369 Shares 3044 views

Statyczny adres IP. Co to jest?

Dlaczego musisz statyczny adres IP i czym różni się od dynamicznego? Z drugiej strony jest to nazywane stały adres IP, i jak to zrobić, spróbuj dowiedzieć się wiele. Dlaczego? Po pierwsze, należy rozważyć, co to jest.

Wszyscy wiemy, że po podłączeniu komputera do Internetu ma przypisany adres IP, prawie jak zezwolenia na zamieszkanie na osobę. Jest to adres sieciowy węzła w sieci komputerów, zbudowany na IP. Komunikacja z Internetem wymaga, aby komputer ma wyjątkową pozycję, ponieważ informacje muszą być dostarczone do konkretnej osoby, więc ważne jest osobowość tych liczb. Adres jest dostarczany do nas jako zbiór liczb dziesiętnych oddzielonych kropkami. Wygląda to mniej więcej tak 192.168.1.1. Zarówno z różnic w wyświetlaczu adresów nie ma. Poza tym, nie ma takiej rzeczy jak maska adresów IP. Głównym zadaniem – aby zwiększyć liczbę dostępnych adresów. Maska domyślna adresy IP wyglądać następująco: 255.255.255.0. Wróćmy do rzeczywistych adresów.

Dynamic IP adres dla każdego komputera jest wydawane automatycznie, jak tylko łączy się z Internetem przez ograniczony okres czasu, zazwyczaj występują aż podłączenie do globalnej sieci nie zostaną zakończone. Jest to najbardziej popularny rodzaj adresów IP, które są używane wszystkich użytkowników Internetu. Dostawcy dają niemal wszystko to jest dynamiczny adres.

Statyczny adres IP – jest to jeden określony przez użytkownika w ustawieniach urządzenia lub wyznaczonego usługodawcy podczas łączenia się z internetem na czas nieokreślony. Po odłączeniu i ponownym podłączeniu komputera do adresem nie zmienia się, jak to się dzieje z dynamicznym adresem IP. Liczby nie będzie tak długo, jak nie chcesz zmieniać. Z tego powodu taki adres jest również nazywany pojęcie stałego adresu IP.

Którzy potrzebują statycznego adresu IP i jakie są jego zalety?

W Internecie istnieją usługi, które wymagają obowiązkowa obecność obowiązkowego użytkownika jest stały adres IP. Jedną z takich usług jest wykorzystanie komputera jako serwera. Ale dlaczego nie dynamiczny? Rozważmy przykład.

Załóżmy, że Twój domowy komputer jest powszechnie używany zestaw gier serwera publicznego. Wszyscy błędów, morze, graczy na co dzień, wszystkie zabawy i każdy jest zadowolony. A wszystko przed dobre i piękne, że jeden z graczy postanowił następnego dnia, należy przyjść do was „odwiedzić” i dodaje serwer do zakładki „Ulubione”. Biorąc pod uwagę, że każdy komputer jest wyposażony w osobisty adres oraz dane na serwerze, na podstawie tego, skoro wznowienie sesji podłączonego do adresu internetowego jest automatycznie zmieniana, a serwer będzie musiał ponownie szukać. Współrzędne bezpowrotnie utracone.

Obecnie istnieje wiele usług, które są odpowiedzialne za monitorowanie serwerów gier. Zapewniają one dostatecznie szczegółowe informacje dla użytkowników: nazwa karty przebiegu, nazwy serwera i statusu, liczba graczy grających, miasto, w którym znajduje się serwer. Jeśli dodać swój serwer w takim systemie jest gwarancją stabilnego wzrostu frekwencji zawodników, a co za tym idzie, serwer ranking. Jednak korzyści te są dostępne tylko dla tych, którzy mają taką istotną funkcję jako statyczny adres IP.

Większość dostawców oferuje usługi statycznym adresem. Stały adres IP może być dostarczone za dodatkową opłatą do głównego abonenta. W celu znalezienia się kosztów, konieczne jest ustanowienie zadzwonić, które łączą Cię na World Wide Web. Cena może być zarówno bardzo niskie, a niebotyczne. Plusy i minusy teraz dobrze znane i można zobaczyć, jak to może być wymagane usługi.