280 Shares 2196 views

Białoruskiego Państwowego Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej: opis, historia, ciekawostki i opinie

Białoruskiego Państwowego Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w Moskwie jest jednym z największych na świecie. Jest całkowicie oddany do tragicznych kartach historii, że wiele woleliby zapomnieć. Liczne galerie mają elementy historii, które odzwierciedlają, jak kilka lat temu wojska radzieckie walczyli przeciwko armii hitlerowskiej.

Zbieranie próbek do ekspozycji

W lecie 1942 roku, Komitet Komunistycznej Partii Białorusi zorganizowany przez Komisję, która miała za zadanie odpowiedzialnego zadania, jakim jest zbiór dokumentów i innych, zarówno bezpośrednich i pośrednich dowodów wyczynach i bohaterstwa narodu Białorusi w walce z hitlerowskim najeźdźcą. Możemy powiedzieć z przekonaniem, że ci ludzie starali, w rzeczywistości byli w stanie połączyć niesamowitą kolekcję różnych trofeów. Należą krawędziach broń, mundury, bezcenny zbiór fotografii i rzeczy osobistych, które były w użyciu w radzieckich żołnierzy. Specjalnie dla wszystkich odkrycia były to jego własne ręce dokonały panom.

Wśród nich były dość małe obrazy i rysunki żołnierzy. Z całej kolekcji wybrany naprawdę cudowny. Zestaw elementów pomóc odtworzyć wszystkie tragiczne wydarzenia, w pełni poczuć atmosferę wojny. Jest to konieczne, od czasu do czasu do namysłu i przemyślenia na nowo swoje życie. Począwszy od 1942 roku ekspozycja, która jest chwilowo znajduje się w Moskwie, wrócił do Mińska. To muzeum można uznać za pierwszy i największy w historii ZSRR. Do tej pory nigdy nie przestaje zadziwiać swoją skalę. Według najnowszych danych, każdego roku muzeum otrzyma więcej niż tysiąc cennych eksponatów.

Pierwszy powojenny muzeum

Warto zauważyć, że jest to jedyne muzeum, który rozpoczął działalność w latach wojny. W Mińsku, od 1966 roku został umieszczony na centralnej alei miasta. Wokół muzeum jest rozłożona na niewielki obszar, na którym istnieje kilka próbek sprzętu wojskowego, które były wykorzystywane podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Sama ekspozycja znajduje się w 27 salach. Około 7000 eksponatów wojskowych powiedzieć o okropnościach wojny, okrucieństwa nazistów i bohaterskich czynach ludzi. Ponieważ budynek znajduje się na terytorium Białorusi, szczególnie interesujące dla tych ludzi to miejsca, które są poświęcone historii białoruskiego ruchu partyzanckiego.

Ciężkiej pracy architekta

Uważa się, że historia o wojnie, która została zbudowana w porządku chronologicznym, nie jest dokładna. Przeciwnie, jest on zbudowany jako fragmenty opowieści lub obraz, z którym autor stara się przekazać atmosferę i ogólny nastrój. Pokoje pojęcie tak skomplikowane jak historia powstania muzeum. Cokolwiek to było, teraz jest w nowym budynku, którego budowa rozpoczęła się w 2010 roku. Architekt tego projektu był znany wcześniej kramarenko Viktor, który jest obecnie profesor i autor pięknych budynkach Biblioteki Narodowej. Kiedy budowa została zakończona, można było z odwagi powiedzieć, że nowy wygląd muzeum wygląda imponująco. Na ściany zdobią płaskorzeźby, w którym zostały napisane nazwiska żołnierzy, którzy zostali otrzymał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego. Zgodnie z planem przez architekta było wypełnienie promieni światła laserowego architektoniczne wieczorem. Jest to imponujący spektakl można zobaczyć w ciemności. W krótkim czasie na placu przed muzeum planuje postawić fontannę, która ożywi już piękny zespół architektoniczny.

Jeden z największych na świecie

Ten projekt był naprawdę sukces, bo Muzeum Narodowe Białoruska Wielkiej Wojny Ojczyźnianej jest jednym z najważniejszych, ponieważ ma bezcenną kolekcję, z jakiego są tylko w Moskwie, Nowym Orleanie i Kijowie. Muzea w tych miastach również mówić o wydarzeniach z II wojny światowej. Mają figury woskowe, modele i prawdziwy sprzęt wojskowy, który był używany w czasie.

Pokoje dedykowane do obozów koncentracyjnych

Muzea, oczywiście, trzeba pamiętać, że wojna – to jest najgorsze wymyślone przez człowieka. Tysiące ludzi zginęło w tych strasznych lat, a niektóre kraje, w tym Białorusi, stracił prawie co trzeci mieszkaniec. Jeśli weźmiemy pod uwagę wydarzenia, które rozgrywała się na terytorium Białorusi, możliwe jest, aby dojść do horroru, bo w kraju było około 250 obozów zagłady. Jednym z pierwszych zbiorów muzeum poświęcone było obozów koncentracyjnych. Zaprezentowali Państwowe Muzeum białoruską Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Ekspozycja poświęcona jest ofiarom tych wydarzeń. Począwszy od roku 1942, w komisji, który był w Moskwie, były stale wykazuje prosto z linii frontu. Wśród takich historycznych skarbów były różne rękopisy i druki, broń, ręcznie robione, i kroniki ruchy partyzanckie. To cenne dane zostały wysłane do Moskwy i tam przechowywane do momentu otwarcia muzeum.

Białoruskiego Państwowego Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Historia w szczegółach

Po pewnym czasie, państwo przeznacza wystawę brzydki ciemny pokój w centrum miasta, ale musiały być spełnione, a to, jak to było jednym z nielicznych budynków, które pozostały po wojnie w stosunku do całości. W 1944 roku swoje podwoje w Mińsku były już otwarte dla zwiedzających. Kilka lat później zbiór nowo uzupełniana o nowe eksponaty. Było to możliwe dzięki wykopalisk przeprowadzonych w „Trostyanets” obozie koncentracyjnym. Eksperci, z wykorzystaniem różnych środków technicznych, w stanie określić dość dokładnie zlokalizować go i spędzić liczbę operacji wyszukiwania. Ich wysiłki zostały uwieńczone sukcesem, a muzeum nabyło kilkaset nowych eksponatów. Na szczęście, wkrótce prezydent Białorusi podjęła inicjatywę w związku z budową nowego kompleksu muzealnego. Ciekawostką jest fakt, że w ekspozycjach nowoczesnych technologii, które pomagają w szczegółach i zobaczyć skalę operacji wojskowych. Wideo i dźwięk do tego przyczynić.

Uroczysta przeprowadzka do nowego budynku

Projektowanie Państwowego Muzeum Białoruskiego Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – trudne i odpowiedzialne zadanie, które zostało powierzone z wybitnymi postaciami kraju. Wśród nich był słynny profesor architektury na poziomie międzynarodowym – Wiktor Kramarenko. Całkowita powierzchnia budynku został zaprojektowany piętnaście tysięcy metrów kwadratowych. Muzeum zaszczycił swoją obecnością centrum stolicy. Wciąż zachwyca odwiedzających skali i wielkości. To może być słusznie nazywany jednym z największych budynków na terytorium Białorusi. Zewnętrzny korpus metalowy świeci i wlewa się na słońcu i kompozycja szkła daje końcowy wygląd. Materiały te zostały wybrane przypadkowo, aby być częścią budynku. Metal symbolizuje wojnę i szkło – zwycięstwo i wartości trwałe.

przyzwoity wygląd

Zaprojektować zwięzłe, choć nie można nazwać powściągliwy. Białoruskie Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (opisanej w artykule) nie jest przeznaczony. Harmonijny Monumentalność połączeniu z minimalistyczną i nowoczesną technologią daje budynkowi monumentalny styl. Cała konstrukcja uzupełniają duże ekrany plazmowe, które są umieszczone na ścianach. Jeśli wrócimy do wystawy, możemy z całą pewnością powiedzieć, że zasługuje na szczególną uwagę to zbiór prawie trzy tuziny dokumentów. Wśród nich możemy znaleźć wiele raportów bojowych, raportów i dzienników zdarzeń wojskowych. Przedmiotem szczególnego zainteresowania są cechy frontowych żołnierzy, można je zobaczyć w jednej z wewnętrznych galeriach. Od drugiej wojny światowej zachowały się nawet litery dowódców i dowódców.

Innowacje w muzeum

Mogą one nie tylko czytać, ale również do obejrzenia. Specjalne terminale samoobsługowe, które są umieszczone w pokojach, przeznaczonych do tego celu. Ekrany plazmowe są prawie zawsze pokazują unikalne ujęcia z kroniki filmowej wojennego. Muzeum posiada kolekcję ponad 40.000 zdjęć, które można zobaczyć odwiedzając powyższy ekspozycję. Ale budynek jest coś, co dla wielu jest o wiele bardziej interesujące niż na zdjęciu. Ta rekonstrukcja rzeczywistych rozmiarów. Wśród nich jest „baran Tank” i „Dogfight”.

fascynujące wycieczki

Będąc w centrum Mińska, warto zwrócić uwagę na to centrum kultury. Użytkownicy opuszczają najwyższych zaszczytów „białoruski Państwowego Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”. Wycieczki są dostępne od wtorku do niedzieli tylko jedno wyjście – medium (poniedziałek, jeśli chodzi o święta). Jeśli ktoś jest zainteresowany więcej wycieczek pogłębionych do Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, konieczne jest, aby przedstawić wstępne wnioski, ani ich zachowania. Zostały one przeprowadzone z grupą, która składa się z nie więcej niż 25 osób. Tam też są dostosowane dogłębne wycieczki z przewodnikiem. muzeum proszeni są wolno używać przewodniki audio w kilku językach. Koszt różnych wycieczek, według wstępnych danych, w zakresie od 75 000 do 150 000 rubli białoruskich. Białoruskiego Państwowego Muzeum Historii (Druga Wojna Światowa) otwiera drzwi dla wszystkich, aby spojrzeć na historię.