223 Shares 2367 views

Sprzęgło regulacji: wskazówki dla kierowców od specjalistów

Jaki jest sprzęgło? Mechanizm, na których sprawne funkcjonowanie samochodu i miękkiej zmiany prędkości skrzyni biegów, do kontroli zewnętrznego urządzenia w obliczu praktycznie wyrzucony. Jego obecność pamięta kierowcy poprzez pedał znajdujący się w pobliżu jego lewej stopy. Mechanizm ten nazywany jest trakcja. Gdy pedał sprzęgła jest wyłączony, stopa jest usuwany z niego – z włączonym sprzęgłem. Poprzez ten prosty mechanizm, kierowca może w każdej chwili przerwać połączenie silnika ze skrzynią biegów. Gdy regulacja sprzęgło jest dobrze rozwinięta, pozwala samochodu do odciągnąć płynnie, bez szarpnięć wybierania skoku tempa, spokojnie przełączanie prędkości, spowalniając lub zmniejszenia pracującej maszyny.

Na rosyjskich wozów tradycyjnie ustawić tak zwane „suche sprzęgło”, pojedyncza płyta. Jednak poszczególne znaczki, na przykład, „Niwa” jest używany w sprzęgle napędu hydraulicznego. Sprzęgło napędu jest chyba najbardziej narażone punkt w mechanizmie i nie wymaga regulacji.

Możemy sprawdzić stan techniczny

Mechanizm ten musi diagnoza jest znacznie rzadsze niż kierowniczego lub hamulcowego części. Ale czas, aby sprawdzić jego stan od czasu do czasu jest konieczne. Wszelkie naruszenia i awarie sprzęgła jest obarczona poważnymi konsekwencjami, zwłaszcza jeśli urządzenie znajduje się z dala od centrum serwisowego lub innego miejsca, w którym kierowca będzie pomagać i prowadzić samochody na „żywo” państwa. Maszyna może po prostu zatrzymać, a jego kurs jest nie do zrobienia, czy też jest to tylko częściowe mobilność. Przyczyny awarii może być jeden i zużycie okładzin ciernych w napędzie podrzędnego lub kilka, a złamanie tarczy sprzęgła – z dużą trwałość, itd

Skąd wiesz, czy potrzeba jest już regulację sprzęgła?

  • kiedy kierowca chce zacząć sprawnie, a samochód zaczyna drgać, wyraźnie odczuwalne wieje, szarpnięcia;
  • Pedał sprzęgła pod umywalki stopy;
  • zmiany biegów towarzyszy odrębne charakterystyki szumu.

Status testu może być i tak: w celu uruchomienia silnika, a następnie powoli, zdjąć nogę z pedału sprzęgła i ruchu. Natychmiastowe rozpoczęcie ruchu wskazuje, że nie ma luz. A jeśli samochód jest odstawia nawet gdy pedał został całkowicie zwolniony, stąd jej przebieg ponad normę. Musimy teraz podjąć zwykłą linijkę i zmierzyć przestrzeń od podłogi do samochodu, aby podkładki gumowe na pedały. Idealnie, nie powinno być 160 milimetrów. Jeśli odległość jest większa, to znaczy, pedał jest powyżej tej granicy, konieczna jest regulacja pedału sprzęgła i napędu.

lekcje DIY

Przewód sprzęgła normalnej pracy jest możliwe, przez dostosowanie ich napędu, a dokładniej, śrubę regulacyjną. Znajduje się on pod maską, na końcu liny. Trudno jest popełnić błąd: ten sworzeń jest ustalony nakrętki zabezpieczające.

Regulacja sprzęganie prowadzi się przez zamocowanie pedału sprzęgła. musi znajdować się w 120 ti-ti-130 milimetrów. Aby zwiększyć szybkość, trzeba dokręcić nakrętkę na końcówce oraz zmniejszenia pedał – nakrętka jest odkręcona.

Gdy debugowanie jest kompletny, należy nacisnąć pedał trzy razy, a następnie zmierzyć przestrzeń od podłogi do konsoli pedałów. Jeśli nadal nie spełnia wymagane parametry, dostosowując sprzęgło musi być kontynuowana.

Jeśli sprzęgła hydraulicznego, jego technologia debugowanie jest nieco inna. Należy pamiętać, że sprzęgło uwalnianiu widelec popychacz powinny być oddzielone na odległość wynoszącą około 5 mm. Do utworzenia takiej długości, z ramieniem sprężyny w cylindrze roboczym z wtyczką usunięte i nakrętkę regulacyjną z prętem cylindra jest skręcony lub skręcona tak, że korek swobodny bieg nie mniej, a nie więcej niż 5 mm.

uwaga

Pierwsze dostosować mechanizm sprzęgła, należy starannie zbadać dowodu rejestracyjnego samochodu. W zależności od modelu urządzenia może być różne modyfikacje mechanizmu.