757 Shares 1241 views

Żyto i kwas buraczany: przepis bez drożdży

Pyszne energiczne kvass (przepis bez drożdży zostaną omówione poniżej) jest idealnym pragnienie hartowaniu napój, który jest bardzo popularny w okresie letnich upałów. Należy zauważyć, że nie zawsze jest to produkt sprzedawany na ulicach w beczkach lub w sklepach, spełnia wszystkie nasze wymagania. W związku z tą ofertą zrobić to pić samodzielnie w domu.

Pyszne kwas żytni: przepis bez drożdży

Niezbędne składniki:

  • mąka żytnia – 5 łazienek duże łyżki;
  • chłodzony przegotowanej wody – 450 ml;
  • piasek cukru – 6 dużej łyżki;
  • Czarne bez pestek rodzynki – 5-6 szt.;
  • Przefiltrowana woda pitna – 3 litrów.

Sposób wytwarzania

Przed dokonaniem kwas chlebowy bez drożdży, należy najpierw przygotować kwaszonego brzeczki. Aby to zrobić, należy wziąć mąkę żytnią w wysokości dwóch pełnych dużych łyżek i wlać go w szklanym słoiku kwarta. Po tym, wymagane jest, aby dodać 450 mililitrów schłodzonego przegotowanej wody i 3 duże łyżki cukru. Wszystkie składniki powinny być bardzo długi, aby kolidować z dużą łyżką. Jest to konieczne, aby zapewnić, że cukier jest całkowicie stopiony i dobrze KWAS fermentacji brzeczki. Następnie, do otrzymanej masy, aby dodać 5-6 sztuk czarnych rodzynki, pożądane jest, aby wstępnie przemyć zimną wodą. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności zaleca się pokrycie pokrywę słoju i umieścić w ciepłym miejscu na 2-3 dni.

W miarę upływu czasu, fermentowane kwas brzeczki trzeba przesunąć do podobnego trzech litrów miseczki, następnie dodano do niej jeszcze 2 łyżek mąki żytniej granulowanego cukru i 3 litrów filtrowanej wody. Po 5 dniach infuzji powinno być smaczne i obfite napar. Przepis bez drożdży, które zostały uznane powyżej, nie jest to jedyny sposób wytwarzania takiego napoju lato. Po tym wszystkim, dziś jest tak wiele innych opcji przy użyciu różnych produktów.

Pyszne kwas buraczany: przepis bez drożdży

Niezbędne składniki:

  • Świeże buraki – 1 kg;
  • chłodzony przegotowanej wody – 3 L;
  • piasek cukru – 2 duże łyżki;
  • skorupa z czarnego chleba – według własnego uznania.

Sposób wytwarzania

Kwas przepis bez drożdży przy użyciu świeżych buraków przeznaczonych tylko dla amatorów. Po tym wszystkim, napój ten ma wyraźny smak warzyw, które kochają to nie wszystko. Wymagane jest, aby wziąć 1 kg buraków starannie przemyć, skórka, po czym wcierać na drobnym lub grubym tarce. Następnie produkt należy umieścić w słoiku, dodać 2 duże łyżki cukru (dużo jak to możliwe) i kilka suche skórki z czarnego chleba. Wszystkie składniki zaleca się wymieszać łyżką, a następnie wlać do nich 3 litrów ochłodzonego przegotowanej wody. Ponadto, bank powinien być umieszczony w ciepłym i ciemnym miejscu, dokładnie trzy dni. Po upływie tego czasu, filtrowanie wymagana jest napój, do butelki i chłód w lodówce.

Podczas przygotowywania kvass buraka pożądane jest okresowo do smaku. Jeśli napój nie jest wystarczająco słodycz, to lepiej, aby dodać więcej cukru. Jeśli wędruje zły, zaleca się dodatkowo wlać i mąka żytnia (trochę).