473 Shares 6087 views

Co zrobić, jeśli dziecko zgrzytając zębami we śnie?

Czasami dzieci zgrzytają zębami w nocy. Dlaczego tak się dzieje, że to wszystko z dzieckiem w porządku, jeśli jest zdrowy? Są to kwestie istotne dla opieki nad rodzicami.

Kolejna babcia twierdziła, że jeśli dziecko jest zgrzytając zębami we śnie, to wyhodowane robaki. Ale lekarze nie sądzę. Robaki mogą być jednym z najbardziej daleko od głównych przyczyn szlifowania.

Jeśli nie było skrzypienie śnie, jest prawdopodobne w przypadku bruksizm. Główną przyczyną tej manifestacji u dzieci zwiększa stres psychologiczny. W takich przypadkach, zaciskając szczęki kompensuje naprężenia wewnętrzne, utajonego wściekłości, problemy w domu i szkole. We śnie, dzieje się w taki zaległości emocji, które wpływają na stan mięśni żucia.

Oprócz nadmiernych obciążeń na psychikę tego powodu, że dziecko jest zgrzytając zębami podczas snu, może być wada zgryzu, a takie objawy bruksizm trzeba uzyskać poradę od stamotologa dziecięcej.

Objawy bruksizm jest bardzo specyficzna. Na przykład, zgrzytanie zębów u dzieci w trwających od kilku sekund do kilku minut, a zjawisko to powtarza się kilka razy w ciągu nocy. Erased kły i siekacze, bóle głowy, szczęk. Jeżeli forma bruksizm samego początku, to pojawia się kryzys i silny ból w doczesnej i szczęki stawu, zapalenie dziąseł występuje, są urazy zębów, próchnica występuje odervenenie mięśnie szyi.

leczenie bruksizm

Jeśli bruksizm jest spowodowane przez wady zgryzu, dziecko będzie potrzebować do dentysty, ale jeśli dziecko jest szlifowanie zębów swój dzień i noc ze względu na zmęczenie i stres, bezpośredniej trasy do neurologa. W takich przypadkach, potrzeba odpowiedniego i właściwego leczenia, które mogą być wykonane w różny sposób w zależności od przyczyny i stopnia skomplikowania sprawy.

Dentysta może zalecić stosowanie aplikatorów wewnątrzustnych gumy lub tworzyw sztucznych, środki te będą chronić zęby przed obrażeniami. Głównym celem leczenia w tym przypadku będzie korekta zgryz.

Neurolog przepisać środek uspokajający dla dzieci, masaż, doradzać dużo odpoczynku.

Ale głównym problemem dla dziecka spoczywa na rodzicach. Tylko oni mogą pomóc mu poradzić sobie z bruksizm. Istnieje kilka technik, które pomogą uporać się z objawami, gdy dziecko jest zgrzytając zębami we śnie.

Po pierwsze, konieczne jest wyeliminowanie przyczyny strachu, aby ustalić, co spowodowało obciążenie psychiczne. Aby to zrobić, należy porozmawiać z dzieckiem. Może w swoim pokoju, który nie dać mu odpocząć, ale waha się powiedzieć (na przykład cień dowolnego obiektu, pustka pod łóżkiem, które można sobie wyobrazić potworów, etc.). Znaleźć przyczynę dolegliwości, trzeba pozbyć się z dziećmi z niej przesunąć szafkę, szafę, kupić swój ulubiony model niemowlę łóżeczka dziecięcego.

Konieczne jest również do zmiany reżimu dnia. To może znieść duże obciążenie dla dziecka. Szkoła, muzyka, sekcja sportowa, a także dom rodziców zajęcia, lekcje – to za dużo.

Wieczorem, przed pójściem do łóżka, może dać do gryzienia marchewka, jabłko, coś twardego. Pomoże to usunąć napięcie szczęki.

Nie powinno być snem grać hałaśliwe zabawy terenowe, dziecko nie powinno być overexcited. W nocy, trzeba mieć pewność, czytać książki, opowiedzieć.

Jeśli dziecko jest zgrzytając zębami we śnie, można spróbować metody szukania trzeciego oka. Dla tego dziecka powinien zamknąć oczy i skupić całą uwagę na wyimaginowanej punkt między brwiami, na czole. Jest to dobre ćwiczenie łagodzi napięcie mięśni twarzy i zmniejsza chęć zgrzytają zębami.

Do leczenia bruksizm stosować akupunkturę. Aby to zrobić, od małego palca do nadgarstka jest wymagane, aby znaleźć punkt znajdujący się w pogłębieniu kości nadgarstka i wmasuj go przed snem.

Niezależnie od przyczyny odchylenia bruksizm dziecko będzie go przerastać, a ostatecznie choroba zatrzyma. Ale jeśli nie nastąpi poprawa, należy koniecznie udać się do specjalisty.