355 Shares 6869 views

Jak gotować pyszne nogi z kurczaka w piecu z ziemniakami.

Wielu, myśląc o tym, co byłoby smaczne, aby gotować na obiad, wybierz coś z kurczaka. Po pierwsze, jest niedroga, a zatem niedroga. Po drugie, przygotowuje się dość szybko. I po trzecie, to mięso jest niskokaloryczne, więc może być spożywane na kolację bez ryzyka zepsucia rysunku (oczywiście w umiarkowanych ilościach).

Warianty gotowych posiłków z użyciem ptaków w całości lub w różnych częściach są liczne. Jednym z najbardziej dostępnych i nieskomplikowanych w gotowaniu jest nogi z kurczaka w piecu z ziemniakami. W zależności od ilości składników, mogą być karmione małymi dziećmi i poważną firmą głodujących gości.

Oczywiście, istnieje wiele innych sposobów przygotowywania nóg z kurczaka z ziemniakami: w wielowarstwowych, na patelni, w parownicy, w mikrofali. Ale jest pieczony w piecu na blasze do pieczenia, są one otrzymywane z ostrymi, a jednocześnie wszystko jest smażone bez nadmiaru tłuszczu w jego własnym soku.

W celu przygotowania tego naczynia dla 4 osób potrzebujesz 4 nóg (lub 8 nóg), około kilograma ziemniaków, 2 cebuli, przypraw do kurczaka (można je przyrządzać lub zrobić to samemu, biorąc swoje ulubione przyprawy i sól), 10 -12 kawałków pieczarek i trochę majonezu i oleju roślinnego.

Ponieważ kurczak jest dosmażony dość szybko, pożądane jest wstępne gotowanie ziemniaków aż do pół przygotowania (można to zrobić bezpośrednio w skórze, po dokładnym myciu bulw wodą). Po zebraniu wszystkich niezbędnych składników można rozpocząć gotowanie. Aby nogi z kurczaka w piecu z ziemniakami okazały się bardziej soczyste i smaczne, wskazane jest, aby odebrać je wcześniej przez kilka godzin. Jeśli nie jest to możliwe, to przynajmniej na chwilę trzeba je pozostawić w marynacie, a warzone ziemniaki.

Dla marynaty, przypraw i majonezu są wymagane. Nogi należy dobrze pocierać, przyprawiając majonezem i pozostawić w lodówce. Choć ziemniaki są gotowane, cebule są smażone na cebulkach pokrojone w kostkę z pieczarkami na oleju roślinnym, są lekko rozlane.

Następnie, gdy wszystkie składniki są przygotowywane, piec jest podgrzewany do średniej temperatury, zrób głęboki arkusz do pieczenia i zacznie układać pożywienie w warstwach. Pierwsza warstwa to ziemniaki, obrane i pokrojone w pierścienie. Powinna być lekko solona, można posypać oregano lub inne przyprawy. Górne grzyby z cebulą, a następnie marynowane mięso. Nogi z kurczaka w piecu z ziemniakami mogą być prażone zarówno ze skorupą, jak i bez niej. Wentylatory miękkich gulaszów należy rozlać około 100 ml wody lub bulionu. Jeśli potrzebujesz skorupy, nie dodaj płynu.

Następnie pan jest wysyłany do piekarnika, przykryty folią na górze. Nogi kurczaka w piecu z ziemniakami gotowane są przez 30-40 minut, a po 15-20 minutach należy je otworzyć. Do smaku z góry dodać rozdrobniony czosnek (ale nie jest to konieczne). Można podawać danie osobno (zawiera już półmisek), ale może być ze świeżymi lub solonymi warzywami i ziołami.

Nogi z kurczaka w piekarniku z ziemniakami, smażone w ten sposób, są bardzo smaczne, niezwykle smaczne i świetnie wyglądają na stół.