czasie odnoszą się do fanatycznych fantazji na różne sposoby. Niektórzy wolą nie zwracać uwagi, a nawet winić, a inni chętnie żartują z fanami, publikując śmieszne zdjęcia i wypowiedzi na Twitterze, zapewniając fan-serwis – okazję do niezłomnego fanningu. Robert Downey Jr., który grał Iron Man w serii filmów o wszechświecie Marvel, wyróżniał się szczególnie w tej dziedzinie. Szczęśliwie zamężny człowiek rodziny, przykładowy mąż i dumny ojciec nie widzi nic szczególnego w fantazjach fantazji i radośnie ujęła się w uścisku z innymi aktorami.