217 Shares 2004 views

Doha, Katar – atrakcje, święta

Doha jest stolicą i największym gęsto zaludnionym miastem Kataru. Ludność metropolitalna stanowi ponad połowę wszystkich mieszkańców tego państwa arabskiego. "Doha" dosłownie oznacza "duże drzewo". Cicho położony na wybrzeżu Zatoki Perskiej stan Kataru długo pozostawał niewidoczny dla turystów. Dlatego nawet wyrafinowani podróżni często mogą pytać: "Doha … Katar … Gdzie to jest?"

Półwysep Katar, położony na wschodzie Półwyspu Arabskiego, graniczy z ZEA i Arabią Saudyjską, a także przez morze – z Bahrajnem.

Katar. Lotnisko Doha z zadowoleniem przyjmuje pasażerów

Międzynarodowe lotnisko, położone 5 km od centrum stolicy, zapewnia klientom wysoką jakość obsługi. Dobra życzliwość i dyskretny profesjonalizm pracowników sprawiają, że jest to miłe podziw dla stanu Kataru. Lotnisko Doha nadaje pasażerom jasną i szybką organizację tranzytu. Brak zwyczajowego zamieszania w Azji najlepiej łączy się z maksymalną liczbą świadczonych usług. Na terenie tego lotniska można znaleźć salony, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz transfer, plac zabaw dla dzieci, a także wiele bezpłatnych sklepów i restauracji, całodobową pocztę pocztową, a nawet trzy meczety.

Z przerwami czasowymi między lotami pasażerowie otrzymują bezpłatne pokoje hotelowe i obsługę wizową.

Fakty historyczne i historyczne

Nawet w XIX wieku, gdzie rozkwitła wspaniała stolica, wioska rybacka, która często zapewniała schronienie piratom, była skromna. Bardzo dobrze wiedzieli port Al-Bid, który często zmuszony był wylądować podczas długich wędrówek wzdłuż Zatoki Perskiej. Od 1916 r. Doha zaczęła się rozwijać, stając się administracyjnym centrum Kataru, który był wtedy kolonią brytyjską.

Od połowy ubiegłego wieku Doha (Katar) szybko się rozwinęła. Szybki rozwój tego regionu stał się uzasadnioną konsekwencją rozwoju biznesu naftowo-gazowego. Rok 1971 był zaznaczony przez ogłoszenie Kataru jako niezależnego państwa, którego kapitałem był Doha. Ostatnio rząd tego kraju szuka nowych sposobów rozwoju: odkładając źródła surowców , władze Katar skupiają się na utworzeniu szczególnie atrakcyjnej strefy turystycznej. Znaczące wysiłki podejmowane są w celu zapewnienia dobrobytu łączności lotniczej, przy czym szczególna uwaga poświęcona jest promocji przemysłu rybnego i wydobywaniu pereł.

Cechy klimatu gorączkowego

W gorącym klimacie tropikalnym dla mieszkańców Europy najbardziej komfortowy okres odpoczynku to okres od kwietnia do maja, a od września do października. Latem wysoka wilgotność regionów przybrzeżnych i wyczerpujące ciepło opuszczają roślinność i miasto Doha. Katar w zimie jest prawie nieskończony, długie deszcze tropikalne, typowe dla tego sezonu.

Tradycjonizm architektoniczny

Szczególnie interesujące jest egzotyczne arabskie stylu i maksymalne dostosowanie tradycyjnych domów i budynków do lokalnego klimatu. Charakterystyczny rozwój starych dzielnic miasta, otoczony palmami, jest dziwnie połączony z super-nowoczesnymi domami i alejami. Centralna część rozwoju miasta jest podobna do jednego dużego budynku, na którym już znajdują się obiekty operacyjne, najczęściej – hotele. Luksusowe wille i wspaniałe pałacowe zespoły królów oliwnych przyciągają wzrok nie tylko bezczynnych turystów i szlachetnych gości, ale także znanych architektów.

Najbardziej uderzające elementy architektury arabskiej stopniowo stają się tendencją nowego nurtu, rozciągającą się znacznie poza islamskie państwa. Oświetlone reklamy i mnóstwo światła wieczorem nadają miastu uroczy i szczególnie świąteczny wygląd.

Ludność Doha (Katar)

Ciekawą cechą tych miejsc są rdzenni mieszkańcy, którzy stanowią mniejszość, a reszta ludności to emigranci z Azji Południowej i krajów śródziemnomorskich, a także z USA, Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajów. W niedawnej przeszłości emigranci byli legalnie zabronieni zakupowi gruntów w Katarze, ale teraz niektóre z tych zakazów zostały zniesione.

Magnesy turystyczne

Wiele wspaniałych hoteli i piaszczystych plaż z basenami, zjeżdżalniami wodnymi i innymi atrakcjami zachęcają miłośników do opalania się i zabawy w wodzie.

Lokalni mieszkańcy z wielkim entuzjazmem to wyścigi sokolnictwa i wielbłądów, przyciągające do takich egzotycznych rozrywek ciekawych turystów. Rozkwitającą oazą pośrodku pustyni jest Katar, Doha. Wypoczynek w tym azjatyckim kraju będzie kosztować tanie turysty ze względu na brak sezonowości, a tym samym zniżki na życie. Atrakcyjne centra handlowe i sklepy z pamiątkami, hotele, ośrodki rozrywki są przeznaczone na stałe i znaczne wydatki, które są "przystępne" nie dla biednych ludzi.

Umm Salal-Mohammed

Najbogatsza historia Kataru, potwierdzona przez rosnącą geografię wykopalisk archeologicznych, przyciąga coraz więcej naukowców. Poszukiwanie śladów starożytnych cywilizacji dotyczy zainteresowanych specjalistów i po prostu intrygujących filistynów zainteresowanych Katarem (Doha). Zabytki młodej stolicy państwa arabskiego nie są tak monotonne i nudne, jak się wydaje. Prawdziwie fantastyczne stowarzyszenia wizualne powstają podczas wizyty w forcie Umm Salal-Mohammed.

Mały, śnieżnobiały meczet z dwoma wieżyczkami i stary minaret jest uderzająco kontrastowany z olśniewającą białą gorącą pustynią i błękitnym morzem. Kopce leżące wokół fortu są ściśle badane przez archeologów. Najprawdopodobniej ich wykształcenie jest przypisane trzeciemu tysiącleciu pne. E. i ponieważ zgodnie z miejscami pochówku religii islamskich w barrowsch są zabronione, mogą zostać pozostawione przez najstarsze plemiona przed islamem, a nawet przez mitycznych atlantyków.

Muzea

Jako jeden z przypuszczonych ośrodków narodzin ludzkości w Azji, Doha (Katar) jest interesująca w swoich muzeach. W pałacu Szejka Abdullaha bin Mohammeda znajduje się muzeum narodowe, którego główną ekspozycją jest dwupoziomowe akwarium, zamieszkiwane przez przedstawicieli podwodnego świata zatoki. Niektóre z nich są obecnie zagrożone wyginięciem (na przykład lokalnymi żółwiami). Interesujące są ekspozycje, które wprowadzają gości do tradycyjnych urządzeń nawigacyjnych astronomicznych i metod znanych starożytnym marynarzom. Zwraca uwagę historyczne dowody arabskich wypraw morskich i różnych etapów formowania islamu. Tutaj można dowiedzieć się o tradycyjnym stylu życia katolików i stopniowym rozwoju przemysłu na tym terytorium.

O wiele bardziej popularne jest muzeum broni, w skład którego wchodzili kolekcjonerzy kopie szejka. "Punktem wyjścia" spotkania jest unikatowy arabski pistolet silikonowy XII-XIX w. Muzeum etnograficzne w mieście Doha (Katar), zlokalizowane w tradycyjnym budynku Kataru, które powstało podczas budowy kompleksu handlowego, pozwala w niedawnej przeszłości na poznanie warunków życia mieszkańców, aż do odkrycia ropy naftowej i gazu w tych rejonach. Jedną z muzealnych ekspozycji jest "wieża wiatrowa", która przetrwała do naszych czasów, która w dawnych czasach stanowiła zaskakująco efektywny system naturalnej kondycji mieszkania, niezbędna w gorącym klimacie.

Bardzo niski poziom przestępczości sprawia, że ten kraj jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie. Uważa się zatem, że wieczorem nie tylko mieszkańcy, ale także liczne turysty mogą bezpiecznie odpoczywać i spacerować po najbardziej oddalonych obszarach, patrząc na miasto Doha (Katar). "Tutaj, gdzie wspaniałe miejsce, w którym jest tak gorąco i absolutnie bezpieczne, ale jednocześnie egzotyczne i interesujące, jest dość drogie" – podróżnicy, którzy tu pojechali, mówią ze smutkiem.