897 Shares 3510 views

Maść stłuczeń przeciwbólowy: lista instrukcji użytkowania i informacji zwrotnej

Stłuczenia i skręcenia – najczęściej uraz otrzymał w domu, podczas treningu sportowego oraz w miejscu pracy. Zasadniczo ten rodzaj urazu nie wymaga wizyty u lekarza, ale w niektórych sytuacjach, skutki upadków, kruszenia i innych urazów należy zająć się jak najszybciej, jak ból i siniaki, zwłaszcza u dzieci, przyczyną dyskomfortu. Maść stłuczeń – przeciwbólowe, regeneracji i chłodzenia – pomaga szybko łagodzi ból, obrzęk i wyeliminować obicia.

Odmiany funduszy od skręcenia, stłuczenia i siniaki

Wszystkie leki stosowane do przywrócenia skórze i eliminują ból stawów po urazie, dzieli się na:

  • środki niesteroidowe (NLPZ). Szybko zmniejszyć stan zapalny i obrzęk, zmniejszyć ból. Nadaje się do usuwania skutków poważnych urazów.
  • Maści, żele i kremy na bazie preparatów ziołowych, różnych naturalnych ekstraktów. Zastosowanie tylko do końca leczenia, promowania szybkiej regeneracji komórek skóry.
  • Przygotowania ocieplenia efektu. Przyspieszają krążenie krwi w naczyniach skóry. Stosowane w leczeniu nie więcej niż siedem dni. W ramach tych funduszy są obecne ekstrakty z czerwonego pieprzu, jak również trucizn – pszczoła i wąż.
  • żele i maści chłodzenia. Służą one jako kontuzji pierwszej pomocy pocztowym. Rozpraszających posiadają działanie przeciwbólowe oraz działanie chłodzenia, z powodu występowania w ich strukturze mentol i arniki.

Co zrobić po urazie

Maść stłuczeń – znieczulającego lub jakiekolwiek inne – powinny być stosowane na polu, a nie w kontakcie z błonami śluzowymi oczu i otwartymi ranami neobezzarazhennymi. Przed uciekania się do stosowania produktów leczniczych muszą być kontrolowane posiniaczoną obszar ciała do poważnego i zagrażającego życiu uszkodzenia. Jeśli są rysy lub nacięcia, należy je traktować z antyseptyczne. Jeśli nie ma krwawienia ran, złamań, przemieszczenie kręgów należy natychmiast szukać pomocy lekarza.

Aby umieścić siniaki stosowane suchym lodzie zamarzniętego śniegu lub produkt – zimno zmniejsza obrzęk i ból przeciwbólowy. Jeżeli nie ma takich leków lub jako maść stłuczeń i znieczulającego żelu (krem) na rękę, a następnie uszkodzonej części ciała jest nałożony bandaż chłodzenia. Nie kompresować lub trzymać go w ciągu 10 minut, a stosowany po upływie 24 godzin od czasu urazu, gdyż może to uszkodzić powierzchnię skóry, które opóźniają proces gojenia.

Najlepiej maść przeciwbólowa na siniaki

Maści, zawierające miejscowe działanie przeciwbólowe, dzieli się na:

  • Leki, które blokują promocji ból impuls uszkodzonego obszaru w mózgu.
  • Oznacza hamując uwalnianie substancji (prostaglandyn) w celu kierowania impulsów nerwowych.

Zdaniem ekspertów, najlepiej maść przeciwbólowa stłuczeń rozważyć kompleksowe narzędzie, które nie tylko łagodzi ból, ale także przyczynia się do powierzchni skóry, aby odzyskać i zapobiec dalszemu rozwojowi procesów zapalnych.

Maść do leczenia bólu wybierane, biorąc pod uwagę wiek i stan pacjenta (wiek dzieci, laktacji, ciąża), obecność uczulenia na dany element znaczy. Poniżej, według większości opinii, najbardziej atrakcyjnych i skutecznych leków.

„Indometacyna”

Żelu i maści do stosowania NLPZ. Ma działanie przeciwzapalne, zmniejsza obrzęki. Stosowany w leczeniu ostrego bólu stawów, uszkodzenia części ciała, a także jako środki przeciwbólowe maści do stłuczenia żeber. Przeciwwskazania: „indometacyna” nie jest stosowane w leczeniu kobiet ciężarnych i karmiących, dzieci poniżej 14 roku życia; Jeśli zaburzeń pacjentów z układu krwiotwórczego; z historią choroby serca, żołądka, wątroby, ciężka niewydolność.

Remedy wcierać bolesnych obszarów 3 razy dziennie, z codziennym grubą warstwą maści powinna wynosić do 7,5 cm u osób starszych niż 14 lat i dorosłych – do 15 cm w cenie leku :. od 43 do 100 rubli ..

"Ibuprofen" (maść, żel)

Lek należy do grupy NLPZ. Jest on stosowany w leczeniu urazów tkanek miękkich, skręcenia i mięśni. Przeciwwskazania: ciąży i laktacji, ostre przewlekłych chorobach skóry, dzieciństwie obecność otwartych zainfekowanych ran, reakcje alergiczne składników środków. Zastosowanie: „Ibuprofen” jest stosowane ruchy masujące na ból miejscu, powoli pocierając skórę, do 3 razy dziennie.

Ta maść stłuczeń przeciwbólowy, których ceny mieszczą się w przedziale 30-100 rubli, jest najbardziej dostępne i niedrogie. Jednakże, narzędzie posiada obszerną listę przeciwwskazań i skutków ubocznych, takich jak bezsenność, silnego bólu głowy, w widzeniu, niedokrwistość, zaburzenia nerek.

„Fastum żel”

Pojazd ma na celu wyeliminowanie sztywność i napięcie mięśni, bóle stłuczeń, skręceń, a także do leczenia zapalenia kości i stawów, bólu okolicy lędźwiowej, chondrosis. Przeciwwskazania Użycie żelu jest nie do przyjęcia w czasie ciąży i laktacji; nadwrażliwość na naruszenie integralności NLPZ do skóry, różne choroby skóry (zapalenie skóry, egzema, łuszczyca, itd.) Lek nie jest stosowany w leczeniu dzieci w wieku poniżej 12 lat. środki cena: od 200 do 600 rubli.

„Nise żel”

Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany do stłuczeń, skręceń, leczenia chondrosis, zapalenie stawów, rwa kulszowa, rwa kulszowa, zapalenie kaletki. Przeciwwskazania laktacja, ciąża, cukrzyca typu 2, dziecko, dermatozy, niewydolność serca, „Aspiryna” astma, wrzody żołądka, nadwrażliwość na składniki żelu. Zastosowanie: stosowane bezpośrednio na czystą i suchą skórę do 4 razy dziennie. Leczenie żel utrzymuje się do 10 dni. Cena: od 120 do 300 rubli.

"Voltaren" (żel, maść)

Aktywa należące do NLPZ. Eliminuje stany zapalne, łagodzi ból i napięcie mięśni. Jest on stosowany jako środek znieczulający zranienie, zwichnięć, chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Przeciwwskazania: wiek pacjenta do 6 lat, ciąży i karmienia piersią, nadwrażliwość na składniki preparatu. Zastosowanie: Maść stłuczeń przeciwbólowy stosuje się stanem zapalnym części korpusu 4 razy dziennie, lekko wciera. Przebieg leczenia – od 7 do 14 dni. Koszt: 200-500 rubli.

Leki dopuszczone do stosowania u dzieci

środki przeciwzapalne i przeciwbólowe w większości są adnotacją zakazania leczenia stłuczenia krwiaki u niemowląt. Na opakowaniach leków, które są bezpieczne dla dzieci, zawsze jest komunikat „0+”. Maść stłuczeń przeciwbólowy dla dzieci powinna składać się z naturalnych składników i substancji nieszkodliwych, eliminując ból.

„Siniak-Off”

Środki, które zawiera hirudyny – naturalnie występujący składnik wytworzony z pijawki lekarskiej. Substancja dodatkowa – pentoksyfilina. „Siniak-Off” jest stosowany do usuwania siniaki, stłuczenia, krwiaki wszystkich rozmiarach. Lek zmniejsza obrzęki, przyspiesza gojenie uszkodzonej skóry. Dopuszczony do stosowania u dzieci w wieku 6 miesięcy. Nakłada się na skórę w postaci cienkiej warstwy do 5 razy dziennie. Średnia cena: 80-150 rubli.

"Traumeel S"

Bezpieczne hipoalergiczny homeopatyczny preparat wykazujący żadnych przeciwwskazań i ograniczeń w użyciu. Ma wyraźny efekt gojenia ran. Stosuje się do czyszczenia skóry w miejscu urazu do pięciu razy dziennie. Eksperci zalecają stosowanie „Traumeel S” jako środek przyspieszający regenerację komórek skóry, dla osób w każdym wieku, a także w okresie ciąży i karmienia piersią. Cena: od 500 do 1000 rubli.

"Troxevasin"

Oznacza to, kosztem bycia częścią antyoksydacyjnej trokserutyny, to pozwala szybko pozbyć się skutków urazu. Jego stosowanie jest dozwolone dla dzieci, gdy 6 miesięcy po urodzeniu. Żel nie ma przeciwwskazań, lecz jego stosowanie w ciąży jest możliwe tylko z drugim trymestrze ciąży. Warto pamiętać, że „Troxevasin” nie należy stosować na podrażnioną i uszkodzoną skórę. Stosowanie: niewielką ilość powinna być płynnie wcierać w miejscu uszkodzenia, 2 razy dziennie. Cena leku: 200-300 rubli.

heparyna maść

Maść z ran i stłuczeń, środki przeciwbólowe (na skutek jego składnika kwasu nikotynowego i benzokaina). Zatwierdzone do stosowania u dzieci w wieku od siedmiu lat. Szybko zmniejsza zapalenie, zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, łagodzi ból, usuwa stłuczenia i krwiaki. Zastosowanie: do czyszczenia bolesny obszar 3 razy dziennie niewielką ilość maści nałożyć i wcierać delikatnie. Przebieg leczenia do dwóch tygodni. Przeciwwskazania wrażliwość na obecność składników. Cena: od 80 do 130 rubli.