527 Shares 9828 views

Czy boi się zmienia zęby dziecka jako rodzice myśleć?

Sześć lat – wiek, kiedy dzieci nie jest zmiana zębów mlecznych stałe. Pierwsza zmiana przednich siekaczy. Pierwsze stałe zęby trzonowe, lub jak są one nazywane w ludziach, „sześć” może również być postrzegane w tym wieku. Mieszane uzębienie można podzielić na kilka etapów. W pierwszej fazie – jest powstawanie wczesnego uzębienia mieszanego, stanowi pierwszy „” i sześć noży, które znajdują się w środku. Drugi etap – okres spoczynku, podczas gdy jego zęby trzonowe nie pojawiają. Za 9-11 lat jest zmiana zębów dziecka w strefie rdzeniowej: miejscem stałych zębów trzonowych powstać przedtrzonowców. Przez 12-13 lat pełni ukształtowanego uzębienia stałego. Oto kolejność zmiany zębów u dzieci.

Płacz, krzyk, kaprysy

Wielu rodziców przypomnieć z przerażeniem, jak zmiana zębów u dzieci: gorączka, histeria, pacjent nieszczęśliwy w ukochanej potomstwa usunięcia ich od siebie. Oczywiście, powinniśmy zrozumieć, że wygląd zarówno zębów mlecznych i stałych – nieprzyjemna sytuacja. Ale jesteś w stanie pomóc dziecku i złagodzić jego cierpienia. W odniesieniu do wystąpienia pierwszego zęba, jest to bolesny proces, i prawie nikt z dzieci nie reaguje na jego punkcie. Radzenia sobie z tym trzeba jak najszybciej to będzie przekraczać 38 °. Użyj tego okresu i gryzaczki chłodzące, stomatologicznych znieczulenia żele ( „Kalgel”, „Kamistad”, „Holisal”) sprawiają, że okruchy delikatne dziąsła masażu z opuszka palca lub specjalnego masażera. Zmiana zębów dziecko na stałe również może towarzyszyć gorączka, letarg niskiej jakości, ale utrata zęba następuje płynnie w większości przypadków. Jednakże, jeśli wygląd uzębienia stałego zostało opóźnione, może to spowodować zapalenie dziąseł, która wymaga konsultacji ze stomatologiem pediatryczne. Czasami lekarz może zdecydować się wyrwać zęba mlecznego, jeśli jest czas, aby stymulować powstawanie DC.

rodzice błędy

Najczęstszym błędem rodziców – ich podniecenie faktem, że zęby stałe po erupcji wzrosła nierównomiernie. W 6-7 lat, gdy zmiana zębów dziecka wpływa na przód, siekacze centralne i boczne, pomiędzy zębami, istnieje ogromna luka, można zobaczyć, że są przechylone na bok. Doświadczenia w tym zakresie na marne. Jest to fizjologiczna norma, to powinny one być pod kątem tak, że w przyszłości będzie samouregulirovana anomalia. W tym wieku niepożądane jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz, jako wyrównanie wybuchł zęby mogą niekorzystnie wpływać na inne zęby, które wyróżniają później. Aby mieć pewność, że zmiana zębów dziecko w stałą występuje normalnie, pokaż pediatrą dziecka, ortodonty.

Jak utrzymać zęby dziecka?

Małe dzieci często stają się stracić zęby mleko nie jest z przyczyn naturalnych, są one narażone na próchnicę, w przeciwnym razie rośnie. Powodów jest wiele: nieodpowiednia dieta, antybiotyki, brak niezbędnej higieny. Jednak nowoczesne technologie w medycynie, szczególnie w stomatologii dziecięcej, teraz umożliwiają leczenia młodych pacjentów zębów bez wiertła i bez znieczulenia. Wstępne próchnica była prawdziwa uczta w jednej wizyty u lekarza bez wiercenia.