819 Shares 2909 views

Kolarstwo plecak: jak wybrać? charakterystyka

Kolarstwo plecak – niezbędny element wyposażenia dla tych, którzy lubią velopokhodov. Czy dwukołowy właściciel konia żelaza wchodząc poważnego wycieczkę lub piknik, praktyczne, wygodne i wysokiej jakości pasek na ramię sprawi, że podróż była bardziej przyjemna. Przyjrzyjmy się, jak wybrać plecak rowerowy.

typy

Najszerszy różnorodność plecaków rowerowych, prezentowane na rynku artykułów sportowych jest ograniczona do kilku podstawowych odmianach:

  1. Sztalugowego plecaki – zawierają sztywną ramę z tworzywa sztucznego lub metalu, połączony z elementami zawieszenia (lędźwiowego i grzbietowych wsparcie, pasek, paska). Podobne modele w ostatnich latach nie jest zbyt wysoki popyt, głównie ze względu na złożoność wyboru wygodnego i niezawodnego ramie, a także wysokie koszty produktów w tej kategorii.
  2. Miękkie plecaki – tutaj zawiesinę przyszyte do worka. Ramiona te zawierają zwykle pas wagi, do oparcia pleców i kształcie ramiączka. Zaletą tego modelu jest przystępna cena, kompaktowe rozmiary i niska waga. Wśród niedociągnięć warto wspomnieć: zmniejszony komfort, deformacji pod ciężarem ładunku, potrzeba starannego układania bagażu.
  3. Rama plecaki – nie różnią się od miękkich modeli. Jednak zawierają całą masę elementów metalowych, z tworzyw sztucznych, które są odpowiedzialne za powstawanie poprzecznej i pionowej sztywności. Produkty z elastycznej siateczki i oparciem również należą do tej kategorii. Warto zauważyć, rama roweru plecak Deuter. Produkty powiedział Mark mieć wyważony środek ciężkości, nie ulegają deformacji podczas transportu, umożliwiają łatwe usunięcie wsparcia grzbietową przy pierwszym potrzebne.

objętość

Większość producentów sprzętu sportowego produkujemy plecaki dla rowerzystów o nie więcej niż 20 litrów. Produkty z takiej pojemności są przeznaczone do transportu przedmiotów o wadze 5-7 kg. Chociaż produkty są renomowanych marek, takich jak plecak rowerowy Cyclotech Cyc 18, umożliwia transport bagaży znacznie większą wagę w podobnej objętości.

W rzeczywistości, plecak nie jest zalecany do przeciążenia zbyt wiele, ponieważ nadmierna waga jest nie tylko utrudnia ruch sportowiec, ale także zapobiega dogodnym dwukołowy zarządzania transportem. Załadowany do awarii rowerowego plecaka waha rękę podczas jazdy, co znajduje odzwierciedlenie w równoważeniu pojazdu. Wszystko inne jest dodawany do nadmiernego nacisku na siedzeniu. Wszystko to powoduje znaczny dyskomfort.

Jeżeli rowerzysta musi transportować duże ilości towarów, w tym przypadku uzasadnione jest, aby dać pierwszeństwo do przestronnego velosumke, który jest dołączony do bagażnika roweru. Dobry tu służyć ramki objętości plecak ramion 35-40 litrów. Produkty te zostały zaprojektowane specjalnie do organizowania wycieczki kilkudniowe.

kształt

Przy wyborze Cyclotech rower plecak lub produktów jakiejkolwiek innej znanej marki, należy zwrócić uwagę na formę szkaplerz. Najbardziej rozpowszechnione są Plecaki jak kropelki, które mają szerokie podstawy i węższy top. Taka konstrukcja przyczynia się do zmniejszenia oporu powietrza w czasie ruchu. Dzięki temu właściciel roweru torbę rower wydać mniej wysiłku w pokonywaniu imponujące odległości.

Ta forma plecaki są idealnym rozwiązaniem dla miłośników jazdy terenowej. Aby uniknąć kolizji z krzaków i gałęzi drzew, zawodnicy często muszą pochylić się do przodu. Rowerem plecak łzy kształt sprawia, że jest możliwe, aby zmniejszyć możliwość przypadkowego zahaczenia o przeszkody.

Mocowania

Wybierając rower plecak, trzeba dopasować jego indywidualnych potrzeb. Podczas montażu produktów powinny ocenić jego ogólną użyteczność, aby zrozumieć, czy okowów ruchowych szkaplerz.

Jest niezwykle ważne, że plecak nie utrudniać oddychanie podczas ruchu. Kompresja brzucha i klatki piersiowej poważnie odbić na obniżenie komfortu jazdy.

higiena

Kolarstwo niezmiennie towarzyszy obfite pocenie. Powrót do „oddychać”, a także darmowe ubrania części ciała, plecaki rowerowe wyposażone w specjalny podszewka z siatki. Te ostatnie nie tylko zapewniają dodatkowy komfort podczas ruchu, ale również zwiększyć amortyzację.

Zewnętrzne warstwy podpaski do tyłu ze specjalnego tworzywa sztucznego, które są przeznaczone do wchłaniania wilgoci i tworzą efekt wentylacji. W celu poprawy tych właściwości, między poszczególnymi warstwami zawierający wykładzinę tworzyć kanały powietrzne.

pomocnych wskazówek

Spójrzmy na kilka wytycznych do naśladowania, które ułatwi procedurę wyboru dobry plecak rowerowy:

  1. Drogie produkty znanych marek nie zawsze okazują się być praktyczny. Przede wszystkim, plecak powinien zadowolić przyszłego właściciela, spełniają cechy anatomiczne ciała, podejście według przeznaczenia.
  2. Pożądane jest, aby zatrzymać się na produkty wykonane z gęstej, ale wystarczająco lekkiego materiału. Witamy dostępności ochrony przed wilgocią.
  3. Zamki i elementy mocujące muszą być różne szczególnie bezpieczne. Z tego powodu należy odmówić zakupu plecak z elementami plastikowymi.
  4. Należy wybrać tylko jeden plecak, który jest gwarantowany umieścić wszystkie rzeczy, z których trudno jest zrezygnować podczas ataków na długich dystansach.
  5. Korzystne są plecaki, które zawierają dogodne pokryw, które może uratować produkt z brudu i opadów podczas jazdy w złych warunkach pogodowych.

Konkludując

Po zdefiniowaniu plecak rowerowy, należy zwrócić uwagę na kilka prostych zasad działania. Tak ciężki bagaż jest lepiej umieścić na spodzie produktu. Ciężar ścian bocznych plecak powinien być mniej więcej równa. W przeciwnym razie, lądując ciężko na rowerze będzie nazwany zrównoważony. Odczuwać pełen komfort podczas ruchu, wskazane jest, aby nie leżał w plecaku wybrzuszenia, twardych przedmiotów, które nie tylko będą wywierać presję na plecach, ale może spowodować poważne szkody w sytuacji awaryjnej.