649 Shares 2465 views

Co jest moc muzyki. Transformacyjnej moc muzyki

Od najdawniejszych czasów ludzkiej egzystencji została ona ściśle związana ze sztuką. Rock obrazy z epoki paleolitu do dnia dzisiejszego znajdują się w starożytnych jaskiń, dziewiczych i gregoriańskie śpiewy wciąż uważane są za jeden z modeli harmonii i piękna dźwięku. Wraz z nauk ścisłych, takich jak matematyka i astronomia w muzyce starożytności był to jeden z najważniejszych elementów życia ludzkiego i uosobienie jego niekończącej się pogoni za pięknem.

Prymitywne rytmy prymitywnych plemion w czasie nie tylko zyskał nowy dźwięk, ale również pełen nowych znaczeń. Od wieku do wieku muzyka stawała się coraz piękniejsza i bardziej zróżnicowane, urodziły się i zmarł z największych kompozytorów stworzone nowe gatunki i trendy. O różnych porach instrumentów dźwięk staje się świętym, został uznany diabelskie machinacje. Jednak to nie przeszkodziło ludzkość uratować miłość do muzyki, niosąc ją przez lata, a nawet wieki.

Gdzie rodzi się dźwięk

Istnieje wiele teorii, co moc muzyki i jak niezorganizowany dźwięk staje się ogólnoustrojowe, i daje poczucie absolutnej władzy nad ludzkim umyśle i duszy. To był postrzegany jako dar od bogów, a jako środek kontaktu z pozaziemską inteligencją, rozpatrywanym z punktu widzenia naturalnego rozwoju człowieka, do zapłaty we właściwym czasie uwagi do otaczających dźwięków natury. Gdzie są początki pięciolinii i współczesnej różnorodności stylów muzycznych, gatunków i stylów?

Zanim człowiek uświadomił sobie sam

Wszyscy żyjemy w świecie pełnym różnych dźwięków. Współczesny człowiek od dawna przyzwyczajeni do stałej kakofonii klaksonów i szelest opon, skrzypienie deski pod stopami i gwizdki roślin. Wszystko to było całkiem naturalną częścią naszego życia.

Dla człowieka prymitywnego, wszystko było inaczej. Głośne dźwięki mu niebezpieczeństwa, a wołania zwierząt – możliwość udanego polowania. Jak zwykle piorunów dla nas był starożytny lud na szok, a jeśli nie loguje trzaski w ogniu było prawie rodem dźwięk, który można sobie wyobrazić.

Nasz odległy przodek został zmuszony do przystosowania się do środowiska. Dlatego na pewnym etapie jego rozwoju, postanowił oswoić dźwięk. Początkowo były one proste krzyki, na podstawie onomatopei. Następnie zostały one połączone przez prymitywnych rytmów, jak bęben, a z czasem stać się prawdziwymi pieśni obrzędowe, które echa wciąż można usłyszeć w tradycyjnych motywów etnicznych i kultury niektórych plemion afrykańskich, które zachowały swoją bliskość z naturą.

Oryginalny funkcja

Aby zrozumieć potęgę muzyki, odnoszą się do wierzeń starożytnych ludów. Oczywiste jest, że początkowo działała ona jako rodzaj magii, określonym języku, w którym ludzie mogą komunikować się z siłami natury, bogowie, wszechświat, a nawet świata pozagrobowego. W kulturze słowiańskiej jest nadal zachowana pamięć o ceremonialnych tańców i pieśni na cześć zimie Słońca lub czas Bożego Narodzenia. Nawet dzisiaj, muzyka jest w stanie przeprowadzić podobną funkcję, ale wpływ w tym przypadku nie jest od czynników zewnętrznych, ale na wewnętrzny świat człowieka.

Fakt, że był znany starożytnych Greków

Być może jeszcze w starożytności wiedziano, co moc muzyki. Dowodem na to jest przez dużą liczbę przedstawicieli greckiego panteonu, bezpośrednio związanych z harmonii dźwięku. Apollo, na przykład, jest tradycyjnie przedstawiany z utrwalaniu harfę w dłoniach, i niezmienny atrybut Dionizosa były bębny i flet. I to nie licząc Muzy, z których każdy jest bardzo uczęszczanym przez pewnego rodzaju sztuki.

Jaka jest moc muzyki była dla starożytnych Greków? Przynosząc ciało i duszę w harmonii, wiecznego hołd dla piękna i wspaniałości, jeden z najpewniejszych sposobów dotknąć natury nawzajem. Nawet uzdrawiania z pomocą magicznych dźwięków było możliwe w Grecji od starożytności.

Co mówią w bajkach

W tradycji ludowej na całym świecie ten rodzaj sztuki jest również odzwierciedlenie. Magiczna moc muzyki jest opisane, na przykład, w opowieści o chłopcu Piper (Nils), a legendy o pięknej syreny, śpiew, który zwabił do dzielnych żeglarzy okrutnych skały, znane wielu ludziom. W kulturze niemieckiej, na przykład, istnieje legenda o pięknej dziewczynie, Lorelei, której głos przyniósł zniszczenia wielu statków.

Muzyka daje witalność lub wybiera to – nie jest tak ważne. Bardziej godny uwagi fakt, że cud harmonijny dźwięk jest zawsze dla ludzkości w danej manifestacji.

Klasyka dla utrzymania tonu

Fakt, że dana osoba jest dostępna przekształcające moc muzyki – teraz fakt bezsporny. Dziś to nie tylko przynosi pokój, ale także fizyczny umysł. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kompozycji klasycznej. Specjaliści jednym z wiodących uniwersytetów we Włoszech w czasie otwarto tzw efekt Vivaldiego, na podstawie nieśmiertelnego dzieła „The Four Seasons”.

Naukowcy byli w stanie udowodnić, że regularne słuchanie tej kompozycji ma nie tylko pozytywny wpływ na tle emocjonalnym, ale także przyczynia się do poprawy pamięci u osób starszych, w ogóle, zapewniając bardzo pozytywny wpływ na stan fizyczny organizmu.

Mozart dla intelektualistów

Transformacyjnej moc muzyki różni się nieco w stosunku do refleksji kompozytora. Jest naukowo udowodnione, że regularne słuchanie jego arcydzieł pozytywny wpływ na aktywność mózgu i sprzyja potencjał intelektualny.

cud obróbka dźwięku

Liczne badania w dziedzinie medycyny alternatywnej pozwalają nam mówić o możliwości bezpośredniego leczenia zarówno klasyki światowej i współczesnych kompozycji. Stopień siły dźwięku w muzyce określa poziom wpływu na komórki w organizmie człowieka, co prowadzi do pozytywnego efektu.

Ogólnie rzecz biorąc, nasze ciało jest rodzajem narzędzia. Nasze komórki korpusu są wypełnione płynem, zaś drgania muzyczne mogą wpływać na ich zarówno na dodatnią i ujemną. W rzeczywistości, w tym przypadku mówimy o skutku podobnym do ultradźwięków.

Uzbrojona i urocza

Jednak, jak każdy inny, muzykoterapia powinny być wykonywane z najwyższą starannością. Niewłaściwe wykorzystanie fal dźwiękowych jest mało prawdopodobne, aby zabić człowieka, ale boli nastrój i słuch może dobrze.

Siła przy dźwiękach muzyki – zjawisko, którego nie można lekceważyć. Jest to potężne narzędzie w odniesieniu do wpływu na naszą świadomość i podświadomość. Tak, kojące dźwięki mogą prowadzić do stanu absolutnego spokoju, nawet przy ekstremalnych podrażnień. Dlatego muzykoterapia jest często używany w szpitalach psychiatrycznych do pracy z pacjentami przemocy.

Jednak efekt odwrotny, w którym niepokojące i przeciążony skład emocje są dość regularnie słuchać, zdolne do bardzo szkodliwy wpływ na psychikę człowieka.

Bardzo dokładnie jest w stanie pokazać wielki reżyser Stanley Kubrick w filmie „Mechaniczna pomarańcza”, nakręcony na tytułowej książki Entoni Berdzhessa. Beethovena wspaniały Dziewiąta Symfonia stała się prawdziwą bronią, uderzając w niepowołane ręce.

Gdy jest to jedyny sposób na życie

Wreszcie, co było największym kompozytorem muzyki? Moc miłości do niej dosłownie zmuszeni do życia Beethovena, i nie poddawaj się. Co najgorsze, najtrudniejsze dni jego, on pozostał wierny do pięciolinii i pięknym dźwiękiem, który nie mógł już usłyszeć, ale czuł całym sobą.

muzyka młodego Mozarta jest wzniesiony na piedestale, a następnie rzucony w otchłań nędzy i zapomnieniu. Harmonia dźwięku – to jest prawdziwa siła, nie oswojone, ale zatrzymanych osób. Jest to jeden z najpotężniejszych i najpiękniejszych sztuk, nie zna granic czasu i przestrzeni.