729 Shares 3662 views

Klondike – co to jest? znaczenie

Niektóre imiona istnieje wiele znaczeń. Z niektórymi wiązać pewne skojarzenia i inne interpretacje mało znane.


Trochę złota

Klondike – gdzie to jest? Obszar położony na terytorium Yukon. Zajmuje północno-zachodniej części Kanady, w pobliżu Alaski. Znajduje się w pobliżu kilku małych miasteczek i rzeki Klondike wpada do rzeki Yukon.

Teren nie był szczególnie godne uwagi, ale nie znaleźliśmy złoto. Pod koniec XIX wieku obszar stał się miejscem pielgrzymek dla kilkudziesięciu awanturników i poszukiwaczy. Słynny Klondike Gold Rush rozpoczęła się w 1897 roku. Rok później było już po wszystkim, ale cenny rozwój metal nie został zatrzymany. Złoto wydobycie prowadzi się aż do teraz.

W sierpniu 1896 roku, trzy poszukiwacze złota znaleziono nad brzegiem niewielkiego strumienia. Wieści rozchodzą się szybko, po chwili ten stał się znany w Europie. Zaczęło się „Fever”! To było tematem wszystkich gazetach i mówią w świeckim społeczeństwie. Na terenie rozwoju wysłał ogromne statki powrócił z ładunkiem złota. Klondike – światowej sławy źródłem metali szlachetnych, a więc trwa już od wielu lat. Pierwsze statki przybył z tonami złota!

Gorączka: jak to było?

Miejsce na wydobycie złota dawna Sikstimayl brzegi rzek i Fortymile River. Ich nazwiska stawy otrzymał od odległości, które trzeba było pokonać, aby dostać się do dwóch najbliższego miasta. Klondike -, miejscowości w pobliżu tych rzek.

Wiele z tych wydarzeń „pośpiechu” związane z nazwiskiem Roberta Hendersona. Znalazł Rabbit strumień potoku i dno zbiornika ukryte ogromne ilości złota. Henderson powiedział towarzysz Discovery – George Carmack, ale rozmowa usłyszałem Indian Dzhim Skukum. Im i Charli Dousonu przeznaczeniem było znaleźć bryłki metalu szlachetnego. Kto pierwszy, trudno powiedzieć – każdy opowiedział swoją wersję. Jedno jest pewne – od 1896 roku, masa pielgrzymka do Klondike. Co za wspaniałe miejsce, to stał się znany w Europie. Brook, którego wody znaleźli bryłkę, zwany Eldorado – od hiszpańskiego słowa „złocone” lub „złocone”. Tak więc w czasach konkwisty nazywa mityczny, bajecznie bogaty kraj.

Obszary dochodach wokół miejsca wytyczony szybko. Nie wszyscy wierzyli w bogactwie ziemi. Niektórzy świadomie porzucili swoje działki, ale inni nadal pracować i szybkie wzbogacenie się. Sytuacja z dystrybucją dóbr skomplikowane. Uilyam Ogilvi poruszył kwestię konieczności rozwiązania działek sekcja problem. Według jego doniesień, Klondike wylądować uśpioną niewyobrażalne bogactwo.

Górnicy zaczęli szukać dróg do kopalni.

Jak dostać się do Klondike?

Równocześnie z lampą błyskową, „Gorączka” zaczęły pojawiać się mapy i wykresy, które wskazują, w jaki sposób dostać się do świętych miejsc wydobycia złota. Wiele tras były fałszywe. Najbardziej znanym był lądem droga: to rozpoczęła się w Seattle, a następnie przez poszukiwaczy złota, a następnie w Vancouver, po – do Skagway. Trasa kończy Jukon – przez jej dystansu w dół rzeki. Więc nie było najłatwiejszym sposobem Klondike. Droga wodna prowadził niemal całkowicie od Yukon. Trzeci sposób – kanadyjski. Edmonton powinien iść z rzeki Mackenzie. Wykończenie – ten sam Yukon.

Główną drogą lądową nazywa Juno. Biegł przez Chilkoot Pass. Zawsze istniała ogromna liczba osób, które chcą znaleźć kopalnię złota. Należy zauważyć, że wprost nie posiadają niezbędną przepustowość.

Konsekwencje „gorączki złota”

kopalnie na terytorium Jukon otrzymały status prawny niezależna jednostka. Capital – Dawson. Mówiąc prościej, niezależny całe terytorium Yukon zawarte złote funkcjonowanie. Oddzielenie strefy był konsekwencją konieczności tworzenia ram prawnych dla regulacji metali szlachetnych.

Specjalizacja w regionie znaczący wpływ na jego dobro i infrastruktury. Były szlaki komunikacyjne. Szczególnie popularne są wyporność znaczy. Na początku XX wieku był utwór zima, Kolej została zbudowana. kilka miast, w tym Klouzleyt powstała.

„Gorączka złota” w Klondike miał wpływ na życie kulturalne. Na Alasce, słynny pisarz Dzhek Londyn. On osobiście przeszedł skomplikowanej trasie poszukiwaczy, zbierając materiały do nowego produktu. Wydarzenia w Klondike opisane w jego dziełach takich jak "Call of the Wild", "White Fang", "Dym" Bellew. Niektóre z nich zostały sfilmowane. Gorączka wpływ na kulturę i sposób życia rdzennej.

Możemy śmiało powiedzieć, że „Klondike” – to nie tylko kopalnie złota, ale także żywe zjawisko społeczne od końca XIX – początku XX wieku.

Na brzegu rzeki

Kopalnie złota znajdują się głównie na brzegu rzeki Klondike – prawym dopływem Yukon. Powolność wodny strumień – około 165 km. Źródło – w górach Ogilvie. Pochodzenie nazwy – indyjski. Szczep został nazwany Khan rzeki Dyke Throne, aw nazwie Klondike zwrócił uwagi na Europejczyków – to było zbyt trudne do wymówienia trudną frazę.

Pierwotna nazwa oznacza „młotkiem wodę.” Nazwa rzeki był przez filary, które Indianie osiedlili się w stawie do połowów łososia. Było dużo ryb, ale jeszcze bardziej – z metalu szlachetnego.

Od czasów „gorączki” to nazwa Klondike stała się synonimem bogactwa, złota, dobry.

Yukon szlak

Klondike … Co to jest? Oprócz rzek i obszarów taka nazwa jest ścieżka, która biegnie w Kolumbii Brytyjskiej. Ona łączy Stany Zjednoczone i Alaska. Przechodzi przez miasto Dawson w Kanadzie.

Trasa o długości około 700 km i jest znany jako Alaskan trasie. Większość przechodzi przez Yukon. Przez długi czas był on podzielony na północ i południe. Pierwsza część została otwarta w późnych latach 70-tych XX wieku. Trasa wykorzystywane przez rdzennych mieszkańców. Wzdłuż drogi można zobaczyć wiele opuszczonych kopalń, związanych z czasem „srebrny Fever”. Ponadto, znajduje się most Williama Moore'a, który jest uważany za wyjątkowy budynek. W północnej części odnosi się do czasu masowej produkcji złota. Jest to o wiele dłużej niż na południu – 500 km.

Tak więc, czas „gorączki złota” w Klondike dał nazwy kilku cech geograficznych. Takie jak nazwa miasta są w stanie Wisconsin i Teksasie.

Graj w górników złota

Popularny wśród użytkowników sieci społecznościowej gry „Klondike” jest fascynującym Quest z elementami strategii. Celem – aby odnaleźć utraconą wyprawę górników. Główny bohater – młody człowiek, który szuka swego ojca.

Gdzie można budować, szukać złota sprzedać i kupić artefakty. Gracze są ekscytujące Job-questy, aby zdobyć środki na zakup materiałów budowlanych, zwierząt lub narzędzi. Wiele rzeczy można sprzedać lub dać do innych graczy.

Jednym z najważniejszych środków jest „Klondike Wiatr”. Można go otrzymać bezpłatnie i dać każdemu według własnego uznania. Inne zasoby mogą być uzupełniane, śledzić ich liczbę za pomocą gry nawigacji.

Słowo „Klondike” ma kilka znaczeń, ale w większości związane z pieniędzy, złota wzbogacenia.