696 Shares 8087 views

Co jest terrarium dla kwiatów?

Ostatnio wiele pięknych zdjęć, które przedstawiały terraria z roślinami. Większość nihnapominayut grafiką. Wielu nawet mają małe kopie obiektów i figurki bajkowych bohaterów. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są one bardzo trudne do wykonania i wymagają żmudnej opieki. Tymczasem rzeczywistość jest o wiele prostsze. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, co to terrarium roślin.

Co jest podobny produkt?

Wystarczy pamiętać, że mogą one mieć dowolny rozmiar. Można położyć na podłodze, a drugi bez problemów umieszczonych na parapecie. Ci, którzy nie wiedzą co to terrarium, to będzie ciekawe, że w dużych pojemnikach, wszystkie rośliny można sadzić w pojedynczych doniczkach, umieszczone na licznych półkach.

Nie mniej oryginalny wygląd kwiatów, umieszczone w butelce z wąską szyjką. Gleby i odwodnienia w pojemniku może być wypełniona przez normalny lejka. Rośliny same muszą być obsadzone przez długi metalu lub pinceta z tworzywa sztucznego.

Opcjonalnie można spróbować stworzyć kompozycję na zadany temat. Jako przykład ilustracyjnych, że powoływanie się na pustyni w butelce. Do jego powstania, trzeba napełnić zbiornik dolny piasek i rozłożone artystycznie piękne kamienie. Roślina jest tu najlepiej pasuje wilczomlecz lub kaktusy.

Miłośnicy górskiej scenerii mogą skorzystać z wysokim naczyniu szklanym. Jest to konieczne, aby wypełnić grubą warstwą gleby, dużą ilość kamieni i żwiru. W takim floraruium można posadzić rośliny, które są używane do wszystkiego Alpine.

Aby utworzyć dżungli trzeba mieszane gleby składa się z piasku, humusu i torfu liści. Na pierwszym planie, posadź niską roślinnością, wyższe instancje mogą być umieszczone w tle. W tym przypadku należy użyć aspelenium, Coleus i dłoni Livistona.

Zalecenia dotyczące doboru roślin

Ci, którzy chcą zrozumieć, co terrarium, których zdjęcia zostaną zaprezentowane w tym artykule nie stanowią przeszkody, aby zrozumieć, jakie czynniki do rozważenia przy wyborze odpowiednich kolorów. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na wielkości i lokalizacji położenia pojemnika. Tak więc, na florariumov ustawionej w ciemnym kącie, gdzie prawie nie przenikają promienie słoneczne są odpowiednie paproci, roślin Grudniowiec i niektóre gatunki kaktusów. W dobrze oświetlonych miejscach można sadzić orchidee i kwiaty ciepłolubne, które wymagają wysokiej wilgotności.

Ci, którzy są często z dala od domu, ale chce uzyskać florariumom, zaleca się, aby zatrzymać wybór na agawa, sukulentów i kaktusów. Nie należy również zapominać, że w jednym pojemniku można umieścić rośliny jednego gatunku. Zabrania wylądować z okazów wilgoć miłości i odporne na suszę.

Co jest terrarium dla kolorów: lokalizacja ustalania

Wiele zwrócić uwagę na te produkty ze względu na fakt, że nie wymagają one kompleksową opiekę. Jednak, aby zachować piękno rośliny, posadzone w florariume, należy zainstalować go w odpowiednim miejscu. Wszystkie rośliny potrzebują światła słonecznego. Jednakże, szkło ma tendencję do wzmocnienia efektu oświetlenia. Więc nie umieścić pojemnik w miejscach, gdzie bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W razie potrzeby można zakupić podświetlenie fluorescencyjne. Jednak podczas pracy z takimi urządzeniami należy ściśle stosować się do wszystkich zaleceń producenta.

Rośliny terrarium powinien znajdować się w ciepłym, a ogrzewanym pomieszczeniu. W tym przypadku, nie mogą być instalowane w pobliżu klimatyzatora lub baterii. Ważne jest również, aby upewnić się, że w tym pokoju nie było żadnych ostrych wahań temperatury.

Ci, którzy już sobie sprawę, co do terrarium, to będzie interesujące, aby dowiedzieć się, że musi być umieszczony na właściwej powierzchni. Niepożądane jest, aby zainstalować go na meblach kruchej i chwiejnej. Ważne jest także, aby unikać miejsc, które mogą sięgać do dzieci lub zwierzęta domowe.

Co potrwa do tworzenia florariuma?

Zdając sobie sprawę, że takie terrarium dla kolorów, będziemy próbować dowiedzieć się, jak zbudować go w domu. Do pracy potrzebne będą:

  • otwarte szklanej kuli, które można kupić w każdym sklepie zoologicznym;
  • duże kamienie, które są sprzedawane w centrach ogrodniczych;
  • dekoracyjny ziemia;
  • gotowy grunty przeznaczone do sadzenia sukulenty;
  • Każda odpowiednia wkładka;
  • soczyste terrarium. To może być crassifolia stonecrop, kalanchoe, krassulartulakariya AFRA a Echeveria.

Opcjonalnie można wybrać inne typy roślinności. Ważne jest, że są one w harmonii w fakturze i kolorze.

Jak zrobić fabrykę terrarium: kolejność działań

Należy rozpocząć od utworzenia warstwy drenażowej trzech centymetrów do umieszczenia na dnie szklanej kuli. Jest to niezbędne, ponieważ sukulenty nie toleruje stojącej wody. Jako drenaż możliwe jest użycie kolorowych kamieni szklane kamyki lub rozszerzonej glinę.

Ponad to jest konieczne, aby wypełnić warstwę trzech centymetrów gleby do sukulentów. Jeśli to konieczne, może być zastąpione przez uniwersalnej zemlesmesyu z dodatkiem piasku. Po tym, można rozpocząć sadzenie roślin. Wiele centrów ogrodniczych sprzedają specjalne zestawy sukulenty, których wysokość nie przekracza dziesięciu centymetrów.

Kompozycja nie nudne i monotonne, konieczne jest, aby skupić uwagę na jednej z roślin. Reszta powinna być harmonijny dodatek.

Następnie należy wlać do pojemnika dekoracyjne ziemi, która jest często wykorzystywane w akwariach. Ten element będzie zapobiec zmiany w dolnych warstwach.

Zalecenia dotyczące opieki florariumom z sukulentów

Aby zrozumieć, co zakład terrarium, trzeba zrozumieć, jak prawidłowo go monitorować. Sukulenty nie wymagają częstego podlewania i obfite. Poziom wody przepływającej w dół nie przekracza wysokości warstwy drenażowej.

Nie jest konieczne, aby zainstalować terrarium z sukulentów w miejscu bezpośredniego nasłonecznienia. W przeciwnym razie nie będzie w stanie uniknąć przegrzania łodygi i korzeni roślin. Takie florarium nie wymaga szczególnej opieki, więc może być doskonałym prezentem dla początkujących ogrodników.

Ogólne wskazówki na temat pielęgnacji roślin

Nie bój się, zauważając, że kondensacja występuje na ścianach klatki. Jest to całkowicie normalne. Jeśli jest to niemożliwe, aby przejrzeć zawartość, należy ograniczyć podlewanie. W otwartym florariumah szybciej normalny poziom wilgotności.

Widząc, że na powierzchni gleby zaczęła się rozprzestrzeniać grzyba, konieczne jest również, aby zmniejszyć podlewanie. Aby usunąć niektóre z nich, można użyć pincety lub drewniany kij. Ważne jest, aby szybko usunąć martwe liście i pąki, które często prowadzą do powstawania grzyba.

Co sześć miesięcy, trzeba dokonać gleby lekko ziarnisty nawóz. Aby nogi rośliny nie kolidują ze sobą, muszą okresowo pojedynkować lub wyciąć.

wniosek

szklany pojemnik, który wylądował nadaje się do tej rośliny, może przekształcić się w coś w rodzaju własnej ekosystemu. Właściciel takiego miniaturowego ogrodu nie musi wywierać wielki wysiłek, aby dbać o tych kwiatów. Ale będą zachwycać swoim pięknem. Co więcej, nie muszą wydawać ogromne sumy na nabycie gotowego florariuma ponieważ jest możliwe, aby zbudować własnymi rękami.