753 Shares 7028 views

Dla blondynów i nie tylko: co zrobić, jeśli dźwięk w komputerze nie ma

Dźwięk w komputerze został utracony . Co mam zrobić? Sytuacja jest taka! Zapisz, pomóż …

Spokój, bez paniki: nie ma żadnych pytań, do których nie ma właściwych odpowiedzi. W naszym przypadku mamy konsekwencję: dźwięk zniknął. Pozostaje określić przyczynę, wyeliminować i cieszyć się rezultatem.

Prawidłowa diagnoza jest kluczem do pomyślnego rozwiązania problemu. To właśnie zrobimy.

 1. Upewnij się, że głośniki są podłączone, przewody są nieuszkodzone i podłączone do odpowiedniego gniazda. W razie potrzeby włącz głośniki w gniazdku elektrycznym i wciśnij przycisk zasilania.
 2. Sprawdź ustawienia dźwięku: w prawym dolnym rogu (gdzie znajduje się zegar) znajduje się okrągły znak głośnikowy. Musi być bez czerwonego znaku zakazu (czerwone przekreślone koło). Jeśli istnieje znak zakazu – przesuń kursor i kliknij go lewym przyciskiem myszy. Następnie należy usunąć zaznaczenie obok opcji Wyłącz.
 3. Kliknij dwukrotnie ikonę głośnika w prawym dolnym rogu, aby otworzyć mikser – urządzenie sterujące dźwiękiem. Upewnij się, że suwaki audio nie są na minimum i nie ma zaznaczników obok słowa Off.
 4. Jeśli jest to możliwe, podłączyć znane słuchawki / głośniki do wyjścia audio komputera. Więc możesz ustalić, czy dźwięk jest zgubiony z powodu złamań głośników / słuchawek lub problemu z samym komputerem.
 5. Istnieje możliwość, że dźwięk zniknął na komputerze z powodu infekcji wirusami komputerowymi. Mogą mieć wpływ na działanie sterownika dźwięku, w wyniku czego urządzenie może nie działać poprawnie lub w ogóle nie działa. Zaleca się uaktualnienie antywirusowej bazy danych i przeprowadzenie pełnego skanowania systemu przez program antywirusowy (najlepiej kilka).
 6. Następnym krokiem jest sprawdzenie działania urządzenia. Umieść wskaźnik myszy nad ikoną "Mój komputer" i kliknij prawym przyciskiem myszy. Wybierz z listy "Sterowanie" i kliknij na niego. Następnie znajdź " Menedżera urządzeń", kliknij go lewym przyciskiem myszy. Następnie znajdź krzyżyk ze słowami "Urządzenia audio, wideo i gier" i kliknij go lewym przyciskiem. Jeśli na liście znajduje się urządzenie z żółtym trójkątem ostrzegawczym, musisz zaktualizować sterowniki audio.
 7. Aktualizowanie sterowników. Prawdopodobnym powodem, dla którego dźwięk w komputerze nie ma, są sterowniki dźwiękowe. Aby zaktualizować / zainstalować ponownie, do napędu należy włożyć dysk do napędu (dołączony do karty dźwiękowej lub laptopa) i zainstalować je. Jeśli nie ma dysku, pobierz go z witryny producenta i zainstaluj go.
 8. Zaleca się uaktualnienie kodeków-dekoderów. Gdzie mogę je dostać? W dowolnej wyszukiwarce wpisz K-Lite Codec Pack (darmowy zestaw kodeków do odtwarzania większości formatów audio i wideo). Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję kodeków.
 9. Jeśli wszystkie poprzednie działania nie poprawiły sytuacji – radykalnym rozwiązaniem problemu mogłoby być całkowite ponowne zainstalowanie systemu. W tym celu potrzebny jest dysk instalacyjny systemu operacyjnego i numer seryjny / numer licencji.
 10. Zgubiłem dźwięk na komputerze i całkowita reinstalacja systemu nie pomogła. Tutaj można bezpiecznie założyć problem na poziomie żelaza. Powodem może być port niedziałający lub (w bardzo rzadkich przypadkach) uszkodzony chipset. Problem z dźwiękiem można rozwiązać poprzez wymianę karty dźwiękowej.

Jest jeszcze jedna opcja, która czasem przynosi kłopoty – brak dźwięku w przeglądarce. Przed rozpoczęciem rozwiązywania problemów upewnij się, że dźwięk jest odtwarzany na komputerze (dźwięki systemu, muzyka, wideo) i problem z grą wyłącznie w przeglądarce.

Rozwiązywanie problemów, jeśli dźwięk w przeglądarce już nie ma :

 • Uruchom ponownie przeglądarkę;
 • Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki i tymczasowe pliki internetowe;
 • Zaktualizuj odtwarzacz flash;
 • Zaktualizuj kodeki;
 • Sprawdź urządzenie z programem antywirusowym przy użyciu świeżych baz antywirusowych;
 • Wypróbuj inną przeglądarkę;
 • Zaktualizuj / zainstaluj ponownie przeglądarkę.

Jeśli nic się nie stanie, skontaktuj się ze specjalistą!