107 Shares 1568 views

Nie wiem, jak rozluźnić mięśnie? Porady, ćwiczenia i skuteczne metody

Nie każdy wie, i wie, jak rozluźnić mięśnie. Szczególnie trudno jest, aby osoby nie biorące udziału w sporcie, w której mięśnie nie są przeszkoleni. Dla takich ludzi, ważne jest, aby nauczyć się być wysiłek, aby nauczyć się czuć i kontroli.


Ważne jest nie tylko, aby zrozumieć, w jaki sposób mięśnie zrelaksować, ale również być w stanie usunąć stres ze strony niektórych grup, takich jak te, które nie uczestniczą w ruchu. Jest to konieczne dla prawidłowego wykonywania różnych ćwiczeń fizycznych, jak iw życiu codziennym.

Po sporcie, jeśli ciało jest odpowiednio złagodzone, przyczynia się do szybkiego odzyskiwania i odprężają psychiczne.

Zastanów się, jak do zwiotczenia mięśni w organizmie jako całości, a także w niektórych częściach nim oddzielnie.

Dlaczego zawsze napięta?

Może się wydawać, że napięcie zwalniającej – bardzo proste i każdy może to zrobić łatwo. Wystarczy, aby położyć się lub usiąść, a ciało jest rozluźnione. Jednak, by tak powiedzieć, najprawdopodobniej, człowieka, który źle zna swoje ciało. Wiadomym jest, że nawet podczas snu mięśnie są napięte (tonik). Mają, choć nieznacznie, z kolei usztywniania włókien. W ten sposób, zawsze jesteśmy gotowi do wszelkich działań.

A jeśli ktoś jest przebudzony, tonik napięcie wspomaga organizm w określonym położeniu. Na przykład, stan ten jest przechowywany w pozycji pionowej.

Ton zależy od stopnia napięcia mięśniowego. Faktem jest, że te tkanki miękkie przymocowane do kości jest trochę pod napięciem. Dlatego stan napięcia jest obecny od początku. To jest powód, dlaczego nie da się całkowicie zrelaksować.

Niemniej jednak, jest znany jako mięśnie odpocząć aż do końca. Dla całkowitego usunięcia z ich napięcia musi być zrobione tak, że mogą być skracane.

Podczas relaksacji mięśnia trójgłowego, dwugłowy rozciągnięty, i vice versa. Te same związki są tworzone i mięśni szkieletowych. Każdy z nich ma antagonistów. Dlatego wszyscy naraz nie będzie działać skróceniu. Dla relaksu lepiej jest zaakceptować sytuację, kiedy mięśnie kończyn i ciało będzie w tym samym napięciu.

Taka sytuacja jest możliwa w wodzie, ale tylko wtedy, gdy nie ma uczucie chłodu. Przy niskim tonem temperatury nawet wzrosnąć. Ale procedura ciepłą wodą (wanna, prysznic, sauna) pomogą organizmowi odpocząć. Ten sam efekt uzyskuje się przy łagodnym dotykanie, co oprócz zwiększenia temperatury uspokaja układ nerwowy.

Od czego zacząć?

Do relaksacji było bardziej skuteczne, konieczne jest, aby stopniowo uczyć. Wykonaj następujące ćwiczenie. Usiądź w wygodnym fotelu, opierając się plecami, połóż dłonie na poręczach i nogami, rozłożone i zginać w kolanach. Stanowisko to stwarza warunki do dobrego wypoczynku. Oczywiście, siadając więc nie automatycznie odpocząć. Ale jeśli wziąć silnej woli wysiłków, wkrótce zaczniesz otrzymywać je szybko.

Rozładować napięcie przed oczami

ćwiczenia oczu są korzystne dla wszystkich ludzi. Ale są niezbędne zwłaszcza dla tych, którzy siedzą przy komputerze od dawna. Oto jak się zrelaksować mięśnie oka mogą być drobne przerwy w pracy.

 • Przenieś spojrzenie w górę iw dół, z powrotem do pozycji wyjściowej, a następnie na tej samej stronie.
 • Mocno zez, a następnie odpocząć.
 • Dwa palce masować obszar za płatki uszu. Pomoże to usunąć opuchliznę pod oczami. Również problem pomogą uporać się naglących forefingers na wewnętrznych kącikach oczu. W tej strefie są punktem rozluźnienie mięśni oczu i pomaga pozbyć się opuchlizny.
 • Palec wskazujący i środkowy palec jest dociskany zewnętrznych krawędziach brwi. Następnie dokręcić palcami włosy i patrzeć na czubek nosa. Rozluźnić mięśnie. Każde ćwiczenie powtarza się dziesięć razy.
 • Jeśli chcesz usunąć zmarszczki, umieść dwa palce między nią i trzymać dobrze. Obszar ten jest ogrzewana i złagodniał. Można również zmiękczają i pod oczy obszar. Ale należy to robić bardzo ostrożnie, ponieważ skóra jest bardzo cienka.
 • Pod koniec ciepłe ręce przez pocieranie ich razem, uczynić je „dołek”, a następnie stosuje się do oczu. Ćwiczenie jest wykonywane siedzącej, opierając łokcie na stole. Spróbuj się zrelaksować jak najwięcej w całkowitej ciemności.

Łagodzi stres z twarzy

Ignorować napięcie mięśni twarzy nie jest wcale niemożliwe. Wszakże jeśli zmarszczki pojawiają się znacznie wcześniej. Napięcie DC przyczyni się do skażenia porów, a nawet włókien mięśniowych. Dlatego koniecznie trzeba wiedzieć, jak się zrelaksować mięśnie twarzy i robić to regularnie.

Wiadomym jest, że odpoczynek będzie czuł znacznie lepiej, gdyby pierwszy szczep. Dlatego konieczne jest marszczy twarz, a potem zrelaksować się. Ćwiczenie powtarza się dziesięć razy. Następnie klocki palców, z wyjątkiem kciuka, można masować strefy czasowej.

Poniższe ćwiczenie nauczy jak rozluźnić mięśnie twarzy, które są głębsze niż większość. Spójrz prosto. Dolna szczęka jest opuszczany tak niskie jak to możliwe, aby kilku oddechów powoli, a następnie uśmiechnął ogólnie ustalania położenia z kilku sekund. Po tym, odpocząć twarz i spróbuj poczuć ich najgłębsze mięśnie. Ćwiczenie powtarza się dziesięć razy.

Po tym zestawie, można zrobić zwykłe ćwiczenia na twarz.

Zdejmowanie napięcia od szyi

Z tych ćwiczeń, dowiesz się, jak rozluźnić mięśnie szyi.

 • Opuść głowę i wyciągnąć go z jednej strony na drugą. Powtórz ruchowi dziesięć razy w każdym kierunku.
 • Ramiona są podnoszone i opuszczane, co okrągły ruch tam i z powrotem. Ponieważ powtarzane pięć razy z każdej strony. Po tym, głowa przechylona na bok siedem razy. Następnie powoli obróć głowę w bok i drugi. Powtórz ruchowi dziesięć razy.
 • Opierając łokcie na stole, opuścił brodę na dłoniach, jakby starając się dent głowę.
 • Aby wykonać to ćwiczenie trzeba rzucić ręcznik rolkowy i poprosić inną osobę do pomocy. Połóż się na plecach i położyć ręcznik pod szyję. Inny mężczyzna ściąga ręcznik i trzyma go przez kilka minut. Tak powtórzone trzy razy.

Po opanowaniu ostatniego ćwiczenia, będziesz wiedzieć dokładnie, jak rozluźnić mięśnie szyi. Wykonywana jest leżenie na plecach. Ręce rozciągnięte za głowę i nogi zgięte w kolanach. Głowa powinna być przechylona do przodu, aż poczujesz napięcie. Pozostawać w tej pozycji przez kilka sekund. Ćwiczenie powtarza się pięciokrotnie.

Łagodzi stres z rąk

Ręce odpocząć bardzo łatwo. Oto kilka ćwiczeń dla tego produktu.

Stań prosto i podnieść ręce przed sobą, jego palce wciśnięte w pięści, nie ściskając rękami i uczynić ruchy jak wahadło. Powtórz to samo, ale przechylając ciało do przodu.

I kolejny ćwiczenia. Interlock ręce w zamku za nim, pochylić się do przodu i niech ręce wolne, tak że upadł. Wszystkie ruchy są powtarzane pięć razy.

Usuń napięcie w dół

Jak rozluźnić mięśnie nóg? Wykonaj poniższe ćwiczenia.

 • Jedna noga stanąć na niewielkim wzgórzu, a drugi podniósł proste, jak to możliwe. Mięśnie Jednocześnie potrzeby być rozciągnięty, a skarpetka jest rysowany. Następnie zwolnij nogą, nadając mu „upadek”.
 • Leżąc na plecach, nogi zgięte w kolanach i rozcieńczyć wolne od stresu. Potem zmniejszyć stres. Ćwiczenie powtarza się trzy lub cztery razy.
 • Połóż się na boku, zginanie kolana. Górna unieść nogę, a następnie zrelaksować się, a następnie zwolnić go do swojej pierwotnej pozycji.

Zdejmowanie napięcia z tyłu

Teraz nauczyć się rozluźnić mięśnie pleców.

 • Konieczne jest, aby stanąć prosto i trzymać ręce na pasie. Przemian podnoszony i opuszczany przez jedno po drugim ramieniu.
 • Ćwiczenie jest wykonywane najpierw na czworakach i odpoczynku ręce i kolana na podłodze, a następnie na stojąco. Hollow z powrotem, zaokrąglając go.
 • Ćwiczenie leżąc na brzuchu. Ręce umieszczone pod biodra, nogi prosto i razem. Stopy podniesione tak wysokie, jak to możliwe, trzymać je na kilka sekund w powietrzu i powoli obniża się.
 • Następnie zrób to samo z górnej części ciała, biorąc głowę i ramiona nad podłogą.
 • Leżąc na plecach, wyciągnij swoje kolana do klatki piersiowej, przechylić głowę i pozostaje w tej pozycji od pięciu do siedmiu sekund.

Ponadto, jak się zrelaksować mięśnie pleców, wiele z nich jest zainteresowany w ćwiczeniach dla dolnej części pleców bezpośrednio. Narzędzie to jest po prostu nie pływanie. Wykonać ćwiczenia symulujące pływanie, leżącego na podłodze. Ale lepiej jest, oczywiście, naprawdę pływać w basenie z ciepłą wodą.

wniosek

Tak więc kilka prostych ćwiczeń, które pomogą zrelaksować się różne grupy mięśni. uczynić je regularnie, a będziesz znacznie poprawić jakość życia. naprzemienne staje się bardzo skuteczne, w którym trzeba napinać i rozluźniać mięśnie. Jeśli czujesz je dokręcić, najpierw w formie o wiele łatwiej zrobić relaks.