164 Shares 6249 views

Aluminiowa siatka do zderzaka – dlaczego jest to konieczne?

Ostatnio wśród rosyjskich kierowców jest bardzo popularne akcesoria takie jak siatki w zderzaku ochrony chłodnicy. Do tej pory coś takiego nie jest rzadkością – to prawie co drugi samochód. I kupić to może być w każdym sklepie specjalności lub za pośrednictwem Internetu. Dziś będziemy rozmawiać o tym, dlaczego musimy przedni zderzak netto oraz funkcje, jakie wykonuje.

Dlaczego jest to konieczne?

Najczęściej problem jesteś nowy w auto-materii, który niedawno kupił pierwszy samochód i tylko przestrzeń mistrz drogowego. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. W krajach europejskich autostrady dla kierowcy (na przykład holenderski) nie jest bardziej niebezpieczne. Inną rzeczą, nasze drogi – mogą znaleźć wszystko – śmieci i żwiru, a jeszcze bardziej schebonku rozlane lub żużla w środku toru. Ale nawet jeśli te „niespodzianki” na drodze nie jest widoczny, nie odpocząć – są tylko w małych ilościach. Czasami zdarza się, że mały kamyk może całkowicie uszkodzić chłodnicę. Taki pył i inne małe cząstki w drodze CIS jest pełny, a zatem, w celu zabezpieczenia się przed niespodziewanymi awariami podczas podróży, konieczne jest, aby kupić coś takiego jak siatki aluminiowej do zderzaka.

Jak działa ten kawałek?

Jego zasada działania jest bardzo prosta. Mały kamień wpada do osłony chłodnicy do 90 kilometrów na godzinę, uderza małą komórkę akcesorium bez uszkadzania najważniejszą częścią samochodu. zderzak netto zapobiega ślizganiu wewnątrz kosza samochodowego i pyłu drogi.

Podobnie jak w przypadku bez tej części?

W tej chwili prawie wszyscy producenci samochodów produkują samochody z kratką z tworzywa sztucznego. Najczęściej odległość między krawędziami części z tworzywa sztucznego nie przekracza znaku 4 centymetrów. I nie do pomyślenia, że w takiej dziury mogą przenikać nie tylko kurz, ale również duży kamień. A gdy igła prędkościomierz wskazuje 100 kilometrów na godzinę, a nawet kamień 1,5 milimetra może zatrzymać pracę grzejnika. Ponadto, w okresie letnim, aby uzyskać ćmy, komary, motyle i inne zwierzęta. Również w czerwcu, wielu kierowców cierpią z topolowego puchu, który również zatkać komórkę chłodnicy. A jeśli czas nie czyścić części maszyny mogą się przegrzać, a to z kolei może mieć negatywny wpływ na wydajność innych jednostek wysokich cenach. Zatem wniosek jest tylko jeden – zderzak netto niezbędny do rosyjskich drogach.

polityka cenowa

W chwili obecnej średni koszt tego akcesorium wynosi około $ 100 US. Pod wieloma względami, cena zależy od marki i klasy samochodu. Zatem zderzak netto dla „Lancer” lub „Opel Astra” będzie kosztować kierowców w 3000 rubli. 500 rubli więcej będą płacić właściciele klasy „E” i «D» samochody (które obejmują minivanów i rozjazdy, takie jak „Honda Accord”, „Toyota Camry”, „Mazda 6” i wiele innych modeli). Do 4,5 tysięcy rubli będzie musiał zapłacić właściciele prestiżowych samochodów terenowych (takich jak „Toyota Prado” lub „Pajero”).