824 Shares 7253 views

Rostov State Conservatory (RGC) do nich. Rachmaninow: wstęp, wydział, specjalność

Największym ośrodkiem edukacji muzycznej, którzy przeszkoleni tysiące specjalistów sztuki widowiskowej, jest RGC. Rachmaninow. To właśnie z tej działalności była skierowana w rodzinie muzycznej naukę w południowej Rosji i na Kaukazie Północnym. Utworzono Rostów Państwowym Konserwatorium nazwany S. V. Rahmaninova w 1967 roku, początkowo był to Rostov Musical Instytut Pedagogiczny. W 1992 roku uzyskano aktualny status.

struktura

RGC im. Rachmaninowa sześć wydziałów i siedemnaście działów gdzie przyszłość wysoko wykwalifikowanych muzyków. Są one zaangażowane we wszystkich programach edukacyjnych, które istnieją w Rosji i odnoszą się do dziedziny muzyki.

RGC im. Rachmaninow prowadzi szkolenia studentów rosyjskich i zagranicznych absolwentów, stażystów, studentów i uzdolnionych dzieci z istniejących programów o łącznej dodatkowej edukacji i wtórnym w odinnadtsatiletke specjalna Muzyka szkole (uczelni) w celu podyplomowych włącznie. Prace i specjalny ośrodek, gdzie specjaliści doskonalić swoje umiejętności.

stały wzrost

Rostov State Conservatory nazwany S. V. Rahmaninova rozwija się dynamicznie i jest jednym z wiodących uczelni muzycznych. Wskaźniki na Akredytacyjnej stale rośnie, w wyniku osiągnięć nauczycieli i ich uczniów w konkursach krajowych i międzynarodowych, również wzrośnie, część kadry dydaktycznej, studentów i doktorantów zaskoczyła twórczych osiągnięć.

Wskaźnikiem jakości kadry nauczycielskiej jest jednym z najlepszych w kraju, 89,8% jednostek personelu – docentów i profesorów, kandydatów i doktorów nauk, zaszczycony i artystów ludowych z Rosji i artystów.

dwudziestych

W ciągu ostatnich dwóch dekad, struktura RGC im. Rachmaninow jakościowo zmieniły i uprawiana. W 1993 roku otworzył SSMSH College i Graduate School w 1995 roku, organizowany przez Radę pracy doktorskiej. W tym samym oranżerii wzbogacony i Południowo-Rosyjski Ośrodek przekwalifikowania i dokształcania specjalistów muzycznych.

Wykształcenie muzyczne otrzymała w murach uczelni, jest uważana za jedną z najlepszych w kraju. Poza tym potwierdził może służyć wiele zwycięstw w konkursach muzycznych na wszystkich poziomach.

Trailblazers

Pierwszy w ZSRR i Rosji, Rostov Conservatory zawarte w jej pracach takich stylów muzycznych jak jazz i rosyjskiej muzyki pop, otwierając dział muzyki pop-jazzowej.

W oranżerii każdego roku odbyło się szereg krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych i festiwalach muzycznych. Patrząc publiczność oczekuje „Rachmaninow dni w Chicago”, „Kultura muzyczna świata chrześcijańskiego” i wiele innych działań. Rosyjska muzyka pop jest stale aktualizowana o absolwentów Konserwatorium Rostów. Wiele zespołów z Rosji i innych krajów znalazły swoje miejsce gitarzystów i perkusistów, wokalistów i skrzypków.

opera

Tutaj kochają operę. Każdego roku Konserwatorium wykonywane w teatrach w Rostowie ustawienia (pełne, nieoszlifowane) takie spektakle jak „Eugeniuszu Onieginie” i „Iolanta” Czajkowskiego, „Monna Vanna” i „Aleko” Rachmaninowa, „Wesele Figara” i „So tutte” Mozarta, „Rigoletto” Verdiego, „Carmen” Bizeta, „Rafael” Areńskiego „bride cara” przez Rimskiego-Korsakowa „Madame Butterfly” i „Cyganerii” Pucciniego, „Fedra” i „Ariadne auf Naxos” Straussa, „Syrena” Dargomyzhsky " wojna i pokój „Prokofiewa i wielu innych.

„Rostov premiery”

Co dwa lata Międzynarodowy Festiwal „Rostov premiera”, gdzie dźwięki muzyki współczesnej. Na tych spotkaniach uczestniczyło kompozytorów Andrew Eshpay, kshishtof Penderetsky, Gia Kanczeli, Aleksandra Czajkowskiego, Dzhon Korilyano, Fransua Paryż, Rodion Szczedrin Eduard Artemev, jak również wielu młodych kompozytorów z Armenii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Białorusi, Ukrainy i innych krajów.

nowa specjalność

Oczywiście, początkowo najbardziej doskonały klasę fortepianu w tamtejszym konserwatorium. Jego uczniowie już dawno zostały podane na podbój świata. Oczywiście, od początku były też takie specjały jak dyrektor chóru i dyrygenta orkiestry. Bez tych dyscyplin, nawet nie otworzył szkoła muzyczna nie może być.

Ale w ciągu ostatnich kilku lat Konserwatorium zostało szkolenie specjalistów, którzy nie są z każdego muzycznego instytucji edukacyjnej wydane. Te specjalne – „muzyczny dźwięk”, „pop-jazzowy śpiew”, „spółka zarządzająca”, „pieśni ludowe”, a jest edukacja muzyczna na najwyższym profesjonalnym poziomie.

wydawnictwo

Od 1994 roku nie opublikowano ponad dwadzieścia tytułów, kompilacje, monografie, prace badawcze. Te motywy są historia wydajności, teoria muzyki, metodyki nauczania, wydawnictwa muzyczne, podręczniki dla wszystkich dyscyplin muzycznych. Nie wszyscy nawet Metropolitan University mogą przejść na tomu opublikowanego przez pracy dydaktycznej i badawczej.

Jak wpisać

O dopuszczenie musiał przejść testy wstępne, obejmujące realizację programu i kolokwium. Szacunkowe egzaminy System stoballnoy przejściu na wynik każdego badania jest uważany za sześćdziesiąt. Program może być przedyskutowane i sfinalizowane w przesłuchaniach wstępnych lub kursy przygotowawcze, które również działają w im RGC. Rachmaninow. Egzaminy wstępne w każdym dziale trwa autorytatywny prowizji.

Komisja selekcyjna może złożyć dokumenty w czerwcu każdego roku jest inna, można podać przez telefon. RGC im. Rachmaninow komisja selekcyjna pracuje od poniedziałku do piątku od 11.00 do 16.00 w siedzibie 205 i 102. Dla tych, którzy chcą zarabiać szkolenia dla testów wstępnych danych szczegółowych informacji na stronie oranżerii. W skrócie można powiedzieć, że nauka tylko w pełnym wymiarze godzin, czas trwania – do wyboru jednego lub dwóch lat. Można przygotować w takich specjalnościach jak akademickiego, pop-jazzu i śpiewu solowego ludowej, muzycznej dźwięk, taniec instrumentów orkiestrowych.

współpraca międzynarodowa

Conservatory podpisała wiele umów o współpracy, której warunki są realizowane w całości. Ten Royal Scottish Academy of Music and Drama, a Erywań State Conservatory i Białoruskiej Akademii Muzycznej i Konserwatorium miasta Trento (Włochy). Wyjątkowy i jeden z najbardziej znaczących projektów, począwszy od roku 2007 – „Europejski Opera Youth”, fundusze dla realizacji których zostały uzyskane z Unii Europejskiej w postaci dotacji.

W tej dekadzie, zostało przeprowadzone długoterminowe staże studentów i nauczycieli Rostów Konserwatorium w zagranicznych uczelniach i teatrów, co spowodowało w wielu występów zostały dostarczone. Na scenach operowych w Glasgow, Edynburgu i Rostów nad Donem pracowali razem artystów obu krajów w produkcjach „Miłość do trzech pomarańczy” Prokofiewa, Czajkowskiego „Eugeniusz Oniegin” i innych. W Glasgow i Edynburgu odbyła się światowa premiera nowej wersji opery Prokofiewa „Wojna i pokój”, co spowodowało szeroki oddźwięk w mediach w Wielkiej Brytanii i zostały rozmieszczone komentarzy na temat telewizji USA i Europie.

XXI wiek

To nadal rozwijać edukacyjnej, artystycznej, naukowej i metodycznej, koncert skuteczności i działań kompozytorskie w ścianach oranżerii. Absolwenci są zatrudnieni w specjalności absolutnie, i bardzo często za granicą. Advances konserwatorium zwierzęta w konkursach krajowych i międzynarodowych można nazwać przełomem. Lepiej niż w innych konserwatystów tutaj finansowanych działań badawczych.

Zagościły gratulacje zwycięzcy, są setki. Wykonywanie Departament Konserwatorium cieszą się międzynarodowym uznaniem w Japonii, USA, Ameryce Południowej, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Austrii, Polsce, Bułgarii i innych krajów, otrzymali dyplomy rocznych nagród i najzdolniejszych zawody świata. W Rostowie muzyków wszystkie dobre: instrumentaliści, śpiewacy, dyrygenci, kompozytorzy cieszył się niekwestionowanym autorytetem w międzynarodowych kręgach muzycznych.

pianiści

Uczniowie fortepianu szkoły Rostów w wyłącznej konkurencji z najpotężniejszych przedstawicieli rosyjskich i zagranicznych uczelni i oranżerii zdobyły tak prestiżowych konkursów pianistycznych, jak nazwą Busoniego we Włoszech, konkursy w Cincinnati, Takamattsu, Monterrey, Rzym, Kanta, Sereno, Varallo, Madryt, Andory, konkurs Królowej Elżbiety w Belgii i nazwa Schnabel w Niemczech. nagroda główna została wniesiona z Atlanty – fortepian „Steinway” … wszystko, aby wygrać konkurs nawet notować w jednym artykule jest niemożliwe. Rostov Pianiści profesorów – studenci Vlasenko, Oborin, Neuhaus, Sofronitsky, Gornostajewej i wielu innych luminarzy rosyjskiej szkoły pianistycznej jest znany jako najsilniejszy i najbardziej tętniących życiem w świecie.

Prowadząc profesor na Wydziale Specjalnych fotepiano S. I. Osipenko wyszkolonych dziesiątki zwycięzców największych konkursów na świecie. Profesor RG Skorohodova VS Dyche, VV Orłowski, E. N. Surin, E. N. Chaplina, N. N. Simonova, O. B. Barsov i inne pomagają utrzymać fotel fortepianu w wysoki poziom międzynarodowy profesjonalizmu. Należy zauważyć, że tak samo dobry w Konserwatorium Rostów i wokalistów, została uznana za all-rosyjskiej i międzynarodowej. Składki nie mają dużo mniej, a oni są nie mniej prestiżowe. W tym pierwszą nagrodę w konkursie o nazwie Pavarotti, Galina Wiszniewska i innych. Licealną występuje i instrumenty dęte, orkiestra, i jazz muzyków-artystów.