824 Shares 4903 views

Jęczmień. Objawy i leczenie

W tej chwili wiele osób tam jest zapalenie gruczołów lub gruczołu łzowego rzęs i mieszków włosowych, jak również zmniejszona odporność. Wszystko to prowadzi do takich chorób jak jęczmień.

objawy

Choroba ma wiele funkcji. Rozpoczyna się wraz z pojawieniem się zaczerwienienie, ból, obrzęk wieku i swędzenie. Kilka dni później płata, który ma odcień żółtawy, to głowa jęczmień. Na trzecim lub czwartym dniu ona spontanicznie objawi, a całość znajduje się wewnątrz ropa wyjdzie. Bolesność i zaczerwienienie natychmiast zmniejszona i obrzęk ustępują wieku. Zwykle jest pełne odzyskanie w ciągu tygodnia, ale jeśli nie przechodzą stye przez dłuższy czas, należy udać się do lekarza.

leczenie

Jeśli czas, aby zwrócić uwagę na jęczmieniu, to będzie na tyle, aby nasmarować obszaru dotkniętego 4-5 razy dziennie, zwykle zielona farba lub alkohol nie siła mniej niż 70 stopni. Jeśli istnieje naciekami zapalnymi, konieczne jest suche ciepło. To może być gotowane jajka, płatki, sól lub piasek. Ale robić okłady i płyny nie są zalecane w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się infekcji. Ponadto, specjalny środek na jęczmień można kupić w aptece. Może to być lek „Albucidum” lub maść eritromitsinovaya. Kiedy przełom jęczmień nie popełnić żadnych obróbki cieplnej, ponieważ jest to tylko zwiększyć obszar infekcji. Choroba ta często towarzyszy zapalenie spojówek. Na jej leczenie lekarze często przepisują antybiotyki, które muszą być wpajane do oka. Nie powinien to zrobić samemu, szczególnie jeśli nie jesteś pewien, że pewność siebie sto procent. To nie jest ściśle dozwolone wycisnąć stye. Objawy choroby jest prawie niemożliwe do pomylić z żadnym innym, ale jeśli nigdy nie napotkał ten problem, to najlepiej skonsultować się z lekarzem.

powikłania

Z samoczynnym otwarciem zakażenia jęczmienia rozprzestrzenia się na błonie śluzowej oczu i wiek. To może prowadzić do problemów, takich jak występowania chorób, takich jak tkanki, meybomit orbitalnej, posocznicy lub zapalenie opon mózgowych. Niektórzy ludzie często pojawia się jęczmień. Objawy, które towarzyszą jej, nie pozwalają prowadzić normalne życie. W takich przypadkach należy udać się do specjalisty. Niezbędne, aby stać się ogólne badanie ciała przez lekarza, a lekarz immunolog, zwłaszcza gdy występuje infekcja po obu oczu jednocześnie.

profilaktyka

Bardzo wielka niedogodność dostarcza ludziom stye. Objawy jego manifest nieprzestrzegania elementarnych zasad higieny, na przykład podczas korzystania z zagranicznych kosmetyków lub ręczniki. Oprócz wszystkich dziewczyn należy dokładnie zmyć makijaż na koniec dnia. Jęczmień może sprowokować wygląd i normalny brud na błonę śluzową, dlatego niemożliwe jest niemyte ręce dotknąć oka. On również często pojawia się, gdy zimno, gdy organizm jest osłabiony i brakuje witamin. Leczenie jęczmienia lepiej nie biegać, a na jego rozrastania powinien skontaktować się z lekarzem.