595 Shares 5008 views

Hodować świnki morskie: odebrać znajomego

Świnki morskie – bardzo starożytny zwierzę pochodzi z Ameryki Południowej. Oswoić i wyhodować je jeszcze rozpoczął Inkowie. Według legendy, były uważane za magiczne zwierzęta, które są w stanie leczyć chorych i umierających, aby pomóc w przesiedlenia świata zmarłych. Najbardziej popularne dzisiaj, tylko te urocze gryzonie nieznacznie gorszy dekoracyjne królik.

Nowoczesne domowego ras świnek nie jak ich dzikich przodków. Co ciekawe, morze są one nazywane w Niemczech i Rosji, ojczyzny – lepki lub aperea w Europie nazywany również peruwiański i naukowo dalej kavii. Na zewnątrz, są one podobne do wewnętrznych ras u świnki morskiej, ale większe i komórkowego. ich kolorystyka jest tylko jeden kolor: brązowy, brązowy, szary.

Pielęgnacja dla świń nie jest skomplikowana, może poradzić sobie z nawet młodszych uczniów, więc każdy rok popularność rosnących zwierząt. Jak można nie kochać te urocze Fluffy? I co śmieszne i wzruszające imiona dla świnek morskich są w stanie myśleć o dzieciach! Zwierzęta szybko przyzwyczaić się do nazwy, a zaczynają reagować pohryukivaniem zabawny.

Świnki morskie rasy różną długość i typ włosów. Ma gładką, krótką, miękką lub twardą sierścią (amerykański, rozetochniki, abisyński). A tam jest miękka, a nawet długo kręcone, podobnie jak baranek (Angora, peruwiański, sheltie).

Jako pierwszy zwierzę dla dziecka lepiej jest kupić świnie z krótkimi włosami. Na przykład, bardzo ładny wygląd rozetochniki. Ze względu na rodzaj kierunku wzrostu włosów, jakby kwiaty rozetochki tworzą na ciele. Zawartość świnek tego typu wełny oczyścić jest znacznie łatwiejsze. Zwierzę może być czesane tylko raz w tygodniu, vychesyvaya martwe włosy i kurz z miotu. W tym przypadku, trzeba dokładnie zbadać skórę zwierzęcia, więc nie było drapanie, otwarte rany i strupy. Ale ona ma długie włosy codziennie czesanie ze specjalnym pędzlem, inaczej zmierzwione w zaniedbane „sploty”. Wielu pacjentów starsze dziewczyny lubią tej codziennej okazję zagrać w salonie fryzjerskim i wybiorą tę rasę. Po wełna jest możliwe nie tylko do grzebienia, ale również przędzenia na wałki, naprawić gumki i spinki, zrobić prawdziwe włosy. Świnia szybko przyzwyczaić się do procedury i zachowywać się spokojnie.

Wszystkie rasy świnek morskich może być trójkolorowy i dwukolorowe i monochromatyczne. Jeżeli świnia nie uczestniczy w wystawie, ona wieprz włosy na tylnych nogach i biodrach. Wełna nie wchłania mocz, zwierzę jest czysty i schludny. fryzury lato na bokach ratuje z ognia i przegrzaniem.

Szczególną uwagę należy dbanie o an pazurów zwierząt. Bez regularnego manicure morskiego świni po prostu nie może zrobić. Pazury są interesującą cechą: podczas przewijania odrost. Pig trudno chodzić, może ona porysować nie tylko siebie, ale również gospodarzem. Przycięte pazury miesięczny specjalne lub paznokci strzyżenia, a na tylnych nogach, mają pozostać trochę dłużej.

Komunikacja z tych uroczych i przyjaznych dla zwierząt są w stanie dać wiele pozytywnych emocji, nauczyć dziecko, aby być taktowny, wrażliwy i odpowiedzialny za życie drugiej osoby.