484 Shares 4116 views

Znani artyści rosyjscy. Do najbardziej znanych artystów

Sztuka rosyjska jest znana na całym świecie i inspiruje artystów z różnych krajów. Przez wiele wieków, słowiańskie artystów równie dobrze tworząc oryginalne historie i utrzymania aktualnych trendów. Największy rozkwit kultury rosyjskiej wystąpiło kilka wieków temu, więc mistrzami tego okresu jest konieczne, aby mówić pierwszy.

Vladimir Lukich Borovikovsky

Znany malarz portret urodził się w ukraińskim mieście Mirgorod. Według tradycji rodzinnej Borovikovskiy zaciągnął się do armii i wzrósł do rangi porucznika, po czym przeszedł na emeryturę i oddał się sztuce. Jego ojciec i bracia zostali również zaangażowani w malarstwie, więc pierwsze lekcje odbyły się w domu. Pierwsze obrazy były tematy religijne – Ikony autorstwo Borovykovs'kogo datowany 1780 mil, zachowały się do dnia dzisiejszego. Punktem zwrotnym był nakaz wykonania pałacu Katarzyny Wielkiej. Czarodziej stworzył dwa obrazy i został zaproszony do Petersburga, gdzie pracował najbardziej znanych artystów. W stolicy Borovikovskiy spotkał się popularny portret Levitsky. Być może jest to znajomość i wpływ na jego przyszłej karierze.

Jeden z pierwszych obrazów jest „Portret O. K. Filippovoy” pełne zadumy i czułości. Przez Borovikovsky to uznanie. +1.795-cia Akademia Sztuki przyznało mu tytuł – który szukał tylko najbardziej utalentowanych i znanych artystów. Najlepsze prace można nazwać portrety Lopukhina, Arsenyev, Kurakin i obrazy z wizerunkami Lizanka chłopskiego i Dasha „” Torzhkovskaya rolnik Christine ". W starszym wieku, artysta został wystawiony na uczucia religijne i odeszła od kreatywności.

Wasilij Andriejewicz Tropinin

XVIII i XIX wieku były dla rosyjskiej sztuki wyjątkowy. Wielu znanych artystów pracował w tym okresie, a Tropinin – nie jest wyjątkiem. Urodził się w rodzinie chłopów w 1776 roku, w wieku 9 utożsamiał uczniów w Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych, aw 1823 Wasilij otrzymał swoją wolność i wkrótce został oznaczony przez tytuł akademika pracy „Koronczarka”, „Stary żebrak”, „Portret rytownika E . O. Skotnikova”. Pierwsze prace były mistrz szkice portretowe, przedstawiające dzieci swego pana hrabiego Markowa. Płótno „Chłopiec z pitier” prześledzić ukraińskiego tematu. Jego inne prace związane z krajowymi kulisami, pejzaże i portrety z sentymentalnym akcentem. Najbardziej popularne obrazy – portret gatunek, łącząc elegancję i prostotę stworzony przez zrozumienie ludzi wokół nich. Podobnie jak wielu innych znanych artystów rosyjskich, Tropinin był honorowym członkiem Stowarzyszenia Artystycznego w Moskwie.

Poznać jego osobowość może pomóc „Autoportret na tle okna z widokiem na Kreml”, wyrażając pragnienie piękna i prawdy, a także rozmaite szkice ołówkiem, pełen dobrych obserwacji.

Orest Adamovich Kiprensky

Ten portret może być bezpiecznie zapisane w znanych artystów świata. O Kiprensky znać nie tylko w Rosji. Tymczasem został on nieślubnym synem chłop ziemi i nazwisko znaleziono dać tylko freestyle. Właściciel umieścił go w Akademii Sztuk Pięknych, gdzie chłopiec mieszkał przez dziewięć lat w szkole edukacyjnego, a następnie studiował historię malarstwa. Wywołanie Kiprensky – Portret gatunek. Jego pierwsza taka praca otrzymała najwyższą ocenę ekspertów na wystawie w 1804 roku. Płótno przedstawiana Adam Schwalbe, ojczyma artystę. Wkrótce potem, w 1805 roku, Kiprensky otrzymał złoty medal za obraz „Dymitr Doński na polu Kulikowym”. Później malował portrety wielu przedstawicieli inteligencji rosyjskiej arystokracji, aw 1812 stał się akademik, a także wiele znanych rosyjskich artystów epoki. W 1816 roku rozpoczął podróże, mieszkał we Włoszech. Tam spędził ostatnie lata i. Kiprensky został pochowany w Rzymie.

Karl Pawłowicz Bryullov

Wiele znanych rosyjskich artystów pochodziła z rodzin chłopów. Karł Briułłow – rodzaj wyjątku. Urodził się w Petersburgu i otrzymał swoje pierwsze lekcje od umiejętności ojca. Z dziesięciu lat studiował w Akademii Sztuk Pięknych, gdzie był uważany za pierwszy uczeń. Już w 1821 roku Bryullov otrzymał medal za obraz „Fenomen Abrahama trzech aniołów w Oak Mamvriyskogo” i wyjechał za granicę. We Włoszech, malował obrazy życia rzymskiego, on skopiowane obrazy Rafaela. Jego najsłynniejszym dziełem, „Ostatnie dni Pompei” został napisany od 1830 do 1833 lat. Znani artyści i krytycy docenili pracę europejskie bardzo wysoko, Arcydzieła naprawdę stał się popularny malarz i wrócił triumfalnie. Wraz z obrazem Bruni „The Brazen Serpent” obraz „Ostatnie dni Pompei” był prawdziwy kamień milowy w historii sztuki rosyjskiej.

Aleksandr Andriejewicz Iwanow

W lipcu 1806 roku w rodzinie Andreya Ivanovicha Ivanova, profesor malarstwa historycznego, syna. W 1817 roku rozpoczął studia w Akademii, gdzie studiował wszystkie najbardziej znanych rosyjskich artystów, prawa „obcego student” – w odróżnieniu od innych więźniów, żył w rodzinie. I 18 lat, młody mężczyzna dogonił sukcesu – na razie w historii Homer został odznaczony złotym medalem. W 1827 roku ukończył z Iwanow pierwszej wartości nagród. Wkrótce został wysłany do Rzymu, ale podróż w cieniu wiadomość o rezygnacji ojca. Jednak Iwanow w dalszym ciągu pracować nad ich kreatywności i szukał głównego tematu na swoich obrazach. To właśnie wtedy wpadł na malowanie poświęconą zjawisku Mesjasza. idee moralne zrobione przez artystę, i zaczął pracę na wielkim płótnie. Dwadzieścia lat wysiłki pozwoliły stworzyć oszałamiające na życie teraz „Pojawienie się Chrystusa do ludzi”, ale życie uznania artysty otrzymała, z drugiej strony, na malarza zawalił ostrą krytykę. Nagle zachorował na cholerę, Iwanow zmarł wkrótce po prezentacji obrazów dla publiczności.

Iwan Konstantynowicz Ayvazovsky

Wielu znanych artystów są znane, głównie portrety i pejzaże. Aivazovsky jest znany ze swoich obrazów batalistycznych na temat morskiego. Urodził się w Teodozja i studiował sztukę w gimnazjum Symferopol, a później w Petersburgu Akademii Sztuki. Jego pierwszy obraz poświęcony powietrzu nad morzem, został dobrze przyjęty przez krytyków, a dwa lata później otrzymał za swoją pracę złoty medal. Po tym, rosyjski malarz morskie udał się do Włoch, a następnie wrócił do ojczyzny, gdzie spędził swoje twórcze życie. Jego najlepsze prace – „Morze Czarne”, „fala”, „Bitwa”. Większość obrazów są zachowane dziś w galerii jego rodzinnej miejscowości, w Teodozja.