517 Shares 8485 views

bakłażany gotowania, pieczone w piekarniku

Bakłażan – wielki roślinny, w którym bardzo mało kalorii, ale dużo witamin i pektyny. Taka kompozycja promuje wydalanie toksyn i poprawić kondycję skóry regularne stosowanie produktu. No, a potem upiec bakłażan w piekarniku byłoby dobrym pomysłem dla codziennej kuchni. To nie jest tak czasochłonne jak się wydaje na pierwszy rzut oka – stać godzinami w piecu, nie masz.

Bakłażan, pieczone w całości

Trzeba będzie średniej wielkości bakłażany. Myć warzywa, bez obcinania ogonów. Zrobić małe nacięcie w każdej jednej ręki. Umieścić bakłażana karbowaną się na ruszcie, należy go umieścić na blasze. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni i piec warzywa co najmniej dwadzieścia minut. Sprawdź gotowość może się równać, wykałaczki, nóż lub widelec. Jeśli przyjdziesz bez naciskania – gotowy warzyw. To może być usunięty z piekarnika, odczekaj aż ledwo otstynet i skórki. To pyszne pieczone bakłażany na własną rękę, ale nawet lepiej jeść je z masłem, solą i czosnkiem. Można również zgnieść puree z warzyw i używać jako dodatek do każdej potrawy.

Bakłażany plastry pieczone w piekarniku

Inny wariant przygotowania tzw „mały niebieski” – pieczenie plasterki. Weź średnie bakłażany, umyć i osuszyć. Pozyskania, na trzy lub cztery części, w zależności od rozmiaru owoców. Grubość segmentów audio w około dwóch centymetrów. Umieścić otrzymany plastry rzędach na tacy, wlać olej roślinny i piec w piecu o temperaturze 180 ° C. Można wstępnie soli, ale można po prostu upiec. Kiedy plastry są wypłukiwane, muszą wyjść z pieca. Plastry bakłażany zapiekane w piecu, jest idealny w połączeniu z zmiażdżony czosnek. To może być spożywane jako samodzielne danie, można przedstawić jako ozdoba.

Bakłażan, pieczone w folię

Znawcy najbardziej naturalne i dietetycznych produktów, takich jak najlepszej gotowania folią. Podobnie jak w poprzednim przepisie, to najlepiej wybrać średnie bakłażany. Przemyć warzywa, osusza ręcznikiem papierowym lub tkaniny, starannie zawijania, każdy w folii. Ułożyć je na blasze tak, aby między nimi były wolne przedziały i wysłać pół godziny w piekarniku podgrzanym do 200 stopni.

Pachnący bakłażan z czosnkiem

W innym przykładzie wykonania folii do gotowania. Weź cztery bakłażana i pomidorów cztery, trzy sto gramów sera, czosnku i soli. Zmiażdżyć czosnek i wymieszać z masłem, pieprzem i solą, aby uzyskać sos. Bakłażany pranie i suszenie, ma głęboki podłużne nacięcia. Pomidory pokroić w cienkie plasterki i sera – małe prostokąty. Płaszcz bakłażana w sosie wycięcia, włożyć do pomidorów i sera, zawinąć w folię. Następnie wyślij do piekarnika i piec w temperaturze 200 stopni około kwadransa. A następnie rozwiń folię i pozostawić otwartą bakłażany w piekarniku w tym samym czasie. Przygotowane warzywa okazać się bardzo soczyste i pikantne i nadaje się do każdego naczynia jako doskonały dodatek.