610 Shares 4532 views

Profilowane C8 i C20 – co za różnica? Opis, charakterystyka, rozmiar

Profilowana zdobywają silniejszą pozycję w zakresie budowy i rozmieszczenia budynków i terenów. Pierwszy widzieliśmy czerwone i zielone ogrodzeń wykonanych z tego materiału. Wydawało się, że granica perfekcji i zazdrość sąsiadów. Teraz zakres jest rozszerzany i aktualizowany z oryginalnej kolorystyce. Coraz więcej osób korzysta z tektury falistej. Ale jak wybrać odpowiedni rodzaj, tak aby nie przepłacać jak nie stracić? Na przykład, faliste C8 i C20. Jaka jest różnica między nimi?

Celem tektury falistej

Arkusz ten metal ma w przekroju trapezowym lub fali. Są one cenione za wytrzymałość, stosunkowo niedrogi, ładny wygląd. Stosowany jako materiał okładzin. Głównie są one wykorzystywane do:

  • Zadaszenie;
  • wykładziny ścienne;
  • ogrodzenia.

blacha falista wyraźnie odzwierciedla szum. Jego łatwy w instalacji i łatwe w utrzymaniu. Jest to specjalne produkty do pielęgnacji wykonane z tego materiału nie trzeba. Najważniejsze – aby chronić przed silnym wysiłku fizycznego, szok. Mogą one uszkodzić płytę ulgę, zmniejszając dekoracyjne właściwości struktury.

Nadaje się czy wykonać te zadania dowolny arkusz tektury falistej? Nie, dla każdego typu budynków potrzebuje materiał o szczególnych właściwościach.

Są to:

  • Wysokość fal;
  • profilowania (kształt trapezu lub faliste);
  • Grubość arkusza;
  • Materiał powłoki.

Okładzina może być kilka rodzajów, które mają swoje nazwy. H, HC, MP C, do której odnosi się profilowane C8 i C20. Jaka jest różnica między nimi? Oznakowanie w zależności od grubości blachy i wysokość utworzonego przez wykrawanie po „wave” (co często ma trapezu lub fałszywe kształt, a opis jest przechowywany). Arkusz oznaczony C jest najsłabszy, oznaczony literą H – potężny.

Ale jeden typ profilowanego C8 i C20. Jaka jest różnica między nimi? Mają one różną wysokość fali.

Dowiedz się tę wartość bardzo łatwo. Wysokość fali zawarta w numerze tytułowym na końcu. Im mniejsza jest ta wartość, tym większy obszar będzie gotowy arkusz tektury falistej w stosunku do oryginału. Ale w tym samym czasie poziom oporu zewnętrznego ją poniżej. Tak więc, do budowy ogrodzeń stosowane są arkusze o niższym profilu niż dach. Aby zakończyć Pokrycie dachowe jest konieczna w przypadku wysokości fali 35 mm (na liście NA 35). Z tektury falistej mogą tworzyć nawet mając nakładania. Ale wymagałoby to arkusz H-57 do H-75.

Grubość arkusza wynosi od 0,4 mm do 1,6 mm. Oczywiście, aby odróżnić go na oku, a nawet zmierzyć w domu trudnym. To jest czasami stosowane sprzedawców. Oni sprzedają taniej arkusz o grubości 0,4 mm w cenie, co kilka dziesiątych milimetra grubsze. Na pierwszy rzut oka, małej różnicy. Ale przy zakupie dużej liczby arkuszy zwiększa ogólną wielkość zakupu, a więc różnica w cenie.

pokrycie odblaskowe

Pokrycie może być galwanizowana, albo powlekane. Ocynkowane często wykorzystywane do grodzenia placów budowy. Powłoka polimerowa może być nakładana na jedną stronę. Potem drugi zostanie pokryta szarym podkładem. Powłoka kolor może być jednolitym kolorze (kolor czerwony, zielony) i barwione. Teraz coraz bardziej popularne blacha trapezowa, imitujące naturalne materiały: kamień, drewno i cegły. Struktury tych arkuszy wyglądać znacznie bogatsza i bardziej atrakcyjna. Powlekane arkusze poliestrowe, matowe lub powlekany poliester „Granite Claudi” (pokrycie dachu, tworząc efekt półpasiec). Są one coraz częściej wykorzystywane dwustronnych, pomalowane na ten sam kolor po obu stronach. Ta blacha stalowa zielonym i brązowym. Zaletą takich struktur mają naturalny wygląd.

Tutaj różnice pomiędzy arkuszami z różnymi falami tam. Ten sam kolor może być profilowane C8 i C20. Jaka jest różnica między nimi, z wyjątkiem wysokości fal?

Oba są produkowane przez walcowanie na zimno na specjalne maszyny stali ocynkowanej. Nie rdzewieją, są również w stanie wytrzymać wszelkie zmiany klimatyczne.

Długość jednego arkusza może wynosić od dwóch stóp do 12 metrów. Ale upewnij się, że jest wielokrotnością 5 cm.

profilowane C8

Jej wymiary mogą być różne, ale wysokość fali 8 cm. C8 blachy falistej jest lekka i trwała materiału wykładzinowego. Obejmuje ona obszar nieco większy niż na innych wysokościach. W przypadku całkowitej szerokości 1200 mm blachy, która jest użyteczna 1150 mm.

Dlatego też jest bardzo popularne. Jest on stosowany do budowy ścian, sufitów. Mogą zasłona sufitu i ścian. Nadaje się do tworzenia ogrodzeń.

Metal tarasów C8 jest bardzo popularne wśród deweloperów i właścicieli prywatnych budynków ze względu na niską cenę i przyzwoitej jakości.

Przy obliczaniu żądaną liczbę arkuszy wziąć pod uwagę, że efektywna długość będzie nieco mniejsza ze względu na zachodzący następnego arkusza. Fala ma kształt trapezu.

profilowane C20

Wysokość fali prawie dwa razy większą niż C8. A więc, to jest bardziej wydajny, ale ma mniejszą powierzchnię w stosunku do początkowej listy. W przypadku całkowitej szerokości 1150 mm, to będzie użyteczne tylko 1100 mm. Stosowany jest bardziej stabilna i trwała konstrukcja, ponieważ jest bardziej odporna na wpływy zewnętrzne, niż C8. Dobrze nadaje się do budowy ogrodzenia. Może być stosowany do pokryć dachowych. Jest to uniwersalna blacha trapezowa.

Profilowanie odbywa się również w formie trapezów, a górna podstawa zewnętrzna i część zewnętrzna są różne.

Profilowane MP 20 ma falisty profil na wysokości fali 20 mm.

cena

różny koszt jest profilowana. Cena na arkuszu zależy od grubości arkusza, wysokość fali, jakość powłoki. Tak więc, na arkuszu C8 o szerokości roboczej 1150 mm ze stali ocynkowanej od 175 do 290 rubli. grubość blachy wynosi od 0,4 do 0,7 mm. Jeżeli powłoka jest poliester, cena będzie w zakresie od 208 do 365 rubli. 324 rubli. To będzie kosztować dwustronnej tektury falistej.

Cena C20 w arkuszu, gdy całkowita szerokość 1150 mm, ocynkowanej stali, wynosi od 181 do 302 rubli. Powleczony arkusz poliestrowy posiada wskaźnik 220 do 405 RUB. Dwustronna wart 333 rubli.

Wymagania dotyczące geometrii blachy

Arkusz o całkowicie gładkiej powierzchni jest trudne do uzyskania. Obecność niektórych zarysowaniami i zadrapaniami, które nie niszczą powłokę dozwolony. Wysokość fali nie może być większa niż 2 mm, odchylenie od normy. Dla tej wartości szerokości od 8 mm do 10 mm długości.

Falistości płaskie części nie powinna być większa od 1,5 mm do 3 mm na zamki.

Jak widać, wiele z różnicy w cenie pomiędzy C8 i C20 bez blachy stalowej. Dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę przede wszystkim warunków, w których będzie można stosować w wyborze rodzaju tektury falistej.