290 Shares 7209 views

Zimny asfalt: co to jest technologia układania

Bardzo często podczas zimnej okres użyteczności czasu trzeba zrobić pilna łatanie nawierzchni. Układanie asfaltu gorącą metody wymaga idealnie suche i starannego przygotowania bazy, co jest absolutnie niemożliwe do wykonania w okresie jesienno-zimowym. To właśnie w takich sytuacjach, w większości przypadków, użyj zimnego asfaltu. Co to jest i czym różni się od zwykłego sposobu układania dróg, spróbuj dowiedzieć się więcej.

Co jest zimny asfalt?

Zimny asfalt zwany innowacyjny materiał do naprawy dróg, co otwiera nowe możliwości dla mediów i właścicieli terenów prywatnych. Ten rodzaj przyszedł do nas z zagranicy niedawno, ale już działa dobrze na rynku rosyjskim. Unikalna jakość powłoki pozwala na jego zastosowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach podczas układania gorący asfalt jest absolutnie niemożliwe. Wiele osób zastanawia się, co składa się z zimnym asfalcie? Co to jest? Produkty wytwarzane w postaci gotowej mieszanki asfaltu z dodatkiem bitumicznych, polimerów i plastyfikatorów. W procesie wytwarzania dokładnie wymieszano wszystkie główne składniki materiału, dodaje się do drobnoziarnistego żwiru i elastycznych dodatków. Otrzymaną mieszaninę przepuszcza się obróbkę cieplną i wysyłane do pakowania.

Zimny asfalt sprzedawany jest w workach o wadze 50 kg wiadrach plastikowych lub 15 kg w dużych paczek do tony.

Zalety zimnej asfaltu

Chłodny chodnik metoda układania zyskała ogromną popularność ze względu na swoją prostotę. Wraz z pojawieniem się zimnym asfalcie naprawić lub zrobić mały obszar betonowa może być każdy właściciel domu bez specjalnych umiejętności i drogiego sprzętu.

asfaltu powłoki charakteryzuje się wysoką wytrzymałość, trwałość i może być obsługiwany bezpośrednio po zakończeniu naprawy. Podczas jazdy na naprawianej części asfaltu jest zagęszczony i uzyskuje niezbędnej twardości. Dodatki kompozytowego, zawartych w materiale, w celu poprawy przyczepności do powierzchni mieszaniny niż ułatwić proces nakładania i zapewnić wysoką jakość pracy.

Zaletą tego sposobu na gorącej układania polega na tym że operację można prowadzić w temperaturze minus 20 ° C. Nie jest to absolutnie konieczne, wstępnego leczenia naprawianą powierzchnię. Wszystko, co trzeba zrobić z dołu – do zamiatania kurzu z niego.

Materiał transportu może być w każdych warunkach pogodowych, w pojeździe odpowiedniej pojemności. Dobrze zapakowane zimny asfalt w workach mogą być przechowywane praktycznie zawsze. Odsłonięta mieszanina nadaje się do użytku przez cały rok, co jest bardzo wygodne.

braki

Zimny asfalt nie nadaje się do wykorzystania jako głównego nawierzchni drogi, ponieważ pod wpływem ciężkich ciężarówek traci siłę i spready. Inną poważną wadą jest wysoki koszt ciekłego asfaltu. Cena mieszanka na zimno r kilkakrotnie koszt gorącego procesu. Chociaż, biorąc pod uwagę, że jest ona przeznaczona tylko do drobnych napraw, usunąć pestki utworzone z nim okaże się zbyt drogie.

Dla porównania, przykład wartości obu chodnikach: 1 tonę konwencjonalnym asfaltem kosztuje przedsiębiorstw w 2000-2500 rubli, podczas gdy cena za tonę zimnej mieszanki wynosi 50 000 rubli. Ale, jeśli obliczyć koszty pracy pracowników, a koszt wynajęcia sprzętu niezbędnego do gorącej powłoki dmuchać zimny asfalt wytwarzany nawet bardziej ekonomiczne.

technologia piętro

Pierwszy etap jest utworzony dół jest czyszczone z pyłu i różnych zanieczyszczeń. starej powłoki poddaje się działaniu emulsji bitumu, które będą układane na górze zimnego asfaltu o najwyższej jakości przylegania podstawy do nowego materiału. Co to jest i czy konieczne jest leczenie, konieczne jest, aby zrozumieć, przed rozpoczęciem pracy.

Kompozycja zawiera emulsję bitumiczną, którą rozpuszczono w wodzie z domieszką różnych składników. Klej tworzy maksymalną wodoszczelne połączenie tych dwóch materiałów. Zakup kompozycja może być w każdym sklepie z artykułami żelaznymi.

Jeśli ścieżka są pęknięcia i wgniecenia są wypełnione ciekłej mieszaniny, przy czym cała powierzchnia ponownie ruch szczotki lub pędzla, zanurzone w emulsji. Następnie przystąpić do układania asfaltu. Nalał do dołu lub na terytorium przyszłego toru i wyrównane. Jeśli są guzki w mieszaninie, muszą być przedstawione w podziale żadnych ciężkich przedmiotów.

Doły osadzone są w wielu warstw, których grubość nie powinna przekraczać 6 cm. Każda warstwa została dokładnie wyrównane płyty wibracyjnej lub konwencjonalny siekacz.

Ważne jest, aby powierzchnia cieczy asfalt był 1-2 cm nad poziomem starych nawierzchni. W procesie walcowania na mieszaninę i ubić prosyadet do żądanej głębokości. Gdy naprawa dróg stosować taką technologię. Zimny asfalt pozwala na natychmiastowe użycie nową pokrywę po użyciu.

zakres

Zimny asfalt jest najczęściej używany do pilnych napraw nawierzchni drogowych w obszarach, gdzie to jest możliwe, aby zatrzymać ruch pojazdów. Wskazane jest, aby korzystać z materiałów do naprawy fundamentów, twarde odcinki dróg livnevok, włazy, platformy rekreacji i innych małych powierzchniach.

Właściciele prywatnych domów za zorganizowanie parkingu, werandy podłogowych i pergole, ścieżki i kapitału jest często stosowany na zimno asfaltu. Cena z pewnością wysokie, ale ponieważ nabyte mieszanina może być używany przez długi czas dla okresowego naprawy prywatnych jest idealny.

wniosek

W tym artykule przyjrzeliśmy się kiedy i gdzie używać zimnego asfaltu, który jest. Dziś ten materiał wie praktycznie każdy, kto bezpośrednio lub pośrednio związane z naprawą dróg. nawierzchni asfaltowej na zimno technologia więcej niż proste, jest ona dostępna dla każdego, kto chce umieścić wysokiej jakości i niezawodne nawierzchni w swoim własnym podwórku. W odniesieniu do wymaganej ilości mieszaniny, konieczne jest, aby wykonywać obliczenia na podstawie danych oferowanych przez producenta. Tak więc, na 1 m2 w powłokę o grubości nie większej niż 0,5 cm, wymaga około 50 kg ciekłej mieszaninie. Bardzo głębokie otwory zaleca się wypełnić drobnego żwiru w środku.

Asfalt otrzymuje się w ten sposób ma wystarczająco wysoką wydajność. Jeśli podczas układania mieszanki nie były błędy, mrożone powłoka będzie trwać bez konserwacji przez wiele lat.